Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP i Centertel szykują się do podpisania kolejnych umów ramowych na usługi IT

TP i Centertel szykują się do podpisania kolejnych umów ramowych na usługi IT

WitekT 22 Lutego 2013 10:04

0 0

Telekomunikacja Polska i Centertel prowadzą kolejny program konsolidacji dostawców, w wyniku którego podpisane będą umowy z dostawcami usług IT. Program podzielony jest na cztery obszary: BI, OSS, hurt i najważniejszy BSS, o który ubiegają się: Accenture, Asseco, Capgemini i CGI.

W TP i Centertelu trwa obecnie drugi program konsolidacji dostawców tzw. Vendors Consolidation 2, w wyniku którego mają zostać podpisane kilkuletnie umowy ramowe z dostawcami usług informatycznych. Tym razem podzielany jest on na cztery domeny: BI (business intelligence), OSS, hurt i BSS (Business Support Systems). Najważniejsza i najbardziej wartościowa z tych domen to BSS. Oferty w tej domenie złożyły cztery podmioty: Accenture, Asseco, Capgemini i CGI - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do spółek.

Wcześniejszy projekt Vendors Consolidation zakończył się wiosną 2010 roku, w jego wyniku obie spółki wybrały grono dostawców, którym przydzieliła siedem domen, ze względu na ich kompetencje. Wówczas umowy z TP podpisały AMG.net, Atos Origin, CGI, Capgemini Polska oraz Asseco Poland.
Zobacz: TP i PTK Centertel podpisały umowy ramowe na usługi IT.

TP informowała wówczas, że podpisanie umów oznacza dla grupy niższe koszty, krótszy czas dostarczania rozwiązań dla biznesu oraz ich lepszą jakość, a dla partnerów strategicznych szerszą perspektywę współpracy z grupą TP umożliwiającą optymalizację modeli dostarczania usług.

Źródło tekstu: PAP     

w sumie: 4
 • 0

  1. ~Buhahah  2013-02-22 10:50:14  host: bpo175.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niższe koszty :) Oczywiście :) Szkoda że osoba zbliżona do spółki nie opowiedziała o tych niższych kosztach :)

 • 0

  2. ~Marcin  2013-02-22 11:27:01  host: 212.160.172.70

  Tak zagmatfany ten news, że ja nic z tego nie rozumiem - te nazwy, skróty nazw jakiś firm, umów itp A nie można by jakoś tak prościej dla zwykłych prostych ludzi wytłumaczyć ja to wpłynie dla nas jako konsumentów?

 • 0

  3.  2013-02-22 12:40:55

  Niższe koszty dla operatora zawsze są dobre - więcej kasy na bieżącą działalność, inwestycje itp. Ale nie licz, że to spowoduje jakąś poprawę dal konsumenta. Po prostu TP nie jest już monopolistą i wzrostu kosztów nie da się przenieść w 100% na klienta - musza szukać oszczędności, bo inaczej wypadną z rynku (patrz ostatnie wyniki). A od dawna wiadomo, że konsolidacja dostawców daje korzyści - jak kupujesz więcej w jednym miejscu, to możesz wynegocjować większą zniżkę - na zasadzie działania np. sieci handlowych.

 • 0

  4. ~BlbFnbsGoH  2013-11-28 04:47:46  host: 178-137-93-136-lvv.broadband.kyivstar.net

  buy tramadol online tramadol hcl pain - tramadol 50 mg vs norco

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet