Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP karze za cesję

TP karze za cesję

WitekT 6 Kwietnia 2009 15:30

0 0

Jeżeli prywatny klient Telekomunikacji Polskiej, który jest związany umową terminową na telefon bądź dostęp do Internetu, chciałby zrobić cesję np. na dopiero co założoną przez siebie firmę, to zapłaci karę za zerwanie umowy - pisze Gazeta Prawna.

Rzeczywiście. Widzimy ten problem i zamierzamy to zmienić, ale nie jestem dziś w stanie powiedzieć, kiedy to się stanie - mówi Mariusz Loch, szef biura prasowego TP.




Jak dowiaduje się TELEPOLIS.PL, zarówno u stacjonarnych, jak i komórkowych konkurentów TP, cesja na dowolny inny podmiot jest możliwa i najczęściej darmowa - o ile nowy abonent przejmie zobowiązania starego.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2009-04-06 15:42:50

    spoko, to tylko TELEKOMPROMITACJA, a swoją drogą, był czas przywyknąć :)

  • 0

    4.  2009-04-06 15:44:40

    a każdy, normalny sąd uzna rację klienta, co zrodzi kolejne koszty dla opa. Całość i tak zostanie przełożona adekwatnie na klientów TP.

  • 0

    5. ~  2009-04-06 15:48:04  host: bdn254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale to każdy wie od lat! A tepsa na to miała kilka lat, i nic nie robią, bo po co? A Pan Loch się niech nie wygłupia, kwestia przygotowania wzorów formularzy i decyzji, max tydzień, a nie kilka lat

  • 0

    6. ~rexon  2009-04-06 16:08:32  host: aasd152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie tak łatwo zmienić całą machinę działania w takie dużej firmie. Skoro juz coś z tym robią to nie długo wszystko pozmieniają. A swoją drogą ciekawe ile razy taka sytuacja miała miejsce na pewno nie wiele...

  • 0

    7. ~  2009-04-06 17:06:15  host: 212.67.158.55

    w plusie cesja 25zł netto i nie ma wybacz...w erze jak chciałem zrobic to za staż w sieci chcieli mi dać 1zł za cesje

  • 0

    8. ~Chrome_TP  2009-04-06 17:06:56  host: 212.160.172.70

    Oj dużo dużo razy ;]

  • 0

    9.  2009-04-06 17:33:41

    @4 no nie wiem bo w regulaminie są odpowiednie zapisy, a zakładając telefon podpisujesz regulamin... nie szarżowałbym z tym sądem :P W TP od zawsze cesja jest płatna a teraz dopiero to zauważyli... tak to jest jak nie ma o czym w gazetach pisać.

  • 0

    10.  2009-04-06 17:46:27

    9. Nie chodzi o opłatę za cesję tylko karę za zerwanie umowy. Przepisanie umowy na własną firmę nie może być traktowane jak zerwanie umowy. Ale w TP najwięcej czasu poświęcają na to jak by tu wyciągnąć od klienta kasę za nic niż skupić się na poprawie jakości usług. Bo tak najłatwiej.

  • 0

    11. ~Mav  2009-04-06 18:15:09  host: chello084010212170.chello.pl

    W Plusie zmiana na własną działalność gospodarczą to tylko zmiana na koncie. Zajmuje to 2 minuty i jest darmowe. Przepisanie na kogoś innego lubi inny rodzaj działalności (spółka, itp.) to już cesja, ale robi się ją bez problemu w każdym możliwym przypadku i kosztuje 30,50 brutto, a jak się wcześniej uzasadni to znoszą opłatę do 1 zł. W paru przypadkach jest darmowa od razu.

  • 0

    12. ~gosc  2009-04-06 18:19:46  host: dkq169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie no ten zapis to juz przynajmniej 2 lata istnieje i dopiero teraz sie d otego telepolis dokopalo :) gratulacje Geneza tego zapisu pochodzi od neostrady ktorej regulamin przewidywal rozwiazanie umowy w wypadku cesji telefonu ludziska robili cesje w rodzinie i rozwiazywali umowy promocyjne na neo po czym TP zmienila regulamin i zablokowala taka opcje

  • 0

    13. ~Boro  2009-04-06 18:19:57  host: chello089075197109.chello.pl

    Robiłem cesję w TP w lipcu zeszłego roku (przypadek identyczny jak opisany w artykule, na linii była umowa na czas określony - dopiero co założyłem tę linię w miejscu innym niż moje miejsce zamieszkania - bo w TP nie da się założyć linii na siebie w innym miejscu niż zamieszkania od razu - tylko najpierw na kogoś kto tam mieszka a potem cesja...) i rzeczywiście chcieli mi dać karę za rozwiązanie umowy. Podczas dość krótkiej i stanowczej rozmowy z 9393 przedstawiłem sprawę i że zostałem wcześniej poinformowany, że w moim przypadku (chce założyć linię na moje dane nie u siebie w domu) kara nie będzie nałożona. Wszystkie rozmowy od samego początku nagrywałem, zawsze brałem dane pracownika TP i... linia jest już przepisana na mnie i nigdy nie dostałem kary. Nie dajcie się robić w balona a jeśli co, to niestety zostanie tylko sąd (ale to odstraszy wielu). Pozdrawiam Boro

  • 0

    14. ~zorientowany  2009-04-06 18:37:37  host: 101-232.echostar.pl

    W tp nie ma takiej usługi jak cesja. Jest tylko zmiana abonenta, a to nie to samo. W świetle prawa cesja to przejęcie całkowite poprzedniego klienta. W Tp jeżeli klient jest osobą prywatną i rozpoczyna działalność gospodarczą tzn. zakłada firmę jednoosobową tj. traktowane jaki zmiana ewidencyjna i oczywiście jest bezpłatne. Sytuacja, która opisana jest w artykule dotyczy tylko sytuacji gdy klient jest osobą fizyczną i chce przepisać linię z neostradą na osobę prawną np. Sp. z o.o. A panienka w SSTP dała lekko mówiąc ciała. Pozdrawiam Pracownik TP

  • 0

    15.  2009-04-06 19:06:39

    @13 - Jeśli masz zgodę właściciela lokalu na pismie to możesz założyć na siebie.

  • 0

    16.  2009-04-06 19:07:43

    ps. nie możesz nagrywać rozmów bez zgody obu jej uczestników.

  • 0

    17.  2009-04-06 19:09:32

    BL9393: uczestnik rozmowy zawsze może ją nagrywać bez pytania kogokolwiek. :-)

  • 0

    18. ~  2009-04-06 19:25:06  host: 87-205-188-47.adsl.inetia.pl

    Niezła bzdura że cesja jest w komórkach darmowa. Ceny od 30 zł wzyż.

  • 0

    19.  2009-04-06 19:35:01

    18: słowo-klucz: NAJCZĘŚCIEJ

  • 0

    20.  2009-04-07 05:38:10

    Nagrywanie rozmów jest regulowane ustawą. Jeżeli zostanie nagrana rozmowa bez wiedzy jednego z rozmówców - to dostęp do niej mogą mieć tylko i wyłącznie osoby biorące udział w tej rozmowie.Złamaniem prawa będzie odtworzenie tej rozmowy przy kimkolwiek kto nie był jednym z rozmówców. Wyjątek stanowi sytuacja, w której rozmówca,którego dane były podane w rozmowie wyrazi na to zgodę. Więc takie nagranie i tak nie może stanowić dowodu. Raz zdarzyło mi się że abonent poinformował mnie, iż rozmowa z jego strony będzie nagrywana. Przypadki nieinformowania uważam za chamstwo.

  • 0

    21. ~~mmmmmm  2009-04-07 11:38:39  host: bdw73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W TP nie mozna nawet zmienic prędkośći Neo na wyższą bo tez uznaja to za zerwanie bieżącej umowy - banda debili. Zastanawiam się czy naprawdę nie zerwać umowy, zapłacić 700zł kary i pójść choćby do Netii razem z tel stacjonarnym.....

  • 0

    22. ~Chrome_TP  2009-04-07 14:05:16  host: 212.160.172.70

    Ad 21 te zapisy mają na celu nieskakanie po nowych promocjach, tylko po to, aby sępić promocyjne gratisy - wiadomo z punktu widzenia klienta byłoby lepiej, aby go nie blokować ze zmianami prędkości, niemniej jest to min odpad polityki promującej dodawanie gratisów do podpisywanych umów... ;] gdyby ich nie było to jednego dnia koleś by składał, że on chce pendriva do nowej umowy nastepnego nowy aneks zmiany i np teraz chce jeszcze drukarkę, w następnej skaner itd.. ;] czyli gostek tak wałkując nachapał by się gratisów, a wiadomo że nie oto min chodzi w systemie gratisów - im dłuższa umowa i wyższa prędkość na jednej umowie tym lepszy dodany gratis itp ;]

Dodaj swoją opinię