Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP głownym partnerem Miedzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu

TP głownym partnerem Miedzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu

WitekT 7 Lutego 2006 21:10

0 0

Bezpieczeństwo w sieci to priorytet Telekomunikacji Polskiej, która jest największym w kraju dostawcą szerokopasmowego dostępu do Internetu. Od września 2005 roku TP realizuje akcję rok bezpiecznego Internetu, która jest elementem programu edukacja z internetem tp.

Najnowszą akcją TP jest konkurs ok!internet skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Promuje on bezpieczne korzystanie z sieci, informuje o zagrożeniach oraz sposobach zapobiegania niebezpieczeństwom.

Najmłodsi uczestnicy konkursu rysują, jak wyobrażają sobie bezpieczny komputer lub za pomocą symboli graficznych tworzą kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu. Gimnazjaliści wymyślają postać, która pilnuje porządku w sieci oraz przygotowują komiks o jej przygodach. Natomiast starsza młodzież tworzy filmy promujące bezpieczny Internet. Akcja cieszy się dużą popularnością, stronę internetową www.okinternet.tp.pl stale odwiedza 2500 użytkowników.
We wrześniu 2005 roku TP jako Główny Partner, włączyła się w kampanię Dziecko w Sieci, którą zorganizowała Fundacja Dzieci Niczyje. Obejmuje ona edukację, działania medialne, lokalne spotkania z uczniami i nauczycielami oraz organizację konferencji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Na rzecz fundacji TP przekazała 200 tys. zł i specjalnie przygotowany samochód Sieciakowóz, którym podróżują instruktorzy uczący dzieci i młodzież bezpiecznego korzystania z Internetu.

W roku szkolnym 2005/06 wszystkie placówki uczestniczące w programie edukacja z internetem tp otrzymały od TP pakiety e-bezpieczeństwo, oparte na programie Panda Platinum Internet Security 2005. Pakiet dla szkół zawiera też lekcje multimedialne przygotowane przez Fundację Dzieci Niczyje i materiały edukacyjne.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-02-07 21:53:20

    Qfa jakieś porąbane konukrsy sobie robią za moje pieniądze! O wy złodzieje! I tak wam się nie uda zamydlić oczu ludziom, że jesteście dobrą firmą!

  • 0

    2. ~ip 69  2006-02-07 23:26:25  host: diw121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    telekomuna i bezpieczny internet a to dobre hehe. Niech najpierw zadbaja o neostrada .Łaczenie sie przeznia niemajac dobrego firewalla ani natywirusa grozi juz w pierszych sekundach zalapaniem jakiegos syfu .Telekompromitacja tak powinna nazywac sie ta spolka hehe.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet