Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP kontratakuje ryczałtem

TP kontratakuje ryczałtem

sirmark 13 Czerwca 2005 12:11

0 0

Telekomunikacja Polska wprowadza nową ofertę - abonament z wliczoną nieograniczoną liczbą połączeń lokalnych i międzymiastowych przez cały tydzień. Nowy abonament TP SA ma pojawić się w sprzedaży od 15 czerwca, jeśli zaakceptuje go Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. TP SA chce, by z oferty skorzystało co najmniej pół miliona klientów. Cena abonamentu wynieść ma ok. 115 zł.




Zryczałtowane połączenia przez cały tydzień to wynalazek amerykański, który stosuje coraz więcej operatorów w Europie. Klienci płacą wyższy abonament, ale nie muszą się ograniczać w rozmowach ze strachu przed gigantycznym rachunkiem. Z drugiej strony operatorzy telefoniczni zatrzymują ucieczkę klientów do konkurencji i uzyskują wyższe stałe przychody, niezależne od tego, czy w danym miesiącu abonenci okażą się bardziej lub mniej "gadatliwi". Nowy abonament to już drugie "ryczałtowe" posunięcie największego polskiego operatora. Ponad rok temu TP SA wprowadziła abonament, w którym w cenę wliczono nielimitowane rozmowy lokalne i międzymiastowe w weekendy i wieczory.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~ehmm  2005-06-13 13:15:00  host: 212.244.115.33

    by poprawić sobie humorek oglądam sobie właśnie powtórkę opola 2005 w iTVP :))
    prędkość strumieniowa 759kbit/s, wiec da się oglądać - z tego co wstępnie zobaczyłem pierwsza część (z piątku) trwa jakieś 2godz i 30min:))
    Byle by takie TV sięrozwijały (i były za free) - to będzie fajnie:))

  • 0

    6. ~stz  2005-06-13 13:35:00  host: drx185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja pamiętam czasy, gdy za połączenia lokalne nic się nie płaciło. Było to w latach 80-tych i abonament był w takiej samej cenie. Wtedy poczta i telekomunikacja to była jedna firma. 115 złotych to za drogo! Myślę, że cena takiego abonamentu powinna wynosić około 55 złotych

  • 0

    7. ~tomi  2005-06-13 13:48:00  host: d2.azoty.tarnow.pl

    to 115 to za miesiąc w treści jest pomyłka

  • 0

    8. ~stz  2005-06-13 14:23:00  host: drx185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tomi: Ja tu nie widzę, żeby pisało, że 115 złotych za tydzień.

  • 0

    9. ~2012  2005-06-13 16:08:00  host: dzq163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te 115 zł to sobie tp z księżyca wzięła, jak zwykle zresztą. Ja płacę z komórki na stacjonarne 20-25 gr. za min. Sami Swoi oferują bez żadnej łaski czyt. "pakietów" 24 gr. za min. Plus za 75 zł bez żadnych limitów do własnej sieci czyli 7,3 mln. klientów. We wszystkich tych przypadkach sekundowe naliczanie oraz mobilność o czym ta pajacowata firma tp raczy zapominać. Tak, że ta ich cena i wszelki pseudopromocje doprowadzają mnie do ataku śmiechu lepiej niż najlepszy kabaret :) Jak już wcześniej pisałem tp wkrótce tzn. od wakacji przestaje dla mnie istnieć, żegnam ją ozięble. To jedyny racjonalny sposób na nieograniczoną pazerność tej monopolistycznej "dojarki". Szkoda mi tylko starszych ludzi czyli tych abonentów, którzy kiepsko albo wcale nie radzą sobie z komórkami i płacą miesięcżnie 50 zł w tym kilka zł za rozmowy. Z nieukrywaną radością życzę im takiej konkurencji, która spowoduje, że najtańszy abonament będzie kosztował może i te 50 zł ale z wszystkimi usługami dodatkowymi za free z wliczonymi min. międzymiastowymi, lokalnymi po 5 groszy, darmowym bilingiem przez internet itd. itp. i jeszcze będą się cieszyć, że ktoś ma "średniowieczny" tel. stacjonarny i go opłaca. Tego życzę tej firmie z całego serca. Kto mnie zna wie, że miałem trochę do czynienia służbowo z tp. Tak marnotrawnej i rozrzutnej firmy telekomunikacyjnej jak tp próżno by szukać na świecie. Dla przykładu: swego czasu do jednego z oddziałów zakupiono superkomputer z platformą SUN solaris (obecnie jest to już złom) do obsługi bilingu za 100 tys zł. sprowadzony samolotem. I co? Nie wdrożono sprzętu do systemu, stał sobie ale żeby do końca nie marniał to grali sobie na tym kompie w pasjansa. Fajnie? Żegnam tą firmę, jak dla mnie to mogą sobie kupić nawet słonia do podlewania kwiatków ale już nie za moją kasę :) 115 zł, świetny kawał, po prostu hit.

  • 0

    10. ~2012  2005-06-13 16:21:00  host: dzq163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd. w kwestii wyjaśnienia: na tym SUN-ie solarisie można było grać w pasjansa ponieważ jako, że był to superkomp. potrafił emulować różne procki wersji X86 i wirtualnie mógł obsługiwać Windowsy. Jak na tamte czasy maszyna miała potężne możliwości w porównaniu ze zwykłym nawet najszybszym wtedy pecetem, sam zresztą widziałem ten sprzęt.

  • 0

    11. ~ehmm  2005-06-13 19:52:00  host: 212.244.115.33

    a to musiałeś dawno tam pracować 2012, ja tam pracowałem jako student przez 10 miesięcy, płacili mi 5zł za godzine (na godziny zlecone, i tylko przez agencję pracy czasowej, bo &TP oficjalnie przecież pozbywa się pracowników, a nie przyjmuje) przyjęli w małej miejscowości *(około 80 tyś mieszkańców) około 50 studentów - którzy wszystko prawie że robili za pracowników TP - bo tamci sobie kompletnie poradzić nie mogli, patrzą na monitor i nie wiedzą co robić(nowe oprogramowania wtedy wchodziły, nowe wymagania (oraz DWiW wtedy wchodziło)..(tacy tam byli pracownicy) innym kazali siedzieć z rok w domu i nic nie robić - i dostawali pensję 2000-3000zł na rękę.. - a kiedy skarg i roboty się naskładało, wzięli studentów do tzw "czarnej roboty" i potem to my musieliśmy wydzwaniać do klientów i przeprawszać i dopytywać się - co dokładnie klient potrzebuje (jak np klient wziął usługę której nie ma, lub z danym pakiecie nie występuje..) mało, że informowaliśmy klientów, że tej usługi już nie ma, albo jest inna - to klient jak się zorientował, iż tą sprawę załatwiał 3-6 miesięcy temu (i nikt w tej sprawie do tej pory nawet nawet nie zauważył że coś jest..) i jest inaczej rozliczany niż myślał - to zgadnijcie komu się dostawało za to..?? - zarządowi &TP, pracownikom TP, czy nam "biednym studentom", którzy byli w pracy od 20 min dopiero..??
    Także 2012, nie dokońca żałuj tych pieniążków wydanych w 2004 roku *(chociaż jeśli byłeś pracownikiem TP, a nie tak jak my - studenci/studentki tylko na godziny zlecone czy w inny sposób zatrudniony pod inną firmę) to byłeś zwolniony z abonamentu TP (więc nie wiem - w czym w Twoim wypadku jest problem..), bo szły One także na nas, studentów.. (chociaż - nie czarujmy się -większość kasy szła zupełnie na coś innego - i pewnie do tej pory tak jest - ale ja - i wiele innych osób już dawno się stamtąd wypisaliśmy, kiedy stawki zmniejszyły się do 4,2zł za godzinę i tych godzin było na miesiąc np 60 z podziałem na 3 osoby..) - pozdrawiam

  • 0

    12. ~2012  2005-06-13 21:47:00  host: dzq163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehmm: taaa, fakt, że było to dawno bo w ubiegłym już wieku dlatego też mogę o tym pisać, chociaż wiem też o kilku innych mocno chybionych i dyskusyjnych inwestycjach ale o tym już nie będę pisał, gdyż takich spraw są w tej wątpliwej renomy firmie tysiące a niektóre są nawet znane publicznie - opłata za logo 11 milionów za 2004 r. Fajnie? Nie pracowałem w tej firmie bezpośrednio, choć przyznaję, że były też w niej stanowiska pracy dobre np. na centralach przy ich obsłudze, programowaniu, nadzorze itp. ale to kiedyś. A sytuację studentów pracujących np. w błekitnej linii też znam od dobrych ludzi. Fajne są te informacje, które muszą czytać z promptera komuś kto jest dociekliwy i w kółko to samo jakby klient tp był idiotą. Albo pytanie: po co w dziale reklamacji są niszczarki dokumentów? Bo z lawiną reklamacji i innych dupereli nie ma co robić i trzeba utylizować, gdyż jak wiadomo nie każdy ma czas i chęci walczyć z wiatrakami ileś tam razy. Powiem jedno na koniec bo nie chce mi się już pisać o firmie, która może sobie robić co chce ale już nie za moje pieniądze, że trochę znam tp zanim "zfrancuziała" oraz później czyli obecnie (do 2004 r.) Do czasu prywatyzacji można było w tej firmie sensownie pracować chociaź od zawsze była marnotrawcą ale tak jak jest teraz to jeszcze nigdy nie było, sami pracownicy nie czają i przyglądają się temu co się dzieje z przerażeniem. Sami nie mają wpływu na to żeby było choćby trochę lepiej bo takie cudowne pomysły są im narzucane. Nikt nic nie wie, ciągłe zmiany, nikt nad tym nie panuje, siedzą jacyś myśliciele nad taryfami i tak kombinują żeby było drogo ale żeby klient-ofiara myślała że ma coś za darmo i jeszcze będzie się cieszyć. Tu chodzi o dojenie a nie żeby było lepiej. Zastanówmy się, kto będzie rozwijał coś co się starzeje i traci na znaczeniu (tel. stacjonarny) a zanim ktoś się połapie to się wydoi, opchnie stary sprzęt z magazynów Alcatela, da zarobić tzw. pseudodoradcom z Francji z pensją 50000 Euro czyli 200000 zł miesięc

  • 0

    13. ~2012  2005-06-13 21:56:00  host: dzq163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dokończenie: widzę, że opinie mają ograniczenie rozmiaru do 2000 znaków, właśnie na to natrafiłem. Słusznie, bo niepotrzebnie robimy tu wykłady, a nie o to chodzi. Szkoda gadać, po prostu chaos i tyle. Jedyny sensowny sposób to zrezygnować (tak robię w wakacje) i tyle. I niech sobie doją dalej. Życząc niniejszym dobrego samopoczucia pozdrawiam. To tyle na ten temat i koniec, null.

  • 0

    14. ~kacha  2005-06-14 09:17:00  host: dsb114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem jednego: wszyscy krytykują TPSA a kupują telefony w Idei. Dla mnie Idea = TPSA.

  • 0

    15. ~ehmm  2005-06-14 09:45:00  host: 212.244.115.33

    do kachy: może i tak, ale zauważ, że jeśli kupuje się idee pop na karte, to w przeciwieństwie do TP nie paci się abonamentu, rozmowy, co prawda są drogie (80gr/min brutto (z naliczaniem sekundowym) do wszystkich sieci, a teraz są pakiety 100smsów za 1 zł (czyli za 1 gr - jako pakiet 30dniowy - niezależnie czy możesz normalnie wykonywać połączenia cy już to straciłaś - smsy do idei wciąż są ważne..) podobnie sprawa z pakietami za 30 gr/min brutto (z naliczaniem sekundowym) do sieci idea i wszystkich stacjonarnych w Polsce) (czyli wychodzi taniej niż połączenia lokalne w &TP) - jest jeszcze inna sprawa, dlaczego jestem w Idei POP - dostałem telefon w idei na karte za 1 zł.. - a ponieważ obecnie nie ma tak wielkiej różnicy miedzy operatorami sieci komórkowejna karte - postanowiłem zostać w Idei POP na dłużej i przyglądnąć się sytuacji na rynku.
    Poza tym Idea na karte - ma jedną zaletę - której konkurencja nie ma.. - a mianowicie - kupuje się kartę za 25zł i dostaje się co prawda 30 dni na rozmowy (ale pakietami można ten okres sobie przedłużyć:)) - i 6 miesięcy na odbieranie rozmów, a za kartę 50zł - 3 miesiące na rozmowy i 12 miesięcy na odbieranie rozmów (nie zapominajmy o tych pakietach tanich rozmów i smsów) - poza tym ostatnio Idea wprowadziła karty za 5 zł - co daje ciekawą alternatywę - w związku z tym dlatego pozostają ludzie w idei pop (po za tym czasem - są tzw akcje - "darmowe weekendy" do sieci Idea.
    Czy to wystarczy ??? - a co daje &TP...??
    Nic - same koszty - pozdrawiam
    Poza tym - na karte - mogę w każdym momencie zmienić operatora - bez żadnych konsekwencji i bez żadnych 30 dni wypowiedzenia:)) - po prostu wyrzucam kartę - kupuje nową kartę starter i już:))

  • 0

    16. ~kacha  2005-06-14 10:46:00  host: dsu129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehmm: Dzięki za wyjaśnienia. Trudno z Tobą się nie zgodzić. Dla mnie jednak nie ma znaczenia np. ile sms kosztuje w popie. Nawet jak będzie za darmo to i tak nie kupię Ideii. Społeczeństwo musi zrozumieć, że monopol to nic dobrego, a jeszcze gorsze , że jest we francuzkich rękach.

  • 0

    17. ~kacha  2005-06-14 10:49:00  host: dsu129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehmm: Mocno żałuję, że korzystam z neostrady w pracy, ale nie mam alternatywy. Na biurku mam dwa telefony stacjonarne: jeden TPSA a drugi Retel. Zawsze jak dzwonię to korzystam z Retela.

  • 0

    18. ~aresztsledczybialoleka  2005-06-14 11:36:00  host: dmn149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    we francuskim rzadzie bo ma wiekszos w orange

  • 0

    19. ~ehmm  2005-06-14 13:34:00  host: 212.244.115.33

    do kachy: a napisz mi co obecnie jest (lub będzie przez dłuższy czas) w 100% "w polskich rękach"?? - plus GSM i Ere przejmą pewnie niedługo także jakieś zagraniczne "giganty" - taki jest rynek - taka jest demokracja. Obecnie w 100% w polskich rękach mogą być tylko małe dopiero rozwijające się firmy - i o ile same się nie rozwiną na tyle by inne firmy wykupywać i rozwijać się - to będą potrzebowali kapitału innych bogatszych firm:(( - teraz w sprawach telekomunikacyjnych tylko jedna w 100% polska "mała" firma mi się podoba - a mianowicie - telefonia internetowa ETERIA (na stronie www.eteria.pl) - jesdyna polska telefonia internetowa - najtańsza na polskim rynku - i jedyna w telefonii internetowych z naliczaniem sekundowym w standardzie:)) - więc jeśli szukasz w 100% polskich firm - i pragniesz wspierać Ich by mogli się rozwijać - to gorąco polecam.
    Daj zarobić Polakom (rodakom) a nie żadnym "żabojadom", którzy mają Polaków za nic i tylko myślą jak by tutaj nas "wydoić" - pozdrawiam (PS - dla przykładu napiszę Ci że ta firma nie bierze żadnych abonamentów, i np cena połączenia za minutę na telefonie stacjonarną np do Polski, Anglii czy USA = 6gr netto (7,3 gr/min brutto) a za połaczenia z telefonią komórkową polską (i na terenie Polski)= 60 gr/min brutto, naturalnie są minusy, słabsza jakość połączeń, oraz jeśli łacza masz zapchane czy coś - są problemy...:((
    (ale stałe łacze 128kbit/64 kbit - jakie ma najtańsza wersja Neostrady (teoretycznie) powinna w 100% wystarczyć..)a teoretycznie pisze dlatego że najtańsza wersja neostrady (za którą musisz płacić pewnie z 72 zł brutto miesięcznie (ja za cenę 80zł brutto miesięcznie mam stałe łącze z sieci kablowej 3Mbit/256kbit - i bez żadnych limitów transferu (chociaż w przypadku transferów nie obawiaj się tych 7 GB, ponieważ telefonia internetowa, bardzo mało z tego zużywa:)) - pozdrawiam

  • 0

    20. ~ehmm  2005-06-14 17:19:00  host: 212.244.115.33

    a jeśli chodzi o &TP i ryczałt, i to że gdzieś (gazeta wyborcza) przeczytałem że TP zastanawia się nad tym czy nie wprowadzić opcji, że plan socjalny mógłby posiadać tylko ten, kto udokumentuje, że jest bezrobotny czy na rencie i nie stać go na inny abonament (tak jak podobno robią we Fancji..??!!??) - bo ten plan nie jest opłacalny dla TP - to faktycznie proponował bym takie rozwiązanie, że inni alternatywni operatorzy czy inne firmy - wykupywali by hurtowo godziny, tygodnie czy miesiące nielimitowane, proponuje także by TP dała możliwość wykupienia w jakiś sposób linii i numerów telefonicznych - hurtowo - firmy by np tyle i tyle płaciły za dostęp do linii itp (na podobnej zasadzie jak jest dostęp do internetu...) no i zobaczylibyśmy co by inne firmy wprowadziły - i mogło by się okazać że innym firmom nie tylko opłaca się mieć abonament 20-30 zł - ale i w tej cenie dali by sporo minut i rozmów gratis w ramach abonamentu (inne firmy bardziej są świadome tego, iż telefonia stacjonarna pada na łeb na szyję - i jeśli nie obniżą stawek za połączenia - a w niektórych przypadkach nawet całkiem z abonamentu zrezygnują (by telefonia stacjonarna też mogła być np na karty (tylko nie te TP 60gr/min rozmowy lokalnej (ździerstwo w biały dzień - a jeśli ktoś mi nie wierzy proponuje zakupić kartę 15 - czy 30 impulsów np...)
    Pozdrawiam

  • 0

    21. ~mambo  2005-06-24 12:18:00  host: nat-mo2.aster.pl

    Z tego co wiem, to komórki mają być 67gr za minutę po 18:00 i w weekendy + ew. rozmowy z rabatem i wtedy 54gr. Biorąc pod uwagę, że Polkomtel wprowadził podobną ofertę a ramach swojej sieci wróży dobrze na przyszłość. Na razie najlepiej tym najwytrwalszym użytkownikom, chyba najbardziej będzie odpowiadała oferta TP. 115 zł bez limitów, to jak na polski rynek bomba. Zobaczymy czy inni się podłączą do walki o klienta na tym poziomie, czy na razie poprzestaną na blokowaniu tej propozycji... Mi się to opłaca... Pozdrowienia

  • 0

    22. ~WitekT  2005-06-24 12:42:00  host: witek.ds.pg.gda.pl

    Dodam, że w godz. 8-18 na komórki ma być 1,10 zł. DODATKOWO opłata za inicjację połączenia na komórkę - 20 gr.

  • 0

    23. ~aresztsledczybialoleka  2005-06-24 16:04:00  host: dny232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    France Telecom, inwestor strategiczny TP SA, zaoferował w poniedziałek we Francji swoje ryczałtowe rozwiązanie - połączenia telefoniczne niemal bez ograniczeń. Francuski megaabonament kosztuje 79 euro (320 zł) miesięcznie. Pozwala on nie tylko na nienaliczane rozmowy lokalne i międzymiastowe jak w przypadku świeżo przygotowanej oferty TP SA, ale też na komórki oraz za granicę - do krajów UE i Ameryki Północnej z wyjątkiem Hawajów i Alaski (łącznie na 800 mln numerów)

  • 0

    24. ~Alice  2005-06-26 16:56:00  host: v20-s1.itpp.pl

    nowa oferta? dla mnie ciekawa - dostęp nieograniczony, czy to w tygodniu, czy w weekendy, o kazdej porze. To tak jakby TPsa sama rozszerzala swoj pakiet darmowych wieczorow i weekendow, ktory tez, nota bene, wprowadzila jako pierwsza.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-107-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Calm7 | 2017-05-26 18:44:09

23). Wypad, złodzieju


~marian | 2017-05-26 18:34:36

u nas może to będzie za 10 lat :)


~Hongkong | 2017-05-26 18:31:24

Mamy


Rogi | 2017-05-26 18:28:23

A roam like home w UE mają?


Antyfcb | 2017-05-26 18:23:52

Czekam na odpowiedź Play ☺️

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci T-Mobile?

[Aktualizacja] T-Mobile -  koszty roamingu od 15 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet