Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP blokuje małych

TP blokuje małych

WitekT 1 Lipca 2005 10:12

0 0

Od ubiegłego czwartku abonenci innych operatorów niż Telekomunikacja Polska nie mogli dodzwonić się na numery w Okręgowej Spółdzielni Telefonicznej w Tyczynie.

Spółdzielnia obsługuje 10 tys. klientów nieopodal Rzeszowa. Padła ofiarą walki dwu dużych spółek - Telekomunikacji Polskiej oraz Netii.

TP tłumaczyła się najpierw awarią, a potem jako powód podała brak stosownej umowy z Netią.
Telekomunikacja Polska pośredniczy w realizacji połączeń abonentów spółdzielni ze wszystkimi innymi operatorami i dlatego może je zablokować. Spółka potwierdza, że nie można było realizować połączeń. Zdaniem Netii, wiążące obie firmy umowy umożliwiają realizację tranzytu. Warto zauważyć, że do zeszłego czwartku TP połączenia realizowała, chociaż miała podpisaną z Netią tę samą umowę, co dzisiaj.

Według opinii specjalistów problemem, który tylko rykoszetem trafił OST w Tyczynie, są spory dużych operatorów. TP wszelkimi sposobami dąży do zmiany obowiązujących od lat umów, które niekiedy są dla niej bardzo niekorzystne.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~piorunek  2005-07-01 10:52:00  host: ats160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    konkurencja dobrze robi dla klienta a jak to u nas 2 firmy konkuruja a klient dostaje po dupie

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet