Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP i Netia nie rozmawiają już o wspólnych inwestycjach w FTTx

TP i Netia nie rozmawiają już o wspólnych inwestycjach w FTTx

WitekT 23 Lutego 2011 20:19

0 0

Telekomunikacja Polska i Netia zawiesiły rozmowy w sprawie wspólnych inwestycji w sieci światłowodowe - dowiedział się serwis rpkom.pl.



Jak dowiaduje się rpkom.pl, powodem były przede wszystkim rozbieżności odnośnie oczekiwanego otoczenia regulacyjnego. Netia miała domagać się ścisłego regulowania rynków FTTx i ochrony jej interesów na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w przypadku sieci miedzianych i uwolnionych pętli lokalnych, a TP miała opowiadać się za znacznie mniej restrykcyjnymi rozwiązaniami regulacyjnymi.




Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2011-02-23 20:53:20

    "wspólne inwestycje"

  • 0

    2. ~  2011-02-23 21:24:50  host: 77-253-168-250.adsl.inetia.pl

    Odczuwam to właśnie, zamiast 20mbit mam 1,2Mbit. A wszystko dla dobra klienta

  • 0

    3.  2011-02-23 21:54:25

    Heh , widać wszystko ma być dla Netii , oni mają mieć najlepiej i wszystko inne a no i mają żerować na sieciach TP a sami nic nie dawać od siebie... Jak by chociaż zaczęli współpracować i po równo inwestować i współdzielić pomiędzy sobą sieci to było by po prostu sprawiedliwe a nie jak to uważa Netia.

  • 0

    4. ~tkubon  2011-02-23 22:58:00  host: wwsx014.rz.uni-wuerzburg.de

    Urnowy operator Netia niech się wypcha. Sieć mają tak zapchaną i niech sobie zainwestują w szkielet najpierw, a nie wyciągać od innych. Pasożytom i złodziejom fałszującym umowy należy powiedzieć stanowcze WON!

  • 0

    5.  2011-02-23 23:07:41

    Chętnie przeszedł bym do TP i zapłacił im nawet 100 zł ale pod warunkiem aby podłączyli mnie do internetu po światełku i dali przyzwoitą prędkość neta chociaż 20 Mb/s o niskim pingu , Netia to złodziej żerujący na Tepsie a że TP ma dominującą pozycję to musi poddawać się regulacji ot to wszystko. Każdy inny operator ale nie Netia !

  • 0

    6. ~Misiak  2011-02-23 23:26:36  host: 89-78-28-23.dynamic.chello.pl

    Tylko zapominacie o jednym. TP dostało swoją sieć w prezencie od Polskiej TP która budowała to wszystko przez 45 lat a FT przyszedł i sobie to wziął. Netia ma dobrą ofertę, ale fatalną obsługę KL tak samo jak i TPSA, które zdziera z KL. I teraz pytanie kto ma w dup ie bardziej KL TPSA czy Netia?

  • 2

    7.  2011-02-23 23:41:47

    Tutaj zdania mogą i chyba są podzielone , ten kto jest za TP to będzie , a ten co za Netią to będzie za nią. Cóż w końcu to polska ;/ najpierw zbudują za nasze pieniądze , potem sprzedadzą... Jak ma się wtyki w TP to załatwia się sprawy błyskawicznie.

  • -1

    8. ~e  2011-02-24 02:09:41  host: host117.opteris.pl

    6*** Tylko wez jeszcze pod uwage, ze a) TP przez te kilkanascie lat musiala wywalic mase kasy na modernizacje tejze sieci, bo gdyby nie to, to nadal mialbys centrale analogowe z lat 70-ych... b) Francuzi nikogo nie zmuszali - sami im dalismy taki "prezent", wiec do kogo masz pretensje? Jakos nie widze, by Polacy chcieli kogokolwiek za to rozliczac. Ba! Tym co sprzedali TP za przyslowiowa zlotowke, dzisiaj wysyla ich sie w nagrode do Brukseli, albo rozdaje stanowiska prezesa UKE...

  • -1

    9. ~MM  2011-02-24 06:21:11  host: blk123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6 I teraz pytanie kto ma w dup ie bardziej KL TPSA czy Netia? Jest jeszcze kwestia, że TP częściowo nie może robić co chce w tym obniżać cen bo zatwierdzić to musi UKE a Netia o wszystkich planowanych zmianach jest informowana przez ten urząd...i niby to wolny rynek?

  • -1

    10. ~Ado  2011-02-24 08:44:05  host: dns2.stansat.pl

    UKE blokuje od lat rozwój infrastruktury. Dla dobra klienta oczywiście.

  • 1

    11. ~sanczo  2011-02-24 09:01:14  host: poczta.kckancelaria.pl

    Ja dalbym nawet 100 zl TP gdyby mi chociaz 2mb podciagneli. Mieszkam niecale 30 km od centrum Wawy a max co moga mi dac to 1 mb...

  • 1

    12. ~  2011-02-24 13:25:24  host: dpe188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 z takimi problemami boryka się chyba każdy operator a nie tylko Tp. Co nie zmienia faktu , że Tp jakoś sobie z tym radzi, o czym świadczy chociażby ostatnia obniżka cen na abo.

  • 0

    13. ~KALI  2011-02-26 22:43:06  host: 77-255-255-83.adsl.inetia.pl

    niestety naprawdę coś cienko u nich z tymi inwestycjami chyba nie ja jeden to odczuwam ze sprzedanych 4MB w ciągu dnia jest zaledwie 0,5MB zaczynam się obawiać o jakość świadczonych usług jeszcze w 2010 roku nie było źle a teraz MASAKRA !!!

Dodaj swoją opinię