Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP dla szkół - droższa neostrada, ale większy wybór

TP dla szkół - droższa neostrada, ale większy wybór

WitekT 6 Września 2005 14:54

0 0

Od 1. września ponad 7500 szkół włączyło się do programu Telekomunikacji Polskiej edukacja z internetem tp i korzysta ze stałego, szybkiego dostępu do Internetu na preferencyjnych warunkach.

Teraz od września szkoły otrzymają od TP dodatkowo bezpłatną usługę e-bezpieczeństwo, a firma wesprze ogólnopolską kampanię Dziecko w sieci.

W ciągu 12 miesięcy program "edukacja z internetem tp" udowodnił, że polskie szkoły mogą i chcą być nowoczesne. Trzeba im tylko pomóc. Telekomunikacja Polska zrobiła to likwidując barierę finansową w dostępie do Internetu. Teraz czas na kolejny krok i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w korzystaniu z możliwości, jakie daje Internet - powiedział członek Zarządu TP ds. techniki Konrad Kobylecki.

Wszystkie placówki uczestniczące w programie edukacja z internetem tp otrzymają od Telekomunikacji Polskiej pakiet e-bezpieczeństwo dla szkół, oparty na programie Panda Platinum Internet Security 2005. Pakiet e-bezpieczeństwo umożliwia m.in.:
automatyczne wykrywanie i likwidację wirusów,
filtrowanie zawartości witryn www i ochronę rodzicielską,
firewall,
zabezpieczenia antyspamowe,
automatyczną aktualizację (przynajmniej raz dziennie).

Pakiet dla szkół prócz zapewnienia ochrony korzystania z Internetu, będzie zawierał też lekcje multimedialne przygotowane przez Fundację Dzieci Niczyje i materiały edukacyjne.
Przez ostatni rok szkolny, placówki oświatowe uczestniczące w programie edukacja z Internetem tp, płaciły za neostradę tp tylko 1,22 zł z VAT. Od 1. września, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami i regulaminem programu, za 59 zł z VAT szkoły otrzymają najszybszą wersję neostrady tp, beż żadnych limitów ściąganych danych.

Dzięki programowi wszystkie szkoły w nim uczestniczące, tylko w minionym roku szkolnym, za stałe łącze z Internetem zapłaciły 8 mln zł mniej niż wynika to z cennika usług TP. W następnym roku suma ta przekroczy 10 mln zł.

Ponadto TP jako Główny Partner, włączyła się w kampanię Dziecko w Sieci - Fundacji Dzieci Niczyje. To pierwsze kompleksowe działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Obejmuje edukację, działania medialne, lokalne spotkania z uczniami i nauczycielami oraz organizację konferencji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Na rzecz fundacji TP przekazała 200 tys. zł i specjalnie przygotowany samochód, który będzie wykorzystywany do przewożenia po całej Polsce instruktorów uczących dzieci i młodzież bezpiecznego korzystania z Internetu.

Od 1. września TP umożliwia szkołom skorzystanie na preferencyjnych warunkach z kolejnej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu DSL tp. Szkoły w promocyjnej cenie 120,78 zł z VAT mają do dyspozycji najszybszą opcję DSL 4000, o prędkości 4 Mb/s, której cena rynkowa wynosi 364,78 zł z VAT.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-09-06 15:10:29  host: proxy2.netia.pl

  bravo

 • 0

  2. ~komar  2005-09-06 22:52:31  host: r4.ists.pl

  Przynajmniej raz TPSA staje na wysokosci zadania. W pełni popieram.

 • 0

  3. ~Alex  2005-09-09 22:11:47  host: bna116.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no spoko spoko szkolom sie przyda ale pytanie co my bedziemy mieli limitowany drogi internet LIPA

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet