Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP może mieć problem, bo UKE dogaduje się z KE

TP może mieć problem, bo UKE dogaduje się z KE

WitekT 30 Marca 2007 09:24

0 0

Wczorajsze rozmowy przedstawicieli UKE i Komisji Europejskiej załagodziły spór w jakim są te instytucje. Anna Streżyńska, szefowa UKE, mówi nawet o przełomie - pisze Rzeczpospolita.

UKE i Komisja spierają się o prawo polskiego urzędu do regulowania detalicznej ceny usługi utrzymania łącza telefonicznego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Cytowana przez Rzeczpospolitą Streżyńska powiedziała, wreszcie obu stronom udało się przedstawić i wyjaśnić swoje stanowiska. Jej zdaniem przedstawiciele Komisji zrozumieli, jakie cele przyświecają jej Urzędowi. Jak dodaje nie oznacza to jeszcze, że problem jest rozwiązany, ale teraz można już szukać wspólnego rozwiązania.

Fabio Colasanti, dyrektor generalny Komisji ds. społeczeństwa informacyjnego, był bardziej wstrzemięźliwy. Podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził zdecydowanie, że system prawny państw członkowskich musi być zgodny z unijnymi regulacjami. Nie wiadomo, czy UKE uda się przekonać Komisję, że nie postępuje wbrew tym regulacjom.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~Greg  2007-03-30 09:52:21  host: 212.160.172.70

    :)) Ciekawe jak się dogadali, jakie warunki ustalili, ale o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas :)) W każdym razie "Fabio Colasanti, dyrektor generalny Komisji ds. społeczeństwa informacyjnego, był bardziej wstrzemięźliwy.", a więc pewnie nie dogadali się do końca, chociaż UKE pewnie dostał jeszcze jedną szansę. :)

  • 0

    3.  2007-03-30 09:54:40

    Ale jaja - wyjdzie na to że nie tylko UKE będzie rypaćw Tp ,KE też:]

  • 0

    4. ~Greg  2007-03-30 10:02:04  host: 212.160.172.70

    3: a ja nie jestem taki pewien. Przeczytaj artykuł dokładnie: "... Fabio Colasanti, dyrektor generalny Komisji ds. społeczeństwa informacyjnego, był bardziej wstrzemięźliwy. Podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził zdecydowanie, że system prawny państw członkowskich musi być zgodny z unijnymi regulacjami.", z tego wynika, iż KE nadal się z UKE nie zgadza. Nie sądzisz chyba, że KE wycofa się z zawetowanych decyzji UKE :)). UKE mógł jedynie zyskać na czasie :). W przeciwnym wypadku Calasanti byłby bardziej rozmowny, bo przecież powinni być z UKE po tej samej stronie, a więc wydaje mi się, że istnieje zagrożenie złożenia sprawy do ETS.

  • 0

    5.  2007-03-30 10:29:48

    nawet jak się dogadają, to skończy się tym, że TP S.A. obnizy opłatę za łącze do wysokości proponowanej przez UKE, o podwyższy o tyle samo cenę neostrady i zaproponuje pakiet telefon + neostrada obniżając cenę pakietu dokładnie o tą samą wielkość (co robi każda kabłówka). Ale wymyślają....

  • 0

    6. ~  2007-03-30 12:02:51  host: p03-03.opera-mini.net

    i co z tego wyniknie?

  • 0

    7. ~Mirek  2007-03-30 12:09:46  host: psyche.cst.tpsa.pl

    Hmmmm, zobaczcie to: http://di.com.pl/news/16191,1.html

  • 0

    8. ~haha  2007-03-30 12:13:14  host: chello084010069189.chello.pl

    Tytuł bez sensu. Bo wcale nie jest jasne kto ustępuje ze swojego stanowiska.

  • 0

    9. ~ppp  2007-03-30 13:00:51  host: bgx95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pamiętaj że TP zanim wprowadzi jakieś zmiany w cennikach musi uzyskać na to zgodę UKE, więc to nie takie proste :)

  • 0

    10. ~  2007-03-30 13:52:33  host: 87-205-223-229.adsl.inetia.pl

    Picolino zadrżał, bo mu FT spuści premię z zysków i dlatego taki wstrzemięźliwy :)

  • 0

    11.  2007-03-30 16:44:04

    Na razie komisja jednoznacznie nie poparła UKE bo nie może. Przecież musi wyjść z twarzą i nie przyzna racji od razu bo wyjdzie na to, że się pomyliła. Ale niektórzy są zbyt twardogłowi żeby to wyczytać pomiędzy wierszami i dla nich wszystko jest bez sensu...

  • 0

    12. ~Greg  2007-03-30 17:28:04  host: dlf82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11: albo jest dokładnie odwrotnie. To nie KE się myli tylko UKE. Mi się jednak wydaje (wydaje? ja jestem pewien), że to UKE się myli.

  • 0

    13. ~Greg  2007-03-30 17:35:32  host: dlf82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dotąd UKE nigdy nie przyznał, że nie ma racji, a więc z twardością głowy chyba jednak należy kojarzyć Streżyńską

  • 0

    14. ~getITright  2007-03-30 18:44:34  host: chello087206213042.chello.pl

    @12 - a w czym UKE się myli ??? ja myślę że tak jak od samego początku mówiłem, UKE się bez najmniejszego problemu dogada się w KE, @13 - bo jeszcze się ani razu nie zdarzyło żeby UKE nie miał racji, natomiast TP która prawie nigdy nie ma racji, wszystkie sprawy przegrywa z UKE, potem pod przymusem wykonuje decyzje, ale DALEJ uważa że jest to nie słuszne i to TP ma rację, to dopiero jest twardogłowość !

  • 0

    15. ~ukenamuniu  2007-03-30 20:17:05  host: nat-go2.aster.pl

    Spoko, wszystko można rozsądzić. a/Weto Komisji Europejskiej dotyczyło notyfikacji przez Panią Prezes rynków 1i2. Analiza tych rynków zawierała założenie, że XDSL jest rodzajem dostępu do publicznej stacjonarnej sieci telefonicznej. My technicy wiemy, że XDSL daje dostęp do multiplekserów DSLAM sieci transmisji danych (nie do central telefonicznych!). Decyzje UKE nie zmienią rzeczywistości. Tak, jakby UKE wydał decyzję, że decybel jest większy od nepera. Wszyscy mamy padać na kolana i podziwiać mądrość Urzędu i odkrycie nowych praw fizyki? b/ Chyba dwie kary dla TP też przyjmują założenie XDSL=PSTN. Sprawy do wygrania przez TP. c/ Jednak kilka decyzji merytorycznych (a nie "emocjonalnych", czy "politycznych")UKE (z wniosków: Wojciecha G., Jurka S. i Andrzeja S.) było OK. TP niepotrzebnie się od tych merytorycznie słusznych decyzji odwoływała, chyba głównie ze względów formalnych i przyszłego procedowania. Musiała TP przegrać (na razie, chociaż nie jest to korzystne medialnie), bo żaden (?) Sąd nie stwierdzi: tak Pani Prezes nie jest jednym z trzech kandydatów przedstawionych Premierowi przez KRRiT i Premier powołał A.S. na Prezesa UKE niezgodnie z ustawą Pt. d/ Dogadanie się UKE z KE ma polegać na wycofaniu weta przez KE ??? Dostosowujemy już prawo unijne do krajowego? Spoko

  • 0

    16. ~Greg  2007-03-30 20:56:59  host: dlf82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu: nie napisałbym tego lepiej :))))

  • 0

    17. ~Greg  2007-03-30 21:02:31  host: dlf82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :)) Chociaż nie wiem o których decyzjach mówisz -"Wojciecha G., Jurka S. i Andrzeja S". Ja chyba czytałem tylko te buble.

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2007-03-30 21:11:35  host: nat-go2.aster.pl

    Greg 16. Dzięki,ale nie wierzę, bo z "polaka" miałem 3+. Crakovia z Lechem prowadzi 2:0!

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2007-03-30 21:14:25  host: nat-go2.aster.pl

    Greg: Cracovia (?)- widzisz, słusznie 3+

  • 0

    20. ~ukenamuniu  2007-03-30 21:33:20  host: nat-go2.aster.pl

    Greg 17: buble powstają wtedy jak pomysłowy Dobromir puk,puk, pomyśli i wymyśli. Słuszne merytorycznie decyzje powstają, jak bez błędów przepisuje się z wniosków operatorów (niezależnych). No bo jak kierować i rozliczać połączenia z 039x, SAUS, 0708? Cracovia już wygrywa 3:0! Papież widzi i się raduje.

  • 0

    21. ~HawkEye  2007-04-04 20:45:01  host: ema117.internetdsl.tpnet.pl

    ~ukenamuniu*** podzielam Twoje zdanie :) chociaz z drugiej strony jestem troszke i za UKE. Owszem-troszke a raczej duzo zlego zrobili, ale i troche dobrego.Rozruszali rynek, co spowodowalo jaka taka konkurencje, ale nie zadbali o przyszlosc tego ruchu. Przeciez mozna bylo wpuscic pasozytow na linie TP, ale pod warunkiem,ze ilestam proc. przychodow przeznacza na rozbudowe SWOJEJ infrastruktury, co zaowocowaloby,ze tak jak dzis Play-dziala w roamingu krajowym w Plusie, ale rownoczesnie buduje swoja infrastrukture,by faktycznie stworzyc w przyszlosci konkurencje dla obecnych graczy- i takiemu pomyslowi bym przyklasnal, a to co mamy, to tylko wrecz wyroznilo tepse, a innych,ktorzy maja swoje sioeci zepchnelo na margines. Inna sprawa, ze nie wspomaga sie MALYCH operatorow internetowych, ktorych jest juz cala masa. Zamiast wymusic na duzych dostawcach obnizek cen na lacza operatorskie, to zrobiono cudny miks pod publike, ze niby cos jest tansze, wykanczajac po woli malych opow... W przyszlosci zostanie kilku duzych graczy i beda sobie dyktowac ceny, a UKE bedzie mogla im wtedy juz tylko naskoczyc... Dzis jest ladnie cacy, bo ceny spadly i limity zostaly zniesione, ale za 3-4 lata cienko to widze... Szkoda, ze nasze maja krotkowzrocznosc.

Dodaj swoją opinię