Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP: decyzje UKE wymagają 160 mln zł inwestycji

TP: decyzje UKE wymagają 160 mln zł inwestycji

WitekT 14 Lipca 2006 11:56

0 0

Telekomunikacja Polska szacuje koszty wprowadzenia decyzji UKE łącznie na około 160 mln zł.

Koszty te będą obejmować wprowadzenie:
hurtowego zakup abonamentu telefonicznego (WLR) – 60 mln zł, ofertę określającą ramowe warunki łączenia sieci z innymi operatorami (RIO) – 50 mln zł, a z bitstream acces – ok. 70 mln zł,
pozostałe decyzje – około 30 mln zł.




Nakłady inwestycyjne TP na 2006 rok zaplanowano na poziomie 2,9-3,2 mld zł. Większość środków ma zostać przeznaczona na rozwój nowych technologii. Jak powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor departamentu współpracy z regulatorem, nakłady na inwestycje wymuszone przez regulatora mogą zmniejszyć pulę środków przeznaczonych na inne, zaplanowane na najbliższy czas.

Analitycy szacują, że w związku z ostatnimi decyzjami UKE, prognozy TP dotyczące przychodów i zysków w tym roku raczej nie zostaną zmienione. Od przyszłego roku należy się jednak spodziewać pogorszenia parametrów ekonomicznych i spadku przychodów nawet o 4%.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~hello_alleluja  2006-07-14 12:04:24  host: acwy12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie wiadomosci az ciesza z samego rana, tp sie pogorszy? toz to jak muzyka dla moich uszu. Moze w koncu zauwaza ze rynek potrzebuje zmian i to juz nie PRL gdzie to ludzie byli na ich lasce i jak mieli ochote to zakladali telefon. Teraz moze prezes powalczy o klientow a nie odwrotnie?

  • 0

    2. ~  2006-07-14 12:04:44  host: ayi120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i dobrze im tak...

  • 0

    3.  2006-07-14 12:05:19

    O biedna TP SA żeby nam tylko bidula nie zbankrutowała.

  • 0

    4. ~ptok  2006-07-14 12:10:41  host: chello084010246137.chello.pl

    Nawet gdyby to było 160 milionów ,to co? To będzie znaczyć ,że tepsa o tyle mniej zedrze z klientów. Jest monopolistą i dlatego trzeba jej to wydrzeć z pyska. Jestem za tym ,żeby na chamstwo i wyzysk odpowiadać metodami siłowymi.









  • 0

    5.  2006-07-14 13:24:07

    Nie zbiednieje.

  • 0

    6.  2006-07-14 14:41:32

    no interesujące jak szybko policzyli ile ich to bedzie kosztować. niech tylko jeszcze wyliczą "premie monopolową" za ostatnie lata jaką sciagneli z rynku

  • 0

    7.  2006-07-14 15:30:04

    Biedna Telekomuna :P wzruszyłem się... :P ma ktoś chusteczkę? :P

    Na znak solidarności z TePsą rezygnuję z prefixu 1069 i darmowych sobót w Tele2 i przerzucam się na korzystanie z TePsy... Będę płacić rachunki wyższe o 200zł, ale cóż, trzeba wspierać prześladowanych przez UKE...

    A mówiąc poważnie, bardzo się cieszę. I gratuluję UKE takiej szefowej.

  • 0

    8.  2006-07-14 16:21:02

    No i dobrze że 160 milionów - nakradli abonetom to niech teraz oddaja złodzieje! SebastianPL - masz :P:)

  • 0

    9.  2006-07-14 16:23:11

    SebastianPL - a do mnie pani Strezyńska napisała zebym uważał na dialery:) bo chcą mnie naciąc na koszty i prosiła też żebym zablokował sobie połączenia wychodzące na 0 200 0300 0400 0700 bo to przez te prefiksy moge sie naciąc:) ona jest nie do dojechania:)

  • 0

    10.  2006-07-14 16:24:09

    8 mialo być ,cos mi wycięlo z komentarza;)

  • 0

    11. ~getITright  2006-07-14 18:21:32  host: phantom.teldom.pl

    "Telekomunikacja Polska szacuje koszty wprowadzenia decyzji UKE łącznie na około 160 mln zł." no to droga TP, będziesz musiała wydać 160mln zł... tylko co mnie to interesuje ????? niech się tym martwią właściciele TP

  • 0

    12. ~getITright  2006-07-14 18:22:51  host: phantom.teldom.pl

    zresztą chyba TP nie myśli że za te kur..stwa które wyczyniała całymi latami, teraz ktoś ją będzie żałował :D

  • 0

    13. ~poznaniak  2006-07-14 23:04:59  host: 213-238-100-82.adsl.inetia.pl

    zaraz się rozpłaczę. Tak poważnie, TPSA powinna ogłosić zbiórkę publiczną - po 15 zeta od fona i po bólu :-)

Dodaj swoją opinię