Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce podwyżki WLR o 65%

TP chce podwyżki WLR o 65%

WitekT 18 Listopada 2008 10:37

0 0
Hurtowa cena dostępu do łączy, na których operatorzy alternatywni świadczą usługi głosowe oparte o WLR, powinna wzrosnąć o 65%, twierdzi Telekomunikacja Polska i rozesłała stosowne aneksy umów do konkurentów - pisze Rzeczpospolita.

Operator od dawna protestuje przeciwko narzuconym przez UKE hurtowym stawkom. Aneksu nie chce podpisać nawet Centertel, spółka zależna TP, który twierdzi, że jego przyjęcie uniemożliwiałoby oferowanie usług w oparciu o WLR po cenie rynkowej.

TP obsługuje około 885 tys. klientów operatorów alternatywnych w oparciu o WLR.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~bolox  2008-11-18 12:14:59  host: gnz26.internetdsl.tpnet.pl

    do czasu panowie do czasu :))

  • 0

    11. ~:PPP  2008-11-18 12:17:06  host: 82.139.146.65.koba.pl

    a ja place 55 zł za 6 Mbit

  • 0

    12. ~blond_blondyna  2008-11-18 12:19:06  host: dynamic-78-8-82-86.ssp.dialog.net.pl

    A ja nic nie płącę, bo nie mam..., no właśnie, co to jest ten internat?

  • 0

    13. ~b  2008-11-18 12:20:08  host: dynamic-78-8-82-86.ssp.dialog.net.pl

    Już wiem - schronisko dla młodzież!!!! Ale żeby to mierzyć w jakimś MB. Wiem!!!!!! Skoda taka była kiedyś. Skoda 1000 MB.

  • 0

    14. ~nestor  2008-11-18 12:21:36  host: 87-205-66-102.adsl.inetia.pl

    W ostatecznym rozrachunku zwycięzcami zostaną ci, którzy przenieśli numer do VoIPa (np. tlenofonu) czy kablówek (np. UPC), a łącze internetowe mają z kablówek ;) Choć wiem, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. TPSA dzięki temu straci z milion linii :-D

  • 0

    15.  2008-11-18 13:55:36

    gdzie by sie nie zalozylo internetu (nawet w kablowce) to i tak tp dostanie jakistam % z oplat za udostepnianie swojej infrastruktury. w 100% nie da sie niefinansowac tej organizacji o wysokim mniemaniu... a MB to przeciez metr biezacy ;)

  • 0

    16. ~  2008-11-18 16:37:54  host: 212.160.172.70

    Ceny nie moga sobie zawolac z kosmosu. Musza to jakos udokumentowac. A sprzedawanie uslug po cenach NARZUCONYCH przez UKE jest nie fair.

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2008-11-18 18:51:33  host: 86-59-n1.aster.pl

    65% to jest akurat dojście z ceną hurtową do kosztów.

  • 0

    18.  2008-11-18 19:40:55

    @16 to niech udokumentuja jakos sensownie, bez manipulacji cyferkami te koszty. UKE narzuca ceny maksymalne, bo wie ze TP ustalilaby taka cene, ze oplacalo by sie to tylko jej i nikomu innemu spoza grupy TP jak to mialo miejsce ostatnio w orange freedom... gdyby nie regulacja roznych rynkow dalej bysmy placili za 512kb/s po 100zl... tylko nie wiem kogo byloby stac na odpalanie komputera jakby koncerny dostarczajace prad puscic w samopas ;) regulacja to bardzo dobra sprawa.

  • 0

    19.  2008-11-18 20:51:14

    # 8, 9, 11: o czym wy piszecie? WLR to nie internet!

  • 0

    20. ~empireus  2008-11-19 16:51:25  host: apn-77-114-78-243.gprs.plus.pl

    18*** Gdyby A.S. mianowac szefem URE i gdyby manipulowala danymi tak jak teraz manipuluje na rynku telekomunikacyjnym, to nie dosc, ze za prad placilibysmy o conajmniej polowe mniej, to na dodatek okazalo by sie, ze polowa gospodarstw w PL nie ma pradu ;] Juz nie raz pisalem, ze ona sie swietnie nadaje wlasnie na szefa URE - tam by sie sprawdzila idealnie, bo jakos uslugi intern-tel tanieja i opy musza dawac ponizej kosztow i ciagle musza obnizac koszta, to prad jakos taniec nie chce, ropa i gaz tez nie... i prezez URE macha na to reka... Telekomy (firmy o wiele biedniejsze niz elektrownie) zas gnebi sie, bo musimy dac dzieciom dostep do fotek, gg i innych mozgo wyjebow, byle spoleczenstwo bylo glupsze. Juz nawet na wsiach nie widac dzieciakow bawiacych sie w chowanego, tylko kazdy lebek siedzi na necie i pod przykrywka odrabiania lekcji buszyje po necie w poszukiwaniu fotek xxx (stad poniekad u nas tyle wirusow), a to wszystko pod szyldem edukacji i dostepu do wiedzy...

  • 0

    21. ~ja  2008-11-19 19:41:31  host: duu175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba ktoś tu manipuluje faktami. Nie wierze aby firma Orange, która jest jedna grupa kapitałową z TP nie chciała podpisać aneksu. Podpisaliby nawet gdyby na tym tracili, aby tylko u innych były takie warunki i tak kasa zostanie w grupie. Sory ale ktoś tu chrzani !!!

  • 0

    22. ~ja  2008-11-19 19:52:13  host: duu175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A poza tym kto zabroni innym formom inwestować ??. Dlaczego świadczą po WLR niech sobie sami zbudują !!!.

  • 0

    23.  2008-11-19 20:15:10

    ja: a kto mówi, że inni nie inwestują? Inwestują - i to w stosunku do swoich przychodów więcej niż TP...

  • 0

    24. ~ja  2008-11-19 22:38:09  host: duu175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W co w reklamę ??????

  • 0

    25.  2008-11-19 22:39:29

    ja: wystarczy poczytać raporty finansowe i popatrzeć na pozycję "capex"...

  • 0

    26. ~ja  2008-11-19 23:06:49  host: duu175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT Dobrze wiesz ze opierają prawie cała swoja ofertę na BSA i WLR bo na tych zostały ustalone stawki na zaniżonym poziomie, że bardziej opłaca się dzierżawić niż budować. Jak będzie wyglądał internet w Polsce ?. TP na pewno obniży inwestycje bo po co inwestować pod innych a wtedy to w ogóle już będzie źle...

  • 0

    27. ~sky  2008-11-20 01:43:03  host: nat-10.net-serwis.pl

    Jeszcze raz: ja i ukenamuniu zajmijcie się pracą (w TP)!!! Macie zadania, to nam nimi pracujcie zamiast zajmowac się głupotami. Gdyby przyjąć koszty TP nic by się nie opłacało... Demagogia i tyle. I dlaczego skoro TP tak ochoczo chce zmian w stawkach nie uzgodniło tego z PKT (Centeretel)? Myślenia trochę kochani!!!!!!

  • 0

    28.  2008-11-20 08:08:11

    ja: odpowiedz mi w takim razie na pytanie - czemu Netia zaprzestaje od stycznia aktywnego promowania BSA i WLR i strasznie naciska na ustalenie procedur migracji klientów na LLU? Spółka giełdowa idzie celowo w złą, drożsżą stronę? Słucham...

  • 0

    29. ~ja  2008-11-21 00:36:41  host: dtt137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT Proszę Cie nie mów mi to o gdybaniu i celach Netii bo gdyby babcia miała ja.a to by była dziadkiem. A plany Netii są z reguły ambitne tylko jak chodzi o usługi regulowane. Spójrz na Wimax i ich cele tak pojechali że im nawet ta stronnicza laska z Uke chce zabrać częstotliwość - inwestycje niesamowite brawo jakbyśmy mieli tylko Netie to by nas każdy kraj w afryce wyprzedził. Jakaś regulacja rynku i zaniżone ceny WLR i BSa w stosunku do zachodu doprowadziły do pojawienia się i nieźle radzenia sobie na naszym ryneczku takiego gniota jak Tele2 które to wsysnął inny i oby przejął jego praktyki to długo nie pociągnie. A wspomniałem o tym bo jak widać Netia zdobyła duży rynek ( z tym przejęciem włączenie)i doskonale wiesz, że nie własnymi siłami i nie własnymi inwestycjami. Inwestycje w stosunku do pozyskanych klientów były i są na karygodnym poziomie. A co mi powiesz jak od stycznia dalej będą sprzedawać aktywnie usługi regulowane ??. A Ty Sky weź się też za coś innego bo tu Ci nie wychodzi. Jeszcze nie przeczytałem od Ciebie żadnego naprawdę konkretnego komentarza a tylko coś w stylu "Brawo Pani Aniu" i inne włażenie w tyłek regulatorowi a o tepsie że wszystko co z tą firma związane jest bee

Dodaj swoją opinię