Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce nabyć akcje od skarbu państwa

TP chce nabyć akcje od skarbu państwa

sirmark 17 Lipca 2008 16:24

0 0

Telekomunikacja Polska chciałaby nabyć 4,05% swoich akcji od skarbu państwa. Analitycy sugerują, by resort poczekał.

Decyzja należy do skarbu. Jesteśmy gotowi odkupić te akcje w ramach skupu. Pamiętajmy, że mamy limit akcji, który możemy skupić każdego dnia, w związku z tym musimy rozpocząć buy-back już niedługo — mówi cytowany w Pulsie Biznesu Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej.
Zgodnie z uchwałą, TP może wydać 700 mln zł i skupić pakiet, który da maksymalnie 5% głosów na walnym. Skupować może akcje po cenie nie wyższej od rynkowej. Wcześniej minister Grad mówił, że negocjacje w sprawie sprzedaży tzw. resztówki potrwają do końca lipca. Analitycy sugerują, by skarb się nie spieszył. Wczoraj za akcje płacono 21,26 zł, tymczasem za pakiet można uzyskać więcej. Analitycy wyceniają akcje na minimum 25 zł.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~malik  2008-07-17 16:35:32  host: aagj1.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dlaczego nie można skupować akcji po cenie wyższej niż rynkowa? w sumie już wiadomo na co pójdą środki ze sprzedaży nieruchomości tpsa o czym byliśmy informowani wczoraj :-)

 • 0

  2.  2008-07-17 17:18:51

  1. tak stanowią odpowiednie przepisy, a ma to zapobiec podbijaniu kursu. ponadto biuro maklerskie na zlecenie spółki może skupić nie więcej niż 25% dziennego wolumenu. jednym z warunków buy backu jest to, że nie może przekraczać średniego wolumenu z kilkunastu poprzednich sesji

 • 0

  3. ~Zainteresowany  2008-07-17 17:45:46  host: aju178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @1: Doskonała uwaga o tych nieruchomościach :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet