Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce zwolnić 4,5 tys. pracowników

TP chce zwolnić 4,5 tys. pracowników

WitekT 22 Lipca 2006 23:47

0 0

Zarząd Telekomunikacji Polskiej poinformował związki zawodowe działające w firmie o mających nastąpić zwolnieniach grupowych.

Telekomunikacja Polska chce zwolnić około 4,5 tys. pracowników. Nie jest na razie znany termin rozpoczęcia zwolnień ani ich warunki.

Analitycy przewidywali wcześniej, że zwolnień może spodziewać się od 5 do 6 tys. pracowników, którzy otrzymają odprawy w wysokości nawet około 75 tys. zł.




Według tych samych analityków, na TP i liczbę zatrudnionych nie należy patrzeć przez pryzmat liczby linii przypadających na jednego pracownika, a na przychód przypadający na niego – to bardziej świadczy o efektywności firmy. Spośród europejskich telekomów najlepszy wskaźnik ma szwajcarski Swisscom – 638 tys. euro rocznie. Z bliższych Polsce rynków wymienić można Cesky Telekom (202 tys. euro), Netię (185 tys. euro) czy węgierski Magyar Telekom (160 tys. euro). We France Telecom wskaźnik ten wynosi 202 tys. euro, a w Telekomunikacji Polskiej – zaledwie 135 tys. euro, dwa razy mniej niż europejska średnia.

TP zatrudnia około 28 tys. pracowników. Poprzednie duże zwolnienia grupowe miały miejsce w zeszłym roku, kiedy to z firmą pożegnało się prawie 2,7 tys. pracowników.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~fazafm.com  2006-07-23 10:06:03  host: w3cache2.icm.edu.pl

    a przecierz wystarczylo by zostawic ceny takie jakie maja w promocji na neostrade i oddzielic ja od abonamentu telefonicznego i juz maja wiecej klientow , pozatym przy abonamencie za 50zl wystarczyloby wprowadzic darmowe dzwonienie od 20 do powiedzmy 8 rano i juz sie w jakis sposob kalkuluje abonentowi... ale jak sie jest zachlannym to sie dwa razy traci

  • 0

    9.  2006-07-23 10:19:49

    dla przypomnienia na pocztku roku FT oglosilo za bedzie zwalniac pracownikow ale nie we francji tylko w innych krajach. beda sie teraz tlumaczyc ze do wina decyzji UKE. az sie chce ten caly burdel z pochyla winda na twardej wyrabac w powietrze moze wtedy byl by spokoj

  • 0

    10. ~psylo  2006-07-23 10:42:35  host: net1.esko.pl

    a nie można by tak powalczyć trochę o zwiększenie przychodu?

  • 0

    11.  2006-07-23 11:05:57

    ***psylo można ale prezesiki i menagerzyki sa na to na głupi :P

  • 0

    12. ~otomoto  2006-07-23 11:14:11  host: cww61.internetdsl.tpnet.pl

    fazafm.com: co ty gadasz jakie darmowe. Przeciez chcieli ale UKE sie nie zgodzilo bo zabiloby konkurencje. Zastanow sie. Obnizki abonamentu tez nie mozna bo T2 by upadla.

  • 0

    13. ~Prometo  2006-07-23 14:14:59  host: bxb18.internetdsl.tpnet.pl

    To niech chociaż neostrada będzie dostępna z pakietem socjalnym. Myślę, że wielu ludzi by się na to zdecydowało.
    Socjalny 28,00 PLN + Neostrada 1 rok 28 = 56 PLN

  • 0

    14.  2006-07-23 14:16:19

    otomoto - upadłoby TELE2 to by kto inny wszedł i tyle :) a nie przepadam za Tele2 ,byłem kiedyś tam przedstawicielem :P domokrążca czyli :P i dziekuję:P

  • 0

    15.  2006-07-23 14:22:51

    olek-skype - jak to jest z tym Tele2 ostatnio przysłali mi reklamę, że nie muszę płacić abonamentu TPsie tylko im.

  • 0

    16.  2006-07-23 15:43:14

    ***Prometo - były jakieś decyzje na temat uwolnienia petli lokalnej więc chyba już oferują abonament w TELE 2 ale upewnij się u Regulatora bo nie jestem do końca pewny:)
    ***WitekT : czy TELE 2 już może oferować abonament swój bez płacenia TP ??:) kolega Prometo chciał sie dowiedzieć ,bo dostał propozycję od TELE 2 a ty jeteś spec od tych kruczków:)

  • 0

    17.  2006-07-23 15:59:50

    olek_skype: najpierw Tele2 musi taki abonament zaproponować i wprowadzić do cennika. Zrobi to dopiero w II połowie września, o ile po drodze nie będzie jakiś komplikacji.

  • 0

    18. ~maciejd  2006-07-23 16:41:48  host: abrj238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    im więcej kasy zostanie w firmach oraz portfelach obywateli tym lepiej dla gospodarki. to co się zaoszczędzi na rachunku tpsa ludzie wydadzą /zainwestują gdzie indziej.Ps. i pomyśleć ze parę lat temu tpsa się płaciło co miesiąc 150-250zł, a teraz 28zł:)

  • 0

    19.  2006-07-23 16:54:28

    WitekT - dzięki w imieniu kolegi Mistrzu:)

  • 0

    20.  2006-07-23 18:45:06

    17. i 19. Przepraszam za zamieszanie i dziękuje za wyjaśnienie ale źle przeczytałem reklamę. Abonament trzeba płacić jednak TPsie.

  • 0

    21. ~  2006-07-23 19:24:01  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    http://telekomunikacyjny.blox.pl/2006/05/Francuz-o-Francuzach.html

  • 0

    22. ~  2006-07-23 19:26:50  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    http://telekomunikacyjny.blox.pl/2006/05/Free-robi-konkurencje.html

  • 0

    23. ~getITright  2006-07-23 20:32:54  host: phantom.teldom.pl

    "TP chce zwolnić 4,5 tys. pracowników" a co mnie to interesuje ??? mnie interesuje żeby było tanio, żeby znieśli opłatę inicjacyjną itp. a zwolnienia, to jest raczej zmartwienie pracowników TP... @karol - będzie na UKE, a co to UKE zwalnia tych pracowników ?! zresztą niech sobie będzie, jak dla mnie to TPsa może zwolnić wszystkich i siebie samą rozwiązać ;D i może sobie być na UKE ;)

  • 0

    24.  2006-07-23 21:58:07

    ***Prometeo - nie szkodzi,kto pyta nie błądzi:)

  • 0

    25. ~koko  2006-07-24 09:03:48  host: fec162.internetdsl.tpnet.pl

    Rozumię rozpacz TPSY, cóż mieli 16 lat bezkrólewia w III RP. Robieli co chcieli - podłanczanie telefonu za 400 zeta, czyny społeczne po wsiach i infra przekazywana dla nich, monopol na wszystko. A teraz biorą na litość, że to niby przez UKE, a docelowo przez Nas konsumentów ludzie stracą pracę. To jest żałosne i śmieszne. Niech lepiej się wezną do roboty. Przecież wiele regulacji które wprowadza UKE już dawno funkcjonuje we Francji (bitstream access, LLU) . Więc pocóż to zdziwienie i kretyńskie branie na litość.

  • 0

    26. ~ehmmmmmnm  2006-07-24 13:44:24  host: nat01.rtk.net.pl

    &TP to chora firma - co do Tele2 to &TP nie straci - bo chyba mają tam jakieś powiązania i udziały w Tele2.
    Jeśli chodzi zaś o zarobki - to pracownicy &TP nie stracą - każdy z 4500 pracowników jak dostanie odprawę 75 tys zł - to krzywda moim zdaniem Im sie nie stanie (pewnie znowu będzie że zwolnią pracowników &TP dadzą odprawę - dadzą przez 12 miesięcy pensję - oby tylko sie nie pokazywali w firmie, zatrudnią studentów poprzez agencje pracy czasowej by za 4-5zł za godzinę dla nich pracowali - i bedzie...)
    Mam tylko jedno pytanie - czy nie prościej i taniej było by obniżki w &TP zrobić - zniżyć ceny pensji np z 3tyś do 2 tyś - wprowadzić ciekawe nowsze usługi - obniżyć ceny istniejących usług i było by git..
    A tak to działania &TP jest chore i destrukcyjne.
    Dobrze że od półtora roku nie mam nic wspólnego z &TP i nie płacę im już haraczu za posiadanie linii w &TP:)) ;P

  • 0

    27. ~zaTP  2006-07-25 14:41:23  host: 212.160.172.70

    dziwicie się?? wiecie jakich ludzi zatrudnia TPSA, ja bym zwolnila jescze z 5 tysiecy, jesli ludzie chca prace niech sie doszkalaja, sprubujcie zadzwonic na 9393 tam te baby nic nie wiedzą... czmu tepsa ma im placic takie pensje??? powinna zatrudnic mlodszych ludzi, bardzie kumatych... a tutaj tylko nepotyzm.. smutne

Dodaj swoją opinię