Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP musi dostarczać dokładniejsze rachunki

TP musi dostarczać dokładniejsze rachunki

WitekT 29 Lipca 2005 12:07

0 0

Telekomunikacja Polska ma obowiązek dostarczania abonentom razem z fakturami szczegółowego wykazu wykonanych usług telekomunikacyjnych - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Postępowanie w tej sprawie wszczęto we wrześniu 2004 r. Ujawniono, że TP nie dostarczała konsumentom wraz z rachunkami zamówionych przez nich szczegółowych wykazów usług telekomunikacyjnych. Urząd ustalił także, że na fakturach wystawianych abonentom korzystającym z planów sekundowych z ofertą darmowych połączeń, TP zamieszczała informacje o łącznym czasie zrealizowanych rozmów, bez wyodrębnienia wykorzystanego czasu bezpłatnych minut w ramach abonamentu.
W opinii prezesa UOKiK, powyższe działania spółki są niezgodne z obowiązującymi przepisami. Praktyki stosowane przez Telekomunikację Polską uniemożliwiały konsumentom weryfikację prawidłowości wystawionych faktur oraz monitorowania ponoszonych wydatków.

Prezes urzędu nałożył na Telekomunikację Polską obowiązek informowania abonentów o wykorzystanym czasie bezpłatnych minut. Ustalony został także harmonogram, według którego TP ma zastosować się do wydanej decyzji. Do 8. sierpnia TP stworzy oprogramowanie, które pozwoli na elektroniczne tworzenie faktur z wymaganymi informacjami. Do 20. grudnia TP zakończy prace związane z drukowaniem faktur.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-209-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

[Aktualizacja] Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet