Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce odzyskać rynek połączeń międzynarodowych

TP chce odzyskać rynek połączeń międzynarodowych

WitekT 8 Lipca 2005 10:34

0 0

Telekomunikacja Polska niechętnie patrzy na spadek wpływów z połączeń telefonicznych poza granice Polski. Od ośmiu miesięcy Onet, Interia, Wirtualna Polska i inne firmy proponują abonentom TP połączenia międzynarodowe w cenie lokalnych (35 gr/min brutto).

Są realizowane przez sieci innych telekomów - Energisu, Netii, Telefonii Dialog - które mają odpowiednie porozumienia z TP. Rynek nie jest duży, wart może 1,5 - 2 mln zł miesięcznie. TP chce go jednak odzyskać, ponieważ bezustannie traci udział w połączeniach międzynarodowych.
Na wiosnę operatorzy alternatywni zaczęli otrzymywać od TP pisma z żądaniem zaprzestania świadczenia usług międzynarodowych na numerach 0-708. Wedle TP jest to niezgodne z rozporządzeniem o planie numeracji krajowej. Tymczasem wszystkie numery, przez które realizowane są połączenia międzynarodowe, są ujęte w oficjalnym wykazie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, i to z takim właśnie przeznaczeniem. Urząd nie widzi w tym nic niezgodnego z prawem.

TP nie podjęła wobec tego żadnych kroków prawnych, zaczęła natomiast myśleć o podniesieniu stawki za połączenia na numery 0-708. Według informacji z TP, jakie docierają do operatorów alternatywnych, miałyby one wzrosnąć trzykrotnie, do 1,05 zł za minutę. TP nie poprzestaje na podwyżce. Proponuje tym firmom realizowanie połączeń międzynarodowych przez sieć TP o numerach początkowych 0-300 i 0-400.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~poznaniak  2005-07-08 10:43:00  host: c13-217.icpnet.pl

  SKANDAL !!! Zlikwidowac TP-holote !!!

 • 0

  2. ~ehmm  2005-07-08 10:47:00  host: 212.244.115.33

  TP hamota i tyle, to niech sami obniżą stawki a nie wykańczają konkurencje w ten sposób - proponują nowy plan "zawsze za rarmo" (za 115zł miesięcznie...) nie dając szans konkurencji by wprowadziła podobną usługę przez innych i zupełnie "nie mają pojęcia dlaczego URTiP nie chce się zgodzić na taki plan TP" - kiedy w końcu TP padnie i w jej miejsce wejdą inne firmy szanujące klientów i demokratyczne zasady wolnego rynku...

 • 0

  3. ~ehmm (cd)  2005-07-08 10:59:00  host: 212.244.115.33

  jak by to było prawnie możliwe - to ja bym TP odebrał prawa i koncesje na prowadzenie usłuf telekomunikawcyjnych (znaczy wyrzucił cały zarząd) (w końcu puki co skarb państwa puki co ma wiekszość jeszcze udziałów) i rozpisał przetarg na firmę / firmy - które zajmą się prowadzeniem firmy telefonii stacjonarnej w całej Polsce, ale zgodznie z zasadami i dla dobra klienta a nie własnych interesów.
  Rozpoczął by przetarg by wyłoni firmę, która naprawi sytuacje w TP, obniży stawki, obniży abonamenty - lub tak jak to zrobiły już praktycznie sieci komórkowe - całkiem z nich w praktyce zrezygnują...)
  Szkoda tylko iż obecnie URTiP nie ma takich możliwości - a skarb państwa na sytuacje w TP dokładnie gdzieś..:((

 • 0

  4. ~SHREK  2005-07-08 11:11:00  host: dom178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  przeciez musi z czegos miec pieniadze na swoja wyplate co iesac 100 tys zl miesiecznie wiec niema czego sie spodziewac ze obniza ceny :(:(

 • 0

  5. ~RAPTor  2005-07-09 23:38:00  host: staticline1013.toya.net.pl

  Ludzie, zlitujcie się. Skoro ważniejsi dyrektorzy telepsa zarabiają 15tys. zł na miesiąc, a ci mniej znaczący 10tys. plus "drobne" dodataki, typu mieszkanie, auto służbowe, to muszą skądś te drobne pieniążki na ich skromne potrzeby pozyskiwać. Okradanie własnych klientów już takich zysków nie przynosi, bo klienci powoli zaczynają sobie obliczać co im się opłaca i uciekają do konkurencji, więc trzeba zacząć okradać firmy, które dzierżawią łącza od telepsa. Ja niebawem rezygnuję całkowicie z "usług" telesuki, i będę baaardzo szczęśliwy nie płacąc złodziejom ani grosika.

 • 0

  6. ~Janusz III  2006-06-22 12:21:07  host: ebk242.internetdsl.tpnet.pl

  Bojkotujmy Tpsa!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet