Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP ma zgodę na przejęcie integratora

TP ma zgodę na przejęcie integratora

WitekT 10 Listopada 2009 21:09

0 0

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie spółki ATM Systemy Informatyczne przez Telekomunikację Polską. Jeżeli ATM i TP szybko dojdą do porozumienia, to transakcja powinna być sfinalizowana do końca roku.

ATM Systemy Informatyczne powstała 1. kwietnia bazie pionu firmy ATM świadczącego usługi integracyjne. Spółka zajmuje się szeroko rozumianą integracją systemów teleinformatycznych. Oferta spółki obejmuje kompleksowe usługi z obszaru ICT (ang. Information and Communication Technology). ATM SI ma duże doświadczenie w projektowaniu, budowie i utrzymaniu infrastruktury teleinformatycznej, systemów bezpieczeństwa informatycznego i ciągłości dostępu do informacji oraz w świadczeniu usług outsourcingu. Spółka inwestuje również w rozwój aplikacji wspierających zarządzanie ciągłością działania oraz zarządzanie usługami i procesami obsługi klienta — zarówno dla sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego.
Przejęcie firmy z branży ICT jest elementem naszej strategii i wiele razy informowaliśmy o zainteresowaniu grupy TP takimi transakcjami. (…) Jeśli chodzi o samą transakcję, to nie zapadły żadne wiążące porozumienia, a decyzja UOKiK jest wynikiem wniosku złożonego przez TP we wrześniu - powiedział Rzeczpospolitej Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

W 2009 roku ATM Systemy Informatyczne może mieć około 100 mln zł przychodów i 8 mln zysku netto.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2009-11-11 00:21:46

  Czy dobrze kojarzę, że ATM zatrudnia większość eksmonterów TP? Zabawne jeśli tak ;-)

 • 0

  2. ~x  2009-11-11 09:55:49  host: 77-254-31-47.adsl.inetia.pl

  zle kojarzysz

 • 0

  3. ~loki  2009-11-11 12:07:41  host: aaxm233.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oni nie zatrudniają monterów. Takie prace (jeżeli są konieczne) wykonują u nich firmy podwykonawcze.

 • 0

  4. ~luk  2009-11-17 11:09:20  host: v06-16.opera-mini.net

  no i będzie firma córka do outsoursu kolejnych obszarów technicznych ... dobrze to czy źle?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet