Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP dołuje po wynikach za 1Q2009

TP dołuje po wynikach za 1Q2009

WitekT 28 Kwietnia 2009 11:00

0 0

Telekomunikacja Polska traci o 11 na GPW 2,9% po tym, jak opublikowała wyniki za I kwartał słabsze niż przed rokiem. Analitycy spodziewali się tego, ale skala obniżenia była jednak większa niż rynkowy konsensus. Kursowi nie pomaga nawet zapowiedź wypłaty dodatkowej dywidendy.

Szerzej o przewidywaniach analityków pisaliśmy w tej wiadomości, a o wynikach Grupy TP - w tej wiadomości.
Pogorszenie wyników TP jest większe od oczekiwań praktycznie na każdym poziomie. Należy jednak zaznaczyć, że spadek na poziomie EBITDA może być częściowo wytłumaczony kwestiami różnic kursowych, które są niezależne od zarządu firmy. Ważniejszy wydaje się spadek na poziomie przychodów, który pokazuje, że TP nie jest w stanie poradzić sobie ze zmieniającym się otoczeniem makro i rosnącą konkurencją - napisał w dzisiejszym komentarzu Konrad Księżopolski, analityk Wood&Company.

Zaraz po publikacji wyników Maciej Witucki, prezes spółki, poinformował, że TP, która w lipcu wypłaci 1,5 zł dywidendy na akcję, może w ramach dystrybucji dodatkowych środków dla akcjonariuszy zdecydować się na wypłatę dodatkowej dywidendy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w lipcu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~blu  2009-04-28 13:28:15  host: 80.51.187.224

    Tak ku.wa słabe wyniki to wypłaćmy sobie jeszcze więcej, za 3 miesiące porzucam tpsa forever

  • 0

    2. ~  2009-04-28 17:09:05  host: c182-30.icpnet.pl

    Ja bym podniósł abonament i dodatkowo więcej kasy za internet wymuszał. Trzeba też wprowadzić co najmniej 5-letnie okresy karno lojalnościowe. Podwyżka za minutę teżby się przydała. Żadnych inwestycji też nie należy przeprowadzać. Wystarczy wypłacać dywidendy dla akcjonariuszy. Przecież monopolisty nikt nie ruszy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet