Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP musi obniżyć opłaty za dzierżawę łączy

TP musi obniżyć opłaty za dzierżawę łączy

sirmark 18 Lipca 2007 16:12

0 0

UKE wydał decyzję zobowiązującą Telekomunikację Polską do przygotowania projektu zmiany ramowej oferty określającej warunki zawierania z innymi operatorami umów dzierżawy łączy telekomunikacyjnych.

17 lipca UKE zobowiązał Telekomunikację Polską do wprowadzenia zmian do Oferty Ramowej dotyczących między innymi:
1. zmiany opłat abonamentowych związanych z dzierżawą cyfrowych łączy telekomunikacyjnych poprzez obniżenie o co najmniej:
25% opłat za dzierżawę łącza telekomunikacyjnego o przepływności n x 64 kbit/s,
42% opłat za dzierżawę łącza telekomunikacyjnego o przepływności 2 Mbit/s,
32% opłat za dzierżawę łącza telekomunikacyjnego o przepływności 34 Mbit/s,
49% opłat za dzierżawę łącza telekomunikacyjnego o przepływności 140 Mbit/s i 155 Mbit/s. w stosunku do opłat za ww. łącza w obowiązującej Ofercie,
2. wprowadzenia usługi dzierżawy łączy telekomunikacyjnych o przepływności 622 Mbit/s oraz wyznaczenia opłat za dzierżawę ww. łączy w wysokości nie przekraczającej trzykrotności opłat za łącza o przepływności 155 Mbit/s,
3. wprowadzenia wzoru umowy ramowej do Oferty, która będzie uwzględniała zmiany wynikające z niniejszej decyzji.




Decyzja została opatrzona rygorem natychmiastowej wykonalności.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Cooli  2007-07-18 16:24:36  host: inptr-68-2.comarch.com

    Czy to oznacza, że reklama Netii "Taniej nie będzie" jest od tej chwili nieaktualna?

  • 0

    2.  2007-07-18 16:32:48

    Cooli: tu jest mowa o łączach symetrycznych do zupełnie innych zastosowań, a nie o ADSL, neostradzie, itp.

  • 0

    3. ~Buba  2007-07-18 16:41:27  host: bsc198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A można liczyć na jakieś obniżki w segmencie ADSL?

  • 0

    4. ~r  2007-07-18 16:44:43  host: chello087207229190.chello.pl

    #3: liczyć zawsze można :-D

  • 0

    5. ~nimm  2007-07-18 16:56:55  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    a pozniej wszyscy sie dziwia ze tpsa musi zwolnic kilka tys. pracownikow... czy wszyscy sa pewni ze UKE jest obiektywne? no bo z czego ma pozniej tp budowac nowe stacje... centralki... lacza itp? czy ta kobieta wie ile kasy odprowadza tp do budzetu?... moze niech zajmie sie problemami coraz wyzszych cen ziemniakow...

  • 0

    6. ~costam  2007-07-18 17:35:11  host: ip-89-174-123-55.multimo.gtsenergis.pl

    ~nimm jak sie nie znasz to nie pisz oplata za 64kb to 90zl + 70zl za kazdy km miesiecznie....

  • 0

    7. ~V  2007-07-18 18:01:36  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    tepsa miała nadmierne luzy przez wiele lat po sprywatyzowaniu i faktu tego nikt nie potrafi logicznie wytłumaczyć. Bardzo dobrze że jest teraz trzymana krótko za twarz. Jeżeli francuzom się ten biznes nie opłaca, to niech sprzedadzą TP komuś innemu - chętnych znajdzie się wielu i to poważniejszych zawodników niż France Telecom, o którym opinie w Europie są takie same jak w Polsce.

  • 0

    8. ~do Buba  2007-07-18 18:06:47  host: gdn114.internetdsl.tpnet.pl

    umiesz liczyć... licz na siebie ;)

  • 0

    9.  2007-07-18 18:11:33

    ceny kosmos :)

  • 0

    10. ~gwidek  2007-07-18 18:15:00  host: nat-be2.aster.pl

    w adsl-u netia ma do konca lipca bezkonkurencyjna ofertę; potem zobaczymy

  • 0

    11. ~  2007-07-18 18:58:21  host: nvm3.com

    Może kiedyś będzie jak w Paryżewie, łącze 28 Mbps / 1 Mbps, cena 30 euro http://adsl.free.fr

  • 0

    12. ~n  2007-07-18 20:39:36  host: efh84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    >11. Czekaj tatka latka :)

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2007-07-18 21:52:22  host: nat-go2.aster.pl

    sirmark: uke wydał dwie decyzje (p. strona uke). To co napisałeś dotyczy łączy cyfrowych. A to było tak: Tp przedstawiła UKE cennik dzierżawy łączy z obniżką na cyfrowe i podwyżką na analogowe. Szeryf cennik zatwierdził (!). Potem były protesty celników, wojewodów, itp, którzy mieli łącza analogowe, że tak w środku roku nie może być podwyżki, bo budżet na ten rok już jest ustalony. Szeryf zmienił decyzję nie wyrażając zgody na podwyżkę analogowych, popierajac obniżkę cyfrowych. Po takim strzale w plecy Tp wycofała cennik. Druga decyzja o której sirmark nie napisałeś dotyczy łączy analogowych pod budowę traktów cyfrowych. Są one w cenniku TP ale NIE SĄ objęte rozporządzeniem w sprawie minimalnego zestawu łączy dzierżawionych, czyli UKE ma znów ciąg na bramkę ale za linią autową. (ten strzał w plecy zostawię, chociaż chciałem napisać o pozycji spalonej, bo przy strzale i wbiciu gola TP z pozycji spalonej dużo zależy od sędziego- może gola uznać!).

  • 0

    14. ~venro  2007-07-18 23:42:47  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    Hmm to moje 4mbit/s gdzie sie miesci? Te 42% wyglada ciekawie :P

  • 0

    15. ~venro  2007-07-18 23:43:35  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    ^^ Pomyłka, nie ta klasa łączy.

  • 0

    16. ~mister  2007-07-19 11:31:11  host: chello089076196166.chello.pl

    nic tylko sie cieszyc, skorzysta konkurencja.

  • 0

    17. ~marek  2007-07-19 12:04:37  host: cho143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i my skorzystamy. Narazie pozostaje nam Netia ze swoim rocznym darmowym netem. Ciekawe co dalej wymyślą.

  • 0

    18. ~Ziomm  2007-07-19 15:51:16  host: gq94.internetdsl.tpnet.pl

    w paryzewie maja jeszcze duuuuuuzo lepiej i to wlasnie od orange - za 45 jeuro / mies maja swiatlowod 100/10mbps, a za dodatkowe 20 eur SYMETRYCZNE 100/100!!! I co jeszcze ciekawsze-nie trzeba jechac az do paryzewa - bo w czechach podobna oferte ma t-mobile, a orange na slowacji!!! Polska zawsze byla zasciankiem ICT - wystarczy tez porownac czasy wprowadzania nowych modeli u poludniowych sasiadow i technologii typu HSDPA... dlatego ze nie ma konkurencji miedzy Silnymi operatorami, wiec szybko trzeba rebrandowac pozostale sieci ;-)

  • 0

    19. ~ech  2007-07-23 12:38:39  host: 212.160.172.70

    Fajnie, tylko nie wiem czy sie orientujecie, ze jeeli chodzi o rynek lacz dzierzawionych to TP jest chyba na 3 miejscu .. (za Exatelem i TK) ... to chyba juz podchodzi pod jakies zakompleksienie/zacietrzewienie UKE...

Dodaj swoją opinię