Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP dementuje informacje o zwolnieniach

TP dementuje informacje o zwolnieniach

sirmark 25 Lipca 2006 17:38

0 0

Telekomunikacja Polska dementuje informacje pojawiające się w mediach jakoby Zarząd TP poinformował związki zawodowe działające w firmie, o mających nastąpić zwolnieniach grupowych. Według informacji rozpowszechnianej za portalem TELEPOLIS.PL zwolnienia miałyby dotyczyć około 4,5 tys. pracowników.

Jak podano w komunikacie, Zarząd Telekomunikacji Polskiej nie planuje obecnie zwolnień grupowych. Nie jest prawdą, że Zarząd TP informował związki zawodowe o takich planach.

Wszelkie tego typu informacje to spekulacje, których przyczyną mogą być publikowane ostatnio oceny analityków. Była w nich mowa o zwolnieniach, jako jednym z możliwych scenariuszy kompensacji ewentualnego spadku przychodów TP, wynikających z decyzji UKE.
TP realizuje obecnie program przemieszczeń pracowniczych. Od początku roku w ramach tego programu stanowiska pracy zmieniło 976 pracowników.

Zwolnienia grupowe traktowane są jako ostateczne rozwiązanie. Zarząd Telekomunikacji Polskiej uważa, że przed podjęciem takiej decyzji należy wyczerpać wszelkie inne dostępne działania.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~nnnnn  2006-07-25 17:49:43  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

  podobno panstwo ma nacjonalizowac strategiczne przedsiebiorstwa... ciekawe...

 • 0

  2. ~dasti  2006-07-25 18:12:46  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

  I tak zwolnią pracowników .Taki jest dzisiaj trend celem obniżenia kosztów.Mnie oczu nie zamydlom.

 • 0

  3. ~telepies  2006-07-25 18:38:32  host: abum18.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jakoś tak za bardzo to nie wierzę w te zapewnienia.

 • 0

  4. ~asdf  2006-07-25 22:43:03  host: abss235.neoplus.adsl.tpnet.pl

  szmaciarze straszą tym jako zemstą za decyjze UKE... złodzieje

 • 0

  5. ~`;)  2006-07-26 00:23:08  host: c144-116.icpnet.pl

  lepiej jak pozwalniają, niż dalej będą przenosić ludzi do innych działów, ludzi którzy nic nie robią a zwolnić ich nie można, bo związki zabraniają - a ja później się wku... denerwuję jak mam coś u nich do załatwienia :(

 • 0

  6. ~  2006-07-26 03:49:18  host: dvk84.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przemieszczenia mają polegać na edesłaniu pracowników do grupy tzw. Konserwatorów, gdzie będą wymieniać przestarzałe okablowanie i krzynki telefoniczne celem poprawienia jakości ;)

 • 0

  7.  2006-07-26 08:07:30

  tpsa jest dziwna firma, bylem w 2 czy 3 telepunktach niedawno i wszedzie pracownicy byli dziwni, tak jakby sie czegos bali...

 • 0

  8. ~ehmmmmmn  2006-07-26 11:02:07  host: nat01.rtk.net.pl

  do mikemat: no tak - boją się że teraz jesteś jeszcze Ich klientem - ale jak z Tobą porozmawiają poważnie i rzeczowo o produktach i cenach &TP to zrezygnujesz i już nie będziesz Ich klientem...;))
  A tak poważnie - to firma &TP faktycznie dziwnie działa - kazuje Im takie miesięczne plany zrobić - jakie na obecną sytuację są coraz mniej realne (jak można kazywać pracownikowi sprzedać tyle i tyle miesięcznie danych produktów &TP - jak produkty &TP są tak marne...??!!)
  Druga sprawa mogą bać się kontroli - skoro do Nich żadko przychodzisz - nie znają Cie - a są nowo przyjęci - zadajesz dużo pytań (nie daj boshe fachowych (a powiedzmy muszą mówić prawdę - by z jednej strony nie wylecieć - jak by się okazało że to np kontrola - z drugiej strony - jak za dużo powiedzą to jeśli to zwykły klient - to go stracą - a każda rezygnacja - to dla pracowników &TP (a nie tyle dla firmy &TP) problem). &TP widocznie przemyślała sytuacje i pomyślała - po co zwalniać grupowo tyle pracowników - i wtedy mieć problemy ze związkami zawodowymi - jak mogą przenieść pracowników do tych TelePunktów (czy jak tam to się zwie) i jak nie ma wyników - to się żegają z danym pracownikiem - potem biorą następnego - i podobna sytuacja...
  I w ten sposób w ciągu kilku miesięcy - lat - mogą zwolnić spokojnie z kilkaset do kilku tysięcy pracowników - bez żadnych odpraw - bez niczego - czysty zysk...
  Po co zwoalniać grupoo i każdemu płacić po np 75 tyś zł odprawy - jak można to zrobić inaczej, po cichu i dużo taniej - mało tego - do zwolnień w ten sposów związki zawodowe mają mało do gadania...
  Tak mi się przynajmniej wydaje

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet