Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP łączy się z Centertelem!

TP łączy się z Centertelem!

WitekT 12 Lutego 2013 07:26

6 0

Zarząd Telekomunikacji Polskiej podjął decyzję o zamiarze połączenia ze swoją spółką zależną Centertelem. Planowane połączenie ma na celu zintegrowanie w ramach jednego podmiotu głównych atutów, którymi dysponuje obecnie Orange Polska.




Połączenie obu spółek, zdaniem zarządu TP, przyczyni się w szczególności do:
  • umocnienia wiodącej pozycji na kluczowych rynkach, przy wykorzystaniu konwergencji,
  • rozwoju infrastruktury umożliwiającego zaoferowanie klientom konwergentnych rozwiązań technologicznych, wspierającego przewidywany znaczny wzrost wolumenu transmisji danych,
  • dalszego ujednolicenia obsługi klienta, stosownie do konwergentnej oferty usług,
  • oszczędności kosztowych, poprzez wzrost efektywności operacyjnej, integrację i uproszczenie procesów połączonego podmiotu.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

w sumie: 26
  • 2

    8. ~Qba  2013-02-12 09:06:24  host: bwg197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale pogrom na gieldzie. Kura została zarżnięta

  • 1

    9. ~  2013-02-12 09:11:26  host: 77-254-246-56.adsl.inetia.pl

    Dużo tej konwergencji się zapowiada :)

  • 1

    10.  2013-02-12 09:29:22

    Czy to oznacza, że klienci usług stacjonarnych po jakby nie patrzeć zmianie operatora będą mogli zerwać długoterminowe umowy bez konsekwencji?

  • 0

    11.  2013-02-12 09:32:40

    adam0m: a niby na jakiej podstawie prawnej? Ale tak konkretnie, najlepiej proszę o podanie konkretnych paragrafów PT albo KC. ;-) (hint: nie ma takich paragrafów w tym konkretnym przypadku). ;-)

  • 1

    12.  2013-02-12 09:44:16

    To nie jest rzeczywisty powód... chodzi o to by w salonie można było oferować produkty TP bez zbędnych ceregieli jak jest w tej chwili (wszystko dzięki porozumieniu UKE i tkz. "Super Zgodzie". Jeśli Mobilny Orange będzie już marką TP to regulacja nie ma zastosowania.

  • 1

    13.  2013-02-12 09:47:58

    WitekT dzięki za odpowiedź. Właśnie chodziło mi konkretnie o zastosowanie dyrektywy UE 2002/22/WE w naszym Prawie Telekomunikacyjnym. Za zmianę warunków umowy nie wynikającej z uwarunkowań prawnych, można (co dobrze wiesz ofc) zerwać umowę. Moje pytanie brzmi czy zmiana dostawcy w trakcie trwania umowy z TP S.A. na PTK Centertel sp. z o.o. pozwala na zerwanie umowy.

  • -1

    14.  2013-02-12 09:52:43

    10 - nie będzie żadnej zmiany, która dawałaby prawo abonentowi wypowiedzieć umowę bezkosztowo ;-)

  • 0

    15.  2013-02-12 10:01:27

    adam0n: TP przejmuje Centka wraz z prawami i obowiązkami. Dla klienta nic się nie zmienia. Polecam przykład wchłonięcia Tele2 i Crowley'a przez Netię. :-)

  • 0

    16.  2013-02-12 10:16:56

    @2 a na jakiej podstawie tak dedukujesz? to ze oszczedzaja jest wiadome nie od dzisiaj. uproszczenie struktury to nic innego jak po prostu usuniecie kilku osob ze stanowisk ktore sie powtarzaja. IMHO dotknie to tylko sredniego szczebla, szaraki na samym dole i tak juz robia w obu firmach (patrz przedawcy z salonow).

  • 1

    17.  2013-02-12 10:27:08

    Czy to oznacza ze oferta komorkowa bedzie teraz akceptowana z UKE?

  • -1

    18. ~eM  2013-02-12 10:37:26  host: 212.160.172.70

    @17 - nie, niby dlaczego, przecież rynki regulowane są określone, a samo przejęcie PTK nie ma tu nic do rzeczy @12 - o czym Ty piszesz?

  • 1

    19.  2013-02-12 11:22:34

    @18 By w salonie Orange który sprzedaje ofertę TP i PTK - zaoferować produkt regulowany TP trzeba mieć udokumentowana zgodę... pisemną.

  • -2

    20.  2013-02-12 11:26:03

    @12 pewnie chodzi o to, ze ludzie stacjonarne uslugi podpisuja z TP (nazwa firmy sie nie zmienila, zmienila sie tylko marka handlowa), a uslugi mobline z Centertelem. oferty laczone sa na zasadzie wspolpracy dwoch podmiotow. posuniecie dobre z racji ograniczenia papierologii i przepychanek na linii obslugujacy Centertela-obslugujacy TP, kogo racja jest ta wazniejsza.

  • 1

    21. ~la vie change avec Orange  2013-02-12 12:04:11  host: goliat.interkonekt.pl

    Może teraz coś powiem wyjątkowo podnoszącego moją samoocenę ale ludzie ku.rwa zacznijcie wreszcie mnie słuchać bo to co ja mówię to jestem hejtowany. Pamiętam jak mówiłem o połączeniu spółek to Marco SFR je.bał mnie jak burą sukę, że to nie możliwe. Zacznijcie mnie słuchać bo się wqrwaiam. Mówiłem wam wszystko o Orange to wy nie słuchacie. Ale cóż ludzie są mądrzejsi. Zniknie całkowicie nazwa telekomunikacja Polska tak samo jak znika france telecom. teraz jest taka strategia one company one brand one Orange

  • 1

    22. ~la vie change avec Orange  2013-02-12 12:24:37  host: goliat.interkonekt.pl

    To oznacza, ze dalej będzie akceptowana tylko oferta telefonii stacjonarnej a komórkowej nie mimo tego, że to będzie jeden podmiot. Sprzedany będzie też WP, Exploris i marketplanet. Mówi się też o sprzedaży TP teltech. jedna firma jedna marka jedno Orange. I tylko działalność związana z telefonią nic innego.

  • -1

    23. ~Rafiki  2013-02-12 15:25:36  host: static-87-101-68-192.leon.com.pl

    To tylko zmiana wizerunkowa, bo technicznie to dawno można było zamówić Neostradę w salonie Orange lub partnera Orange, a nie tylko TP i vice versa. Tu chodzi tylko o poinformowanie klientów o zrobienie w okół tego trochę szumu, a od wewnątrz praktycznie dużych zmian nie będzie - może kilka stanowisk się usunie. Zresztąto było wiadome od czasów prywatyzacji TP i przejęcie PTK.

  • 1

    24. ~la vie change avec Orange  2013-02-12 15:45:02  host: goliat.interkonekt.pl

    Kilka stanowisk hahahahhah dobry żart.

  • 0

    25. ~Longin Pastuch  2013-02-12 21:34:58  host: 46.205.91.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oj poleci znów kilkaset osób i to w TP i w PTK, jak Networks upora się z przebudową PTK/PTC to też polecą stanowiska i to nie kilka....tak to wlaśnie teraz wygląda. Ja już zmieniłem pracodawcę z TP no coś innego.

  • 0

    26. ~MK  2013-02-13 15:17:26  host: afqb73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mury runą, runą, runą... chińskie oczywiście.

  • 0

    27. ~jonoj  2013-09-11 20:25:56  host: dqb50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mój komentarz nie zawierał treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Nie zawierał również ofert handlowych, numerów telefonów, adresów e-mail czy komunikatorów oraz komentarzy mocno odbiegających od treści wiadomości. Czemu go usunięto?

Dodaj swoją opinię