Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP musi zapłacić 2 mln zł kary

TP musi zapłacić 2 mln zł kary

WitekT 2 Października 2009 22:04

0 0

30. września Sąd Apelacyjny oddalił apelację Telekomunikacji Polskiej od wyroku Sądu Okręgowego z 27. listopada 2008 roku, oddalającego odwołanie TP od decyzji Prezesa UKE z 3. lipca 2007 roku nakładającej na TP karę 2 mln zł za niewywiązywanie się z obowiązku zapewnienia użytkownikom końcowym swojej sieci bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi.

O problemie niedostępności numerów alarmowych w Białymstoku w marcu 2007 roku szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd Apelacyjny podkreślił, że nie znalazł podstaw do uwzględnienia apelacji. Sąd podzielił argumenty ujęte w uzasadnieniu wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 27. listopada 2008 roku. Stwierdził, że nie zasługuje na uwzględnienie zarzut niezachowania trybu nakładania kar pieniężnych. W ocenie sądu, w przypadku z jakim mieliśmy do czynienia na gruncie sprawy, to jest z niezapewnieniem przez określony czas połączeń z numerami alarmowymi, niecelowym byłoby korzystanie z trybu przewidującego wydanie decyzji nakazującej usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości. W takiej bowiem sytuacji Prezes UKE miał prawo od razu nałożyć karę pieniężną.
Odnosząc się do kolejnego zarzutu związanego z naruszeniem dyrektywy unijnej a mianowicie art. 10 dyrektywy o zezwoleniach, sąd zauważył, że zarzut ten został zbyt późno zgłoszony, podobnie jak opinia prywatna złożona w celu jego uzasadnienia. Dokonując jednak oceny wspomnianego zarzutu Sąd Apelacyjny podkreślił, że nie podziela argumentacji przedstawionej przez TP. W ocenie Sądu zapisy art. 10 dyrektywy o zezwoleniach nie dotyczą takiej sytuacji z jaką mieliśmy do czynienia w tej sprawie.

Wyrok jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2009-10-03 11:13:08  host: chello087206080055.chello.pl

  za swoją pychę i chciwość zarządu, TPsa płaci najwyższa cene.. zbliżające się bankructwo.

 • 0

  2. ~Chrome_TP  2009-10-03 14:46:20  host: afib2.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ad 1 - A potem będą ich smażyć ognie piekielne i smołą oblepiać diaboły "bendom"- normalnie masakra intelektualna ;] Jak kara się uprawomocni to się ją po prostu zapłaci - nie raz tak było i nie raz tak na świecie będzie ;] A takie wieszczenie OOooo bankurctwo i inne zło wróżenie to już było od dawien dawna nawet jeszcze przed prywatyzacją tej firmy - a jak widać my tu nadal jesteśmy i mamy się całkiem nieźle ;]

 • 0

  3. ~AntyOrange  2009-10-03 20:21:46  host: axt86.neoplus.adsl.tpnet.pl

  #2 Oby jak najkrócej!!!!

 • 0

  4. ~umiarkowany  2009-10-04 08:32:05  host: abyw109.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Cała ta kara jest z lekka śmieszna, podczas bodajże wymiany oprogramowania poszło coś nie tak i centrala nie chciałą się podnieść a pech chciał, że zapaliła się w tym czasie jakaś stodoła i nie moża było się dodzwonić na 112. A gdzie cudowne komóreczki ??? a gdzie te piękne plusy, ery, orange ??? No to jak powinien być ukarany polski rząd za stocznie ???. I kto winien TP ?? bo nie zapewnił alternatywy a niby jak ??? ja to się dziwię tym którzy życzą TP bankructwa no wtedy na pewno dodzwonicie się na 112 z tych cudownych komóreczek charczących, przerywających i z brakiem pola.

 • 0

  5. ~Chrome_TP  2009-10-04 13:16:37  host: afhm158.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sęk w tym że w tamtym rejonie operatorzy mieli puszczone swoje łacza przez infrę TP i wtedy gdy zdechła tamta centralka to i komórkowi też mieli lipę ;]

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet