Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP kontratakuje

TP kontratakuje

WitekT 28 Października 2004 12:38

0 0

Telekomunikacja Polska (TP) znów w ofensywie. Tym razem na celowniku ma swoich abonentów wykorzystujących preselekcje u operatorów alternatywnych. Chce ich skusić do wykorzystywania swojego prefiksu. Metody jednak zaskakują.

Według nieoficjalnych informacji, telekom skupia swoją aktywność na małych i średnich firmach — tych, których miesięczne wydatki na połączenia międzystrefowe, międzynarodowe i na komórki (F2M) przekraczają 600 zł. TP ma pole do manewru, bo takich klientów nie obowiązują kontrakty terminowe, nie mogą też liczyć na specjalne stawki, a przejąć ich można praktycznie z dnia na dzień. Klientom proponuje na ogół jedną z nowych ofert z płaską stawką — 14 gr za minutę w ruchu krajowym oraz naliczanie sekundowe. Przedstawiciele TP dzwonią do abonentów i od razu przedstawiają ofertę na podstawie analizy ruchu generowanego przez klienta. Informacje o takich przypadkach monitorowania połączeń i wykorzystywania ich do przygotowania ofert handlowych przez TP potwierdzają m.in. przedstawiciele Netii i Telefonii Dialog, ale nie robią one na nich większego wrażenia, choć przyznają, że są to zagrania nie fair.
Udział w rynku połączeń prefiksowych TP od kilku kwartałów dynamicznie spada. Tylko w pierwszym półroczu telekom stracił 13 proc. rynku połączeń międzynarodowych i aż 16 proc. w połączeniach na komórki.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet