Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP firmą o największej kapitalizacji na polskiej giełdzie

TP firmą o największej kapitalizacji na polskiej giełdzie

WitekT 29 Marca 2006 20:18

0 0
Telekomunikacja Polska zwyciężyła w rankingu firm o najwyższej kapitalizacji, notowanych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych w 2005 roku.

W 2005 roku kapitalizacja TP wynosiła 32,76 mld zł, od 2004 roku wzrosła o 18,2%. TP wypracowała w 2005 roku największą spośród spółek giełdowych wartość EBIDTA (suma zysku operacyjnego i amortyzacji) – 7,992 mld zł.

Na dalszych miejscach zestawienia publikowanego przez dziennik Parkiet znalazły się m.in. Pekao, PKO BP (lider z 2004 roku), PKN Orlen, BPH, PGNiG i KGHM.


Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet