Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP chce być ważnym graczem na rynku ubezpieczeń

TP chce być ważnym graczem na rynku ubezpieczeń

WitekT 25 Listopada 2009 22:18

0 0

Od początku stycznia Telekomunikacja Polska zacznie pośredniczyć w sprzedaży polis, a już za dwa lata ma sprzedawać swoim klientom ubezpieczenia za 200 mln zł. Tym samym stanie się jednym z największych pośredników finansowych - pisze Parkiet.

Od ponad roku Grupa TP sprzedaje polisy trzech ubezpieczycieli poprzez Centertela, sprzedał ich już ponad 200 tys, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W tym roku, według szacunków Parkietu, ubezpieczyciele pozyskają dzięki niemu około 20 mln zł składek.




Według źródła Parkietu w spółce zakładają, że dzięki wykorzystaniu bazy około 8 mln klientów TP, już w 2011 roku towarzystwa pozyskają około 200 mln zł składek. W 2008 roku średnia prowizja od sprzedaży ubezpieczeń wynosiła 12,3%, co oznacza, że w 2011 roku za pośrednictwo TP może zgarnąć - jeśli plan się powiedzie - około 25 mln zł.

Do zwiększenia sprzedaży polis przez TP ma się też przyczynić poszerzenie oferty. Ma ona zawierać ubezpieczenia: domów i mieszkań, komunikacyjne, na życie, a nawet zakupów przez Internet czy polis zdrowotnych, jeśli tylko poprawi się klimat prawny. Oferty współpracy dostało kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych z Polski i zagranicy - wynika z informacji Parkietu.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Rysio z Klanu  2009-11-25 22:19:34  host: chello089074126092.chello.pl

    Warto było dla tej wiadomości czekać przed komputerem do 22.18 :)))

  • 0

    2. ~Chrome_TP  2009-11-25 22:45:02  host: 212.160.172.70

    ech - z jednej strony można popierać ideę zdywerysikowania przychodów ale to ? ;C - naprawdę żal mi handlowców którzy będą to musieli ludziom proponować... aka chce pan neo ? nie, to może telwizję ? Nie, to może voipa ? , to może e-bezpieczeńtwo ? to może komórę w orange ? to może IPTV ? Nie ? no to może ubezpieczenie od gradobicia chociaż pan weźmie na samochód... :L

  • 0

    3.  2009-11-25 23:02:58

    wspolczuje klientom tp;p

  • 0

    4. ~impassive  2009-11-26 07:45:55  host: gaja.tpnet.pl

    Zaraz w Tepsie będzie jak na poczcie, gdzie można kupić rajstopy, znicze, kurtkę, proszek do prania, obrus, a nawet znaczek pocztowy i kopertę.

  • 0

    5. ~paolo  2009-11-26 08:36:31  host: acys247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    żabojady niech się zabiora za poprawę cenową swoich produktów, w tym neo i telefonii bo niedługo wszyscy odejdą im do konkurencji i jedyne na czym będa zarabiać to własnie pośrednictwo w ubezpieczeniach! swoja droga to ciekawi mnie czy sprzedaz ubezpieczeń przez agentów TS będzie taż taka namolna jak wciskanie usług telekomunikacyjnych i czy będzie obowiązywała tam jakakolwiek etyka sprzedaży bo na razie przy sprzedaży tel i neo wcikają kity takie, że az miło, zwłaszcza ludziom starszym i mało poinformowanym (wiem co wcisneli mojej babci :( a miało byc tak tanio i tak pięknie! :((((

  • 0

    6. ~keel  2009-11-26 09:23:10  host: dpp142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2. Też mi się wydaje, że nie ma w tym nic złego, że firma chce rozszerzać swoją działalność. Jakie będą skutki, zobaczymy, ale nie ma co z góry tego przekreślać.

  • 0

    7.  2009-11-26 09:59:50

    o tym, że TP będzie sprzedawać usługi finansowe mówiło się tuż po tym jak Witucki został prezesem. Jak do tej pory niewiele z tego wyszło, ale sama koncepcja jest słuszna.

  • 0

    8. ~tp sucks  2009-11-26 10:02:45  host: 76.73.42.202

    Wszystko dostaniecie, ubezpieczenie, bilet do kina a już niedługo kredyty, samochody i wycieczki do Tunezji. Tylko jednego nie dostaniecie tanich rozmów i taniego internetu. Acha zapomniałbym - płaćcie co 3 miesiące 50 zeta w prepajdzie orżnąć - wkrótce w ofercie będą kajzerki, bułki paryskie i chleb baltonowski - wszystko czerstwe ale za "darmo". :)

  • 0

    9. ~tomek  2009-11-26 10:10:57  host: w3cache1.tktelekom.pl

    to teraz dopiero zacznie sie ciagłe wydzwanianie przez konsultantó i zawracanie d... nie wróże wielkiego sukcesu bo tp jest wciaz negatywnie postrzegana a takie nagabywanie klientow na jakies ubezpieczenia jeszcze bardziej zniecheci ludzi

  • 0

    10. ~madness  2009-11-26 10:16:36  host: public-gprs128787.centertel.pl

    no właśnie, będzie mega akcja reklamowa i wciskanie jakiejkolwiek usługi. lepiej niech sie skoncentrują na usługach telekom, a nie próbują nowych opcji

  • 0

    11.  2009-11-26 10:24:45

    Normalna sprawa, że jak wprowadzają nową usługę do oferty to konsultanci będą dzwonić i zachęcać do skorzystania z tej usł€gi, tak jest w każdej firmie. Ale co to znowu za problem, jak się nie jest zainteresowanym, to przecież można odmówić...

  • 0

    12. ~Heniek  2009-11-26 11:00:44  host: gmv114.internetdsl.tpnet.pl

    czekam na żelazka

  • 0

    13. ~geronimo  2009-11-26 12:40:57  host: 188.33.255.168

    no trzeba poczekać na konkrety, ale generalnie pomysł nie jest zły, na pewno będą mieli duży zasięg. wszystko rozejdzie się pewnie o to co będą mieli w ofercie i w jakich cenach. bo jak taniej mi wyjdzie kupić ubezpieczenie np w Avivie przez direct to dla mnie to żadna oferta.

Dodaj swoją opinię