Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce odkupić akcje Centertela

TP chce odkupić akcje Centertela

WitekT 20 Kwietnia 2005 10:20

0 0

Zarząd TP SA podtrzymuje wcześniejsze zapowiedzi, że bardzo poważanie rozważa zakup 34% Centertela od France Telecom, gdyż sprzyja to wpływa to znaczne uproszczenie całej struktury grupy.

Wartość PTK Centertel wyceniana była przez analityków na maksymalnie 5-6 mld zł. Oznacza to, że za pakiet 34% TP musiałaby zapłacić co najmniej 1 mld zł.

W przybliżonej wycenie pakietu z pewnością pomogłoby zarządowi wprowadzenie akcji bliskiego konkurenta – Polkomtela, operatora sieci Sami Swoi i Plus GSM, na giełdę. Niestety, TP jak na razie nie może na to liczyć.
Pozostaje pytanie skąd TP, jeśli dojdzie to sfinalizowania sprzedaży, pozyska odpowiednie środki. Niezależnie od tego, na ile zostanie wyceniony pakiet akcji i w jaki sposób spółka zapłaci, może tak czy inaczej narazić się na zarzut transferu środków pomiędzy TP a France Telecom, który jest jednocześnie głównym udziałowcem (47,50%) operatora telefonii stacjonarnej.

Zarząd poczeka jednak na podjęcie ostatecznej decyzji na WZ spółki planowane na 26. kwietnia.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet