Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP ma kłopoty ze świadczeniem usługi powszechnej bezprzewodowo

TP ma kłopoty ze świadczeniem usługi powszechnej bezprzewodowo

WitekT 31 Grudnia 2007 10:36

0 0

Trwa kontrola UKE wykonywania usługi powszechnej przez Telekomunikację Polską. Już wiadomo, że przenoszenie klientów korzystających z częstotliwości radiowych 2,4 GHz, które operator ma zwolnić, na częstotliwości GSM to katastrofa - można przeczytać w wywiadzie z prezes UKE Anną Streżyńską w Gazecie Prawnej.

Ta usługa nie trzyma żadnych parametrów. Nie działa fax, nie działa internet. Nie działają nawet połączenia głosowe. Rozmawiamy z TP o harmonogramie przywrócenia normalności w świadczeniu usług, o bonifikatach dla abonentów za okres, gdy ich telefony nie działają. Spotkanie w tej sprawie zaplanowane jest w początku stycznia - powiedziała Streżyńska w wywiadzie.




Z częstotliwości 2,4 GHz korzystało około 80 tys. abonentów, ale dla części z nich TP zbudowała infrastrukturę miedzianą. W 2008 roku TP ma zwolnić kolejne częstotliwości (chodzi o sieć NMT, która zostanie wyłączona, a w jej miejsce wybudowana cyfrowa sieć CDMA do transmisji danych) i przenieść następnych abonentów. W sumie w grę wchodzi zapewne około 200 tys. kolejnych klientów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~qlima  2007-12-31 18:44:41  host: anh104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu - Ty jesteś pracownikiem TP i członkiem PiS? Gdybyś korzystał z tego rodzaju telefonu, to byś takich bzdur nie pisał! TP przyjęła i liczyła przez trzy miesiące abonament za identyfikację numeru... tylko, że zapomnieli poinformować, że nie mają takich możliwości technicznych (choć sama słuchawka została zakupiona full wypas DECT)

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2007-12-31 18:56:24  host: nat-go2-1.aster.pl

    glima: do żadnej organizacji z wyj. SIT-u nie należę. Za zakute łby w TP nie odpowiadam, chociaż za nie właśnie wszyscy (TP i abonenci) cierpimy.

  • 0

    26. ~zb  2007-12-31 22:28:00  host: aato63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszędzie wprowadza się CDMA,a TPSA pod naciskiem Francetelecom własnie nakazała wyłaczyć CDMA 800-Motorola IS-95a/b. Pozdrowionka.>>

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2007-12-31 22:45:49  host: nat-go2-1.aster.pl

    zb: 800 MHz jest zwalniane pod naciskiem kogo innego..

  • 0

    28. ~zb  2007-12-31 22:47:59  host: aato63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1k.ogólnodostepny,43-sferia.Co kolega na to ?

  • 0

    29.  2007-12-31 22:48:37

    ukenamuniu: pobaw się w zgadywanie kto jest kim w filmie z komentarza 22. Na razie doszliśmy do wniosku, że zające do jogurty (znaczy markietink). ;)

  • 0

    30. ~ukenamuniu  2007-12-31 23:03:10  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT: jednym zdaniem mam zgadnąć who is ch..? Będzie trudno. W filmiku inteligentni aktorzy udają głupków. Obawiam się, że "na zarządzie" może być odwrotnie. A ten "markieting" to z moich wpisów.. Miło, że pamiętasz. Najlepszego 2008!

  • 0

    31.  2007-12-31 23:19:52

    ukenamuniu: jeszcze trochę wypiję tej noworocznej whiskey i wszystkich w tych filmie zdemaskuje! :) Najlepszego! :)

  • 0

    32. ~dobi  2008-01-01 13:25:40  host: 193.238.12.236

    zb powinien o tej porze saczyc drina o nie flirtowac o cdma:-)

  • 0

    33. ~zb  2008-01-01 17:12:47  host: aarw87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DOBI.A Ty jednak w Nowym Roczku błądzisz po telekomunikacji.Pozdrawiam.

  • 0

    34. ~  2008-01-01 18:20:05  host: chello083144071124.chello.pl

    Ludzie kochani, a po co się mam rejestrować?????? Żeby byli pewni, że to moja kasa? To idiotyczny wymysł operatorów. Jak traficie szóstkę w totolotka to wystarczy, ze macie kupon. Jest on na okaziciela!!!!!! A tu tyle zamieszania o parę złotych? Powinni wypłacić bez szemrania przy zwrocie sima nawet niezarejestrowanym. Okazuję dokumenty, żeby mogli wystawić imienną fakturę i tyle. W razie gdyby to było z kradzieży, to złodziej jest do zidentyfikowania. Problem mają, czy to moje pieniądze? A nie mają operatorzy problemu, że to nie ich? Jak Kali ukraść to dobrze?

  • 0

    35. ~  2008-01-01 18:21:40  host: chello083144071124.chello.pl

    Pardon!!! To to nie tutaj.

  • 0

    36. ~ukenamuniu  2008-01-01 19:46:34  host: nat-go2-1.aster.pl

    #34 i 35: może i portale Ci się z Nowym Rokiem popieprzyły?

  • 0

    37. ~  2008-01-02 00:05:48  host: cht31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coz, kolejne klopoty TP, w czasie gdy w Netii ida rekordy uzytkownikow, kolejne trafne inwestycje i umacnianie sie na rynku. Czyzby role sie powoli odwracaly?

  • 0

    38. ~ukenamuniu  2008-01-02 19:01:05  host: nat-go2-1.aster.pl

    Koledzy z południa Polski dziwili się, że tak napisałem w #8 o G4F jakby to był jakiś genialnie działający system. Nieprawda, napisałem o ograniczeniach technicznych i napisałem też: "nie było gotowych rozwiązań dla usługi powszechnej w GSM a i te wdrażane nie do końca są gotowe". Wydawało się, że Polak potrafi, ale teraz widać, ze nawet Duńczycy do pomocy to za mało i G4F jest C2D. Kłopot w tym, że TP świadczy usługę powszechną i na taką musi zmigrować abonentów z 2,4GHz. Zrobienie modułów wyniesionych ("wynosów"!)tam gdzie nie ma sieci to 20-40 tys zł na abonenta. Audyt nie uznany, dopłat nie ma, po co TP usługa powszechna? Jeżeli już TP musi świadczyć usługę w górach i głuszy, to może łaskawie UKE pozwoli TP wykupić WiMAXa - to jedyny system, który da usługę powszechną (bo np. z CDMA/450MHz by był taki sam syf jak z G4F). Jeszcze: gdyby jakiś geniusz "uzdatnił" (w co wątpię) faksy w G4F to co z maks.20kb/s dial-up (bo GSM)?

  • 0

    39. ~Błażej  2008-01-15 22:33:14  host: abbl16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ech...czy w tp coś w ogóle działa dobrze? niestety u mnie jeszcze się net będzie zacinał pewnie przez 4 miechy, a potem uciekam do jakiegoś alternatywnego operatora, bo tak się nie da pracować. przecież jesteśmy u licha w Europie. ponoć netia dobrze chodzi teraz, a przy konkurencyjnych cenach tylko łapać się powinno okazję.

  • 0

    40. ~salamandra  2008-01-16 19:54:14  host: aaul189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no, dzieki bogu, ze sa jacys "alternatywni operatorzy" tepsa zdziera ze mnie okrutnie.Netia duuuzo tansza. i ponoc jeszcze tera 600zeta daja !!!

  • 0

    41. ~Rombel  2008-01-30 22:14:53  host: aazi65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bez kabelka nie pójdzie ;) tepsa zawsze zostanie tepsą :) a w biurze obsługi pewnie mówią, że to na pewno wina klienta :) nic dziwnego, że Netia przejęła 80 tys. użytkowników tpsa jeśli tak się ich traktuje. woleli pójść do poważniej firmy i pewnie jeszcze na tym dobrze wyszli, bo koszty użytkowania internetu są dość niskie u naszej "alternatywy"

  • 0

    42. ~x2  2008-02-13 20:48:46  host: bip92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to co alternatywne -to po kabelku TP chodzi i ..............!!!!!!!!!xxxxxxxxxx a jak padnie; ; to o*** to , to konkurencja

  • 0

    43. ~DD  2008-02-29 16:50:43  host: 80.48.225.66

    Owszem daja DO 600 zeta.... a potem płacisz kare 600 zeta ak chcesz odejść :D naiwni... poza tym, jak wam neo nie chodzi to u innych operatorów tez bedzie tak chodzić, bo oni korzystaja z łącz TP TRZEBA SIE TROCHE ZNAĆ I ORIENTOWAĆ:) do do G4F to UKE nalozyła na Tp przymus zwolnienia czestotliwosci na której była świadczona usługa poprzez radiówke i zamienic na terminal G4F.. i TP jest świadoma że działa to gorzej, ale co może za to że UKE takie regulacje na nia nalozyło?

Dodaj swoją opinię