Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP będzie sprzedawać swoje usługi pod marką Orange

TP będzie sprzedawać swoje usługi pod marką Orange

LuiN 24 Lipca 2008 18:19

0 0

Telekomunikacja Polska i Orange podpisały umowę licencyjną, na podstawie której TP uzyska prawa do sprzedawania pod marką Orange swoich produktów i usług w dziedzinie telewizji, dostępu do Internetu i obsługi rynku klientów biznesowych.



Grupa TP ma bardzo pozytywne doświadczenia ze zmianą marki Idea na Orange, która została przeprowadzona w 2005 roku. Spodziewamy się, że również ta zmiana będzie miała korzystny wpływ na wzrost liczby klientów oraz zwiększenie przychodów i rentowności usług. Dzięki wzmocnieniu współpracy z Grupą Orange, klienci będą mogli korzystać z nowych, innowacyjnych produktów i usług bazujących na nowoczesnych technologiach - powiedział Maciej Witucki, prezes Zarządu TP.




Opłata licencyjna za użycie marki Orange wyniesie 1,6% przychodów operacyjnych uzyskanych ze sprzedaży produktów sprzedawanych pod marką Orange. Umowa, zawarta na 10 lat z możliwością przedłużenia, została zweryfikowana przez audytora PricewaterhouseCoopers.

Telekomunikacja Polska zakłada, że rebranding zostanie przeprowadzony w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Orange zapewni wsparcie tego procesu w dziedzinie marketingu, komunikacji, dystrybucji produktów oraz obsługi klienta.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 83
  • 0

    64. ~  2008-07-26 10:02:28  host: f142-050.opera-mini.net

    najlepiej to przestać korzystać z usług orange i tyle. ja korzystałem przez chwile jak w orange music mieli oferte 1 gr w pakietach do wszystkich sieci komórkowych(procz play) teraz orange zrobiło sie zbyt chytre i wycofali ta oferte. ja nie jestem z tych ludzi co lubią duzo placic i przeszlem do heyah bo maja lepsza oferte. i to samo polecam innym. jesli komuś dana firma, dana oferta sie nie podoba to czas zmienic firme i oferte na lepsza

  • 0

    65. ~kwistas  2008-07-26 10:08:21  host: w3cache.wignet.pl

    63 i 55 sąsiad błagam nie podpisuj się moim nickiem wymyśl sobie jakiś inny. :)

  • 0

    66. ~Gal  2008-07-26 10:32:34  host: 83-238-151-80.ip.netia.com.pl

    S!D - na calym swiecie, nawet najwieszke, najbogatsze panstwa robia wszystko aby zablokowac odplyw srodkow, a dla Ciebie takie dzialania to norma. Powiedz, jak moge traktowac to powaznie?

  • 0

    67. ~ZICO  2008-07-26 10:53:17  host: inet20908nb-0.eranet.pl

    Do 63: Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Owszem żyłem w tamtych czasach i bardzo dobrze wiem jak było. Za komuny mieli dobrze tylko wybrani (czytaj: lojalni Władzy Ludowej), a ja się do takich nie zaliczałem. Ty może i miałeś dobrze za komuny-tego nie wiem, bo cię nie znam i nie wiem kim jesteś ale to co piszesz daje wiele do myślenia. Pytasz kto nie jest liberałem? Miej oczy szeroko otwarte i patrz. Ja tu nie chcę robić żadnej agitacji politycznej. Mogę jednak wymienić co najmniej jedną bardzo ważną osobę, która związana jest z telekomunikacją i próbuje zrobić coś dobrego i której nic nie jest obojętne. Jest nią Pani Anna Streżyńska, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.

  • 0

    68. ~ukenamuniu  2008-07-27 12:04:14  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

    niewłaściwie powołana niemiłościwie nam panująca.

  • 0

    69.  2008-07-27 12:53:37

    TP i Orange płacąc za logo nie otrzymują jedynie znaczka, którego mogą sobie poużywać. Uzyskują dzięki temu wiedzę, ciekawe rozwiązania, technologie od FT. Moim zdaniem ta opłata ma swoje uzasadnienie, nie jest czymś dziwnym. Dzięki FT te spółki dobrze się rozwijają, inwestują ciągle w nowe rozwiązania udostępniane przez FT. Kontrowersyjne jest dla mnie to, że my Polacy sami nie potrafiliśmy zadbać o rozwój TP. Gdyby TP była na skraju bankructwa, piątym kołem u wozu jeszcze bym zrozumiał jednak sprzedano jedną z największych bardzo rentownych firm z perspektywami. Tak jakbym sprzedał swoje mieszkanie własnościowe i potem płacił więcej nowemu właścicielowi, a ten modernizował mieszkanie "nie po mojemu".

  • 0

    70.  2008-07-28 09:21:35

    biotyt: good- pierwsza osoba co widzi sens rebrandingu. Eksperci i managerowie pracujący u operatorów widzą sens, na telepolis większość tylko widzi wypompowywanie kasy z kraju (jw w postach). Np przed rebrandingiem ktoś zarabia 10mln. po rebrandingu technologicznie stoi lepiej niz konkurencja (taniej dostaje nowe technologie), przychód wzrasta do 15mln, ale Polacy widzą to, że 1,6% jest wypompowywane. Biznesmeni pełną gębą

  • 0

    71. ~j  2008-07-28 12:45:58  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    do 63: Co Ty pi...lisz!

  • 0

    72. ~  2008-07-28 13:52:16  host: acmb37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a mnie to jebie czy cos jest polskie czy nie polskie byle płacili podatki i zebym nie dokładal do nich z podatków

  • 0

    73. ~  2008-07-28 13:55:12  host: acmb37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biotyt sprzedano firme-TP ktorą wszyscy nienawidzli

  • 0

    74.  2008-07-29 08:43:34

    73: "Fajny i słuszny" powód sprzedaży :D Przecież sprzedaż nie rozwiązała problemu, a wręcz narobiła dużo złego bo pozbyto się kontroli nad firmą, która jest monopolistą. Jeśli wszyscy nienawidzą TP to powinno się w 2000 r. oddać udziały mniejszym firmom działającym wtedy na rynku by korzystały z jej sieci jak to się obecnie dzieje na WLR czy BSA. Rząd widział tylko szybkie i duże pieniądze, po których już dawno nie ma śladu. Można to było zrobić inaczej dając możliwości małym spółkom by stworzyły konkurencyjny rynek, no ale prywatyzacja u nas rozumiana jest jak "trzepanie niezłej kasy", a nie przekazanie firmy do sektora prywatnego.

  • 0

    75.  2008-07-29 10:48:21

    przyznam się że nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale widzę żal za utraconym... Niestety to my wybieramy polityków/decydentów, niestety to oni są obrazem przekroju społeczeństwa, czyli miejmy pretensje do siebie! zawsze było dużo olewactwa i złodziejstwa. Na początku tzw. transformacji wspieraliśmy zagraniczne produkty bo były w "kolorowym papierku" a dziś prawie nic polskiego nie mamy, przy 38,5 mln obywateli... Ciemnogród pełen makaronizmów i farbowanych lisów. Na szczęście jeszcze jesteśmy my - telepolisowiczanie;)

  • 0

    76. ~Jakie bzdury  2008-07-29 11:21:11  host: host-89-229-97-81.stargard.mm.pl

    ""srodkow, a dla Ciebie takie dzialania to norma. Powiedz, jak moge traktowac to powaznie? 67. ~ZICO 2008-07-26 10:53 inet20908nb-0.eranet.pl Do 63: Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Owszem żyłem w tamtych czasach i bardzo dobrze wiem jak było. Za komuny mieli dobrze tylko wybrani (czytaj: lojalni Władzy Ludowej), a ja się do takich nie zaliczałem. Ty może i miałeś dobrze za komuny-tego nie wiem, bo cię nie znam i nie wiem kim jesteś ale to co piszesz daje wiele do myślenia. Pytasz kto nie jest liberałem? Miej oczy szeroko otwarte i patrz. Ja tu nie chcę robić żadnej agitacji politycznej. Mogę jednak wymienić co najmniej jedną bardzo ważną osobę, która związana jest z telekomunikacją i próbuje zrobić coś dobrego i której nic nie jest obojętne. Jest nią Pani Anna Streżyńska, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam. " Jak tak marudzisz to porównaj sobie ile wtedy trzeba było pracować na transport a ile teraz.Wcześniej na bilet na 300 kilometrów pociągiem pracowało się 3 godziny a teraz za to samo ponad 2 razy dłużej!!!!

  • 0

    77. ~ziomek13  2008-07-30 07:25:09  host: aclz139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    miejcie ludzie swiadomosc: kto jest w orange to zbroi Mafie i to z duzej litery czyli TP

  • 0

    78. ~ziomek13  2008-07-30 07:29:21  host: aclz139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zreszta ... gangi walcza chociaz ze soba, "konkurują" a TP nawet nie musi tego robic,jedynymi ich smiertelnymi wrogami sa urzedy antymonopolowe

  • 0

    79.  2008-07-30 14:56:44

    ~50 - nie jestem gimnazjalistą,spudłował eś - mam 3 dychy i szlag mnie trafi ,że kilku spekulantów kupiło za bezcen sieć którą budowali nasi dziadkowie,pradziadkowie i prapradziadkowie - dlatego TP są złodziejami ,zrozum to wreszcie , a oszustami ich nazwałem z powodu tych debilnych i technicznie nieuzasadnionych reklam neostrady - dostajesz na papierze że masz np 5 Mega a nie masz nawet jednego - skończ już z bronieniem złego,~ziomek13 ma racje - zbroisz mafię i tyle , wstyd takie bzdury w necie wypisywać:/

  • 0

    80.  2008-07-30 14:58:15

    a neostrada to niejeden powód by ich tak nazywać ,to jest jedna z dwóch NAJGORSZYCH firm telekomunikacyjnych w PL

  • 0

    81. ~xyz  2008-07-31 21:40:02  host: ckf141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @S!D może popraw swój nick na SLD i nie będzie problemu z interpretacją Twoich poglądów.

  • 0

    82. ~kwistas  2008-07-31 23:16:39  host: w3cache.wignet.pl

    ~ziomek13 nie wpadaj w jakieś chore myśli... Mafia to może wpaść ci do chaty o 2 w nocy, ale to spółka niczym PKN Orlen, wiec jeśli jesteś w MOBIKONGU to nie wmawiaj sobie jakiś chorych myśli. Dobrze mógł bym nazwać ze wspierasz mafie DT przecież należy do nich Era.

  • 0

    83. ~nazeer  2008-08-03 06:05:35  host: abzr140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @77 - też "zbroisz mafię" (korzystasz wszakże z neostrady...) ;-) @79,80 - używam neostrady od prawie 5 lat, przez ten czas poważnych awarii może ze 3, pasmo nieszczęśc według Ciebie ? Mam 1Mbit za 66 zł (pewnie że znalazłbym taniej - np. "2 Mbit" za około 50 zeta w osiedlowej radiowce) - nie potrzeba mi "szybko" a zależy mi na pewnym łączu i nie lubię bawic się szukaniem "gdzie jest taniej" przy każdym końcu umowy. Nie sposób odmówic Neostradzie poziomu obsługi - 0800102102 i sprawdźcie sami...

Dodaj swoją opinię