Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP będzie walczyła wszelkimi środkami ws. uznania audytu kosztowego

TP będzie walczyła wszelkimi środkami ws. uznania audytu kosztowego

WitekT 31 Października 2007 21:03

0 0

Zdaniem przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej, Prezes UKE odrzucając wyniki audytu regulacyjnego i argumentując w ten, a nie inny sposób ten fakt, przekroczył swe ustawowe uprawnienia.

Szerzej o fakcie i przyczynach nieprzyjęcia audytu kosztowego TP przez UKE pisaliśmy w tej wiadomości.




Po tym jak otrzymaliśmy w sierpniu opinię audytora, wiele osób przekonywało nas, że to jeszcze nie koniec. Mieliśmy jednak nadzieję, że audyt regulacyjny wykonany wedle instrukcji zatwierdzonej przez Prezesa UKE i przez audytora przezeń wyznaczonego pozwoli na oparcie przyszłych decyzji regulacyjnych na mocnych i zdrowych fundamentach osadzonych w ustawodawstwie europejskim. Czekał nas zawód. Okazuje się bowiem, że pół roku pracy zespołów audytowych i kilka milionów złotych wynagrodzenia ustalonego bez naszego udziału, które musimy audytorowi zapłacić, można skwitować garstką absolutnie nieprzekonujących argumentów - powiedział Ireneusz Piecuch, dyrektor wykonawczy Grupy TP, sekretarz generalny TP.

Piecuch dodał, że TP użyje wszelkich przewidzianych przez prawo środków aby zmienić tę decyzję z uwagi na to, że takie postępowanie regulatora naraża firmę na poniesienie znacznych szkód.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~An  2007-10-31 21:45:47  host: admc13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu ma rację. Jak miał być krótki tytuł to wystarczyło "TP będzie walczyła ws. uznania audytu kosztowego". Stwierdzenie "wszelkimi środkami" jest jednoznaczne i mylące i nic na to nie poradzisz.

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2007-10-31 21:46:45  host: nat-go2.aster.pl

    #3- jak możesz tak pisać o naszym Prezydencie?!

  • 0

    8. ~n  2007-10-31 21:47:10  host: eex38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd. Aż strach się bać, chyba trzeba z komórką wiać ;)

  • 0

    9. ~n  2007-10-31 21:49:06  host: eex38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak swoją drogą to powinien już nastąpić koniec tego piecuszenia w tym - co raz droższym - molochu.

  • 0

    10.  2007-10-31 21:49:39

    Ale jak niejednoznaczne? Czemu podejrzewacie TP, że będzie walczyła niehonorowo, niezgodnie z prawem? Czy już tak robiła? Więc o co chodzi? ;)

  • 0

    11. ~n  2007-10-31 21:50:07  host: eex38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 9. miało być coraz droższym, ech ta 11 letnia klawiatura.

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-10-31 21:58:41  host: nat-go2.aster.pl

    ~n: 11 letnia klawiatura? Rówieśniczka? Żartowałem, przepraszam.

  • 0

    13. ~An  2007-10-31 22:05:58  host: admc13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: widzę, że delikatne zwrócenie uwagi na niestosowność tytułu dotknęła Cię do żywego. Szkoda czasu na dalszą polemikę.

  • 0

    14.  2007-10-31 22:11:39

    An: e? Ja dotknięty? Bez przesady, ja tu nie z takimi argumentami dyskutowałem, zawsze kulturalnie. :) A tak swoją drogą to celowo nie odpowiedziałeś na pytania z mojego komentarza, na dodatek pytania zakończone uśmiechem? :) Ja jestem wyzluowanym człowiekiem... ;)

  • 0

    15. ~sim  2007-10-31 22:36:19  host: auu218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam pytanie... konczy mi sie umowa z tp o neostrade 30 listopada i nie zdążyłem jej przedłuzyc ani wypowiedzieć... placilem do tej pory 76zl ile teraz mi przyjdzie rachunek bo nie moge nigdzie tego odszukac? prosze o odpowiedz moze ktos wie

  • 0

    16. ~  2007-10-31 22:47:00  host: nat-mo4.aster.pl

    sim, 15 - od takich pytań jest forum http://www.telepolis.pl/forum/viewforum.php?f=4

  • 0

    17. ~ponad 200 zł  2007-10-31 23:22:12  host: beg182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ponad 200zł tp Cię skasuje -niestety :(

  • 0

    18.  2007-10-31 23:22:46

    hmmm... odnoszę wrażenie, że szeryf może się przejechać tym razem ;-)

  • 0

    19. ~  2007-10-31 23:24:35  host: cjf101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepiej zmien sobie na Netie :] Na pewno zaplacisz mniej.

  • 0

    20. ~  2007-11-01 01:39:14  host: aqc41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    albo na Multimo energisu, wszystko inne lepsze od &tp, pamietaj nigdy wiecej &tp

  • 0

    21. ~Chrome_TP  2007-11-01 01:47:53  host: aqf62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PS na onecie widziałem newsa iż UKE domaga się obniżenia cen dzierżawt łącz :P Witek leć potwierdzić info i jazda z pisaniem newsa :D

  • 0

    22. ~m  2007-11-01 07:36:44  host: abez50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech zmienią znaczek, to od razu koszta spadną. :)

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-11-01 12:44:42  host: nat-go2.aster.pl

    ~Chrome_TP: czasem zaglądaj na www.uke.gov.pl są tam info wcześniej, niż pisma i decyzje opuszczą biuro szeryfa. Zobacz też wpis #35 w Telepolis pod id=9737 Jesteśmy zmuszeni tu dyskutować, nie na temat danej info, bo Witek na 10 spraw o telefonach daje jedną "regulacyjną".

  • 0

    24. ~wshk  2007-11-01 15:03:51  host: chello083144113007.chello.pl

    Co do loga telepsy - dopiero teraz zamaskowali stare logo na budynku przy Piekarniczej w Gdansku i na jego plocie. Zamalowali i spokoj. Cholera mi te stare sie bardziej podobalo..pewnie dlatego ze jestem minimalista.

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2007-11-01 15:44:53  host: nat-go2.aster.pl

    wshk: ~m miał na myśli zapewne markę "Orange" a nie logo Tp.

Dodaj swoją opinię