Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce wykreślenia z "listy"

TP chce wykreślenia z "listy"

sirmark 5 Września 2007 22:32

0 0

Prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki powiedział, że kierowana przez niego firma złoży skargę do Trybunału Konstytucyjnego oraz do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu, dążąc do wykreślenia firmy z listy spółek strategicznych (w których państwo posiada tzw. złotą akcję).

4. września Rada Ministrów przyjęła listę spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Telekomunikacja Polska i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" wielokrotnie zwracały uwagę na brak podstaw prawnych do wpisania TP na listę spółek, w których skarb państwa ma specjalne uprawnienia. Jest to nieuzasadnione odstępstwo od konstytucyjnej zasady swobody prowadzenia działalności gospodarczej oraz naruszenie prawa traktatowego Unii Europejskiej dotyczącego swobody przepływu kapitału. TP nie zgadza się z tą decyzją i podejmie wszelkie dostępne prawem kroki w celu wykreślenia firmy z listy spółek strategicznych - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2007-09-05 23:14:14  host: bzy226.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja bym proponował wpisać TPSA na liste obowiązkowych regularnych odwiedzin przez panów z CBA, CBŚ, ABW itp. Obowoiązkowo przeszukiwać mieszkania członków zarządu i nie zapomninać o rzeczniku Kalinowskim.

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2007-09-05 23:25:12  host: nat-go2.aster.pl

  #1. Popieram. Jeszcze należy sprawdzić restauracje na 3 i 8 piętrze. Chyba muszą coś tam dosypywać do, pardone, żarcia bo wszyscy są tacy uśmiechnięci i zadowoleni z pracy w firmie.

 • 0

  3.  2007-09-06 02:50:17

  Co do tego wszystkiego ma Lewiatan ? Oni opiekuja sie ponoc glownie malymi i srednimi spolkami... ROTFL.

 • 0

  4. ~empireus  2007-09-06 18:51:41  host: ema117.internetdsl.tpnet.pl

  rozumiem TP Emitel... ale TP SA ? O_o jestem w tym wypadku jak najbardziej za TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet