Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce odroczyć termin wdrożenia WLR - 49 mld zł kary?

TP chce odroczyć termin wdrożenia WLR - 49 mld zł kary?

WitekT 7 Września 2006 11:22

0 0

Telekomunikacja Polska zwróciła się 6. września z prośbą do UKE o wydłużenie terminu wprowadzenia WLR. Jeśli regulator się na to nie zgodzi, firmie grożą gigantyczne kary.

Zgodnie z lipcową decyzją UKE (pisaliśmy o tym m.in. w tej wiadomości), narodowy operator najpóźniej 14. września musi zacząć przyjmować od Tele2 zlecenia na sprzedaż abonamentu. TP twierdzi, że jeszcze nie jest do tego przygotowana. Jeśli UKE nie przychyli się do prośby TP, to od 14. września narodowy operator powinien płacić Tele2 100 tys. zł kary za każdy dzień zwłoki we wdrożeniu WLR oraz 1 tys. zł dziennie za każde niezrealizowane w terminie zlecenie kupna abonamentu przez Tele2.




TP wyliczyła, że gdyby 700 tys. klientów Tele2 zdecydowało się we wrześniu i październiku kupić w tej firmie abonament, a TP nie mogłaby do końca roku zrealizować tych zleceń, to kara wyniosłaby około 49 mld zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~p  2006-09-07 11:32:46  host: 213-238-102-52.adsl.inetia.pl

    49 miliardów czy milionów zł? Obie kwoty cieszą, ale zwłaszcza ta pierwsza pozytywnie pobudza mą wyobraźnię :-)

  • 0

    3. ~wlo  2006-09-07 11:35:58  host: atn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1. 49 milionów... Chłopie, o czym Ty mówisz? O drobnych na fryzjera? Taki dług to jak 2 złote zapomniane z wózka w supermarkecie ;-)

  • 0

    4. ~wlo  2006-09-07 11:37:02  host: atn186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie - mieć a nie mieć... Ale z tego powodu nawet przez myśl nikomu nie przejdzie o przejmowaniu za długi ;-)

  • 0

    5. ~hettman  2006-09-07 11:37:04  host: user-5445e066.lns4-c13.telh.dsl.pol.co.uk

    Ankieta-czy UKE sie zgodzi? :) (do wygrania kpl. mazakow-wyslij sms na 0700... :) [10,98 z vat]) ;)))))

  • 0

    6.  2006-09-07 11:58:57

    tp zobaczy kare jak swinia niebo.

  • 0

    7.  2006-09-07 12:02:06

    wlo - ja wkladam do wózka żeton z Leroy Merlin ;) a do tematu - może idąc za komentarzem kolegi (1) - chyba szalony - niech URTiP przejmie &TP za dłiugi i sprzeda np Niemcom hehe - i wtedy zrobimu MEGA T-MOBILE PL :))))) niech płacą ,oj będą cieńko śpiewać:))

  • 0

    8. ~komar  2006-09-07 12:10:28  host: dxt90.internetdsl.tpnet.pl

    kara rzeczywiscie robi wrazenie, ale o obowiazku wdrozenia WLR wiedza nie od wczoraj, byl czas zeby sie przygotowac

  • 0

    9. ~wlo  2006-09-07 13:03:48  host: atb129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype - ja wkładałem też fajny żeton... jest mo go bardziej szkoda niż 2 złotych ;-)

  • 0

    10. ~dt  2006-09-07 13:16:32  host: wap.plusgsm.pl

    nie ma to jak mila wiadomosc od rana :-)) to by dopiero bylo. Tepsa sama sobie winna. Wiedzieli o tym od paru lat tylko sadzili ze nikt ich nie ruszy az w koncu zjawila sie Ania i zaczela egzekwowac prawo.

  • 0

    11. ~MrX  2006-09-07 13:24:20  host: mail.tolowa.com

    "Telekomunikacja Polska zwróciła się (...) z prośbą" - jak to ładnie brzmi, dotychczas to tylko było: Telekomunikacja zażądała, Telekomunikacja zagroziła, Telekomunikacja odwołała się, Telekomunikacja zaskarżyła, a tu proszę, takie ładne słowo: "poprosiła"... Chyba jednak coś się zmienia i to na lepsze.

  • 0

    12.  2006-09-07 14:28:50

    TP sama sobie wyliczyła już przyszłą karę!! Jak zrozumiałem stanowisko Tepsy- nie są przygotowani technicznie, a ewentualna kara rozłożyła by ich na łopatki?? Swoją drogą ciekawe, czemu przyjęli liczbę chętnych ok. 700tyś... czyżby byli w posiadaniu jakichś badań na ten temat??

  • 0

    13. ~stonka  2006-09-07 15:23:03  host: biy131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taaa, możnaby jeszcze spalić Warszawę, żabojady do domu...

  • 0

    14. ~djpeuge  2006-09-07 16:44:39  host: sniezka.bmj.net.pl

    za te 49 mld zlotych kary to tp zacznie wyprzedawac akcje PTK Centertel chyba :D zastanawiam sie czy wogole caly france telecom sie nie zalamie z powodu tych 12.5 mld euro :P

  • 0

    15. ~Gear  2006-09-07 16:50:49  host: ble33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ja lubie taki newsy :) Ale jeszcze bardziej chcialbym przeczytac ze te 49mld TP zaplacila! :D

  • 0

    16. ~xxx  2006-09-07 19:25:41  host: efi77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę cień szansy na rozprawienie się i wykończenie monopolisty. Albo stracę net albo będę mógł wreszcie płacić 50 zł abo za net, telefon i wliczone darmowe rozmowy i inne usługi. Widzę orła cień... tzn. UKE.

  • 0

    17. ~bigman  2006-09-07 21:55:50  host: 80.51.166.203

    I z czego Wy sie tak wszyscy cieszycie? Ta kase dostanie TELE2 a nie UKE! A te pasozyty tylko na to czekaja. Smutne to. Z normalnych krajow Tele2 wieje, bo pasozytom nie daje sie zarobic a w Polsce znow musi byc inaczej. Czytajcie ze zrozumieniem: "Jeśli UKE nie przychyli się do prośby TP, to od 14. września narodowy operator powinien płacić Tele2 100 tys. zł kary za każdy dzień zwłoki we wdrożeniu WLR oraz 1 tys. zł dziennie za każde niezrealizowane w terminie zlecenie kupna abonamentu przez Tele2." W ten sposob to pasozyt co najwyzej za darmo moglby wykupic sobie TP za ich wlasna kase.

  • 0

    18. ~rollo  2006-09-07 22:55:30  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    juz niedlugo w tvn kulisy dzialania TELE 2 - wlos sie zjezy na glowie ! sekta telemarketerow przy nich to pestka !!

  • 0

    19. ~xxx  2006-09-07 23:39:35  host: efi77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18. rollo: kiedy to ma być i w jakim programie TVN, może w UWADZE. Będzie ciekawie. Wiesz coś o tym ?

  • 0

    20. ~xxx  2006-09-07 23:48:10  host: efi77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18. rollo: Już znalazłem. Oczywiście wystarczyło zajrzeć na stronę Uwagi na Onecie. Żeby już nawet w internecie mnie lenistwo dopadało:( zgroza.

  • 0

    21.  2006-09-18 09:18:45

    Czy te kary nie są jakieś wydumane? 1000zł dziennie za 1 klienta? znaczy 30.000zł miesięcznie za nieoodanie abonenta płacącego 50zł? Szczerze nienawidzę TPSA i mimo liberalnych poglądów na gospodarkę znacjonalizowałbym Telekompromitację oraz Orenżadę, ale teraz zapytam obiektywnie: jaka jest podstawa prawna do tak niesprawiedliwych kar?

Dodaj swoją opinię