Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP dla osób niepełnosprawnych

TP dla osób niepełnosprawnych

LuiN 4 Listopada 2009 13:35

0 0

Telekomunikacja Polska oferuje osobom niepełnosprawnym szereg udogodnień. Daje im 50% ulgi na abonament telefoniczny oraz specjalne faktury dla niewidomych i niedowidzących. Zapewnia też telefony i sprzęt dostosowany do potrzeb niedosłyszących, a od niedawna również oprogramowanie dla osób niepełnosprawnych ruchowo służące do obsługi komputera za pomocą mrugnięć powiekami.

TP ma w swojej ofercie pakiet udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W większości planów telefonicznych oferuje 50% zniżki na abonament oraz tej samej wysokości rabat na przyłączenie do sieci. Ponadto, osobom trwale niezdolnym do pracy, w trudnej sytuacji ekonomicznej, proponuje plan przyjazny za 18,30 zł z VAT z pakietem 30 minut.

Firma ma też specjalne faktury dla osób z problemami wzroku. Niewidomi mogą otrzymywać rachunki pisane językiem Braile'a. Z kolei dla osób niedowidzących wygodnym rozwiązaniem mogą być faktury w powiększonym formacie A3 lub przesyłane e-mailem, które można powiększyć na komputerze.

Bardzo ważne są również urządzenia ułatwiające korzystanie z usług. Dla niedosłyszących są to m.in. wzmacniacze dzwonków telefonu, regulatory głośności słuchawki, czy telefony kompatybilne z aparatami słuchowymi. Osoby niedowidzące mogą skorzystać z telefonów z dużymi przyciskami i podświetlanymi ekranami, urządzeń z przyciskami obrazkowymi oraz innymi efektami wizualnymi, a także słownymi zapowiedziami dzwoniącego numeru.




Telekomunikacja Polska prowadzi obecnie działania, które dodatkowo ułatwiają niepełnosprawnym korzystanie z automatów publicznych. W porozumieniu z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych pół-kabiny telefoniczne są wyposażane w widoczne, pomarańczowe oznakowania na krawędziach szklanych wiat i tyłach oraz specjalne podłogi. Ułatwiają one zlokalizowanie kabiny osobie niewidomej z laską, nie utrudniając jednocześnie podjazdu do automatu na wózku inwalidzkim.

Grupa TP stworzyła ponadto program, który umożliwia korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnych ruchowo, wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami. Program jest bezpłatny i bardzo prosty w obsłudze. Dla osób unieruchomionych przez chorobę czy wypadek może stać się szansą na kontakt ze światem. "b-Link" będzie dostępny na zasadach OpenSource, co umożliwi jego dalszy rozwój przez społeczność internetową.

Odpowiednio ustawiona kamera po wykryciu twarzy użytkownika i ustaleniu pozycji oczu, śledzi je i wykrywa mrugnięcia sterujące. W ten sposób, wyłącznie za pomocą mrugnięć można m.in. przeglądać strony internetowe, korzystać z takich programów jak Word Pad, MS Word czy MS Outlook, włączać i wyłączać dźwięk oraz wyłączać komputer.

Źródło tekstu: Grupa TP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~tylko TP SA  2009-11-04 14:13:44  host: 212.160.150.162

    Dodam jeszcze, że nawet najwięksi rywale czyli Netia i Dialog nie mają takich udogodnień jak ma TP SA. Tylko narodowy operator się liczy. Żadna konkurencja nie dorasta jej do pięt !!!

  • 0

    6. ~  2009-11-04 14:16:02  host: bcr63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ALL HAIL TPSA!

  • 0

    7. ~inny punkt widzenia  2009-11-04 14:23:58  host: w3cache4.punkt.pl

    ciekawa jestem ile telepolis wzięło kasy za ten artykuł, pachnie mnie to sponsorowanym artykułem :)

  • 0

    8. ~ttt  2009-11-04 14:26:47  host: ccm95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 A czy Telepolis bierze kasę za inne artykuły dotyczące Playa, Polkomtela? Bez sensu wypowiedź. To jest portal telekomunikacyjny, gdzie umieszczane są artykuły o rynku telekomunikacyjnym i należy być wdzięcznym redakcji Telepolis, że za darmo możemy te artykuły czytać.

  • 0

    9.  2009-11-04 14:32:35

    7: jeżeli pokażesz dowody, że wzięliśmy za ro jakiekolwiek pieniądze, to oddaję Ci 100-krotność tej kwoty. To co, wchodzisz w to?

  • 0

    10. ~spider  2009-11-04 14:38:06  host: ablr183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwne, że jestem osobą niedowidzącą i jak byłem w salonie tp to jakoś nie było żadnej promocji ani upustu i oni byli zdziwieni że pytam o co kolwiek

  • 0

    11. ~~spider  2009-11-04 14:53:44  host: v05-05.opera-mini.net

    Dla osob z wada sluchu jest 50% znizki na tel - i po co, jak nie slyszy? Ja niepelnosprawny ruchowo i zadnej znizki, i taka jest prawda. I musze doplacac do tych, co zyja z opieki - czy to jest normalne - po co im ten tel, do ktorego musze doplacac (powtarzam sie)?!

  • 0

    12. ~M  2009-11-04 15:06:12  host: 212.160.172.70

    ~~10~~ Nie wiem w jakim salonie załatwiałes sprawe ale podczas wypisywania umowy masz możliwość wyboru formy rachunku i włąsnie forma powiększona czy też Brail'e no i upust 50 % dotyczny najniższego ab 50zł na kwote 25zł brutto...w sumie te udogodnienia są od paru lat...

  • 0

    13.  2009-11-04 15:33:17

    @2 i 5 Jarząbek nie rób obciachu tej francuskiej firmie.

  • 0

    14. ~nick  2009-11-04 15:42:13  host: adqe50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9. TWitek - brutto czy netto? :-D

  • 0

    15. ~tylko TPSA  2009-11-04 16:04:46  host: 212.160.150.162

    do 13: A co ma Francja do TPSA? Jaka francuska firma? jaki obciach? To, że trochę udziałów ma FT to znaczy że francuska? Spójrz na Netie, jacy tam są udziałowcy. TPSA przynajmniej nie oszukuje ludzi, bo jest to niezgodne ze standardami jakie ma. A konkurencja oszukuje na kazdym kroku - obiecuje coś i wychodzi z tego co innego, np. w Dialogu po pół roku abonament wzrasta, ale o tym akwizytorzy nie mówią.

  • 0

    16. ~ttt  2009-11-04 16:09:48  host: ccm95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 Nie rób z TP takiej świętej krowy bo wszyscy pamiętamy, jak reklamowali Neostradę za kilka czy kilkanaście złotych, a potem okazywało się, że to przez trzy pierwsze miesiące. Zatem nie tylko Dialog tak robi, ale robi tak i TP i Netia. A TP jest jak najbardziej francuska. Jeśli większość udziałów na France Telecom, jeśli narzuca TP żeby im odprowadzała co miesiąc kupę pieniędzy za głupi znaczek firmowy, to niestety TP jest uzależniona od France Telecom i nie dziwię się, że tak się o TP mówi.

  • 0

    17. ~kiko  2009-11-04 16:13:40  host: dqa206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawie wygladają funkcjonalności tego programu b-link. Ktoś coś o nim więcej słyszał?

  • 0

    18. ~  2009-11-04 16:14:02  host: unused-077079210222.atman.pl

    @15: ponad 50% to trochę?? ha ha ha

  • 0

    19. ~  2009-11-04 16:28:02  host: 80.54.10.172

    Pewnie zniżka dotyczy podstawowego abonamentu, poza tym w Dialogu również jest 50% rabatu na abonament, więc nie ma tu nic wyjątkowego, tak samo w Plusie.

  • 0

    20. ~tylko TPSA  2009-11-04 16:33:30  host: 212.160.150.162

    DO 16 I 18: Jak was konkurencja zrobi w konia to jeszcze przyjdziecie do matki TPSA. Jeszcze zobaczymy ... KONIEC

  • 0

    21. ~ttt  2009-11-04 16:36:53  host: ccm95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 Ależ ja korzystam z usług TP i się z tym nie kryję. Ale pisanie o TP, że jest świętą krową, jest nie na miejscu.

  • 0

    22.  2009-11-04 16:58:16

    @20 trend jest chyba spadkowy tak z milion lini rocznie i może się niedługo okazać że nie będzie gdzie wracać.

  • 0

    23. ~  2009-11-04 17:11:49  host: chello087206067030.chello.pl

    Musisz być głuchy jak pień, lub mieć pierwsza grupę ze względu na wzrok, to wtedy masz zniżkę. Inna niepełnosprawność tepsy nie interesuje. Bez rąk i nóg płacisz pełny abonament.

  • 0

    24. ~M  2009-11-05 19:25:11  host: 212.160.172.70

    Tp jest w GFT i jest nie zależnym podmiotem

Dodaj swoją opinię