Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP - II miejsce na "Liście 500"

TP - II miejsce na "Liście 500"

WitekT 20 Kwietnia 2005 11:55

0 0

Telekomunikacja Polska zajęła II miejsce w rankingach 500 największych polskich przedsiębiorstw ogłoszonych przez dziennik Rzeczpospolita oraz gazetę giełdy Parkiet.

Telekomunikacja Polska od lat niezmiennie przoduje na "Liście 500" największych firm w Polsce. To dla nas powód do satysfakcji i bodziec do dalszych starań, by stać się firmą nie tylko największą, ale przede wszystkim najlepszą. Będzie to bardzo trudne, ale wierzę, że stając się operatorem zintegrowanym, który oferuje swoim klientom usługi telefonii stacjonarnej, mobilnej oraz szerokopasmowy dostęp do Internetu osiągniemy ten cel - uważa Roger de Bazelaire, Członek Zarządu TP ds. Finansów.
Podstawą oceny spółek, którą założyła Rzeczpospolita była wielkość przychodów osiągniętych ze sprzedaży w 2004 r. Gazeta giełdy Parkiet jako podstawowe kryterium oceny przedsiębiorstw przyjęła przychody z całokształtu prowadzonej działalności.

W 2004 r. przychody netto Grupy TP osiągnęły poziom 18 563 mln zł. Zysk netto w tym samym okresie wyniósł 2 324 mln zł. Telekomunikacja Polska od lat jest największym inwestorem na polskim rynku telekomunikacyjnym - co roku inwestuje ok. 17% przychodów ze sprzedaży (przy średniej 10-12%). W latach 2000-2005, zgodnie z umową prywatyzacyjną, wartość inwestycji TP sięgnie 20 mld zł, a przez kolejne dwa lata osiągnie następne 7 mld zł.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet