Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP będzie informować o numerach wszystkich sieci w Polsce

TP będzie informować o numerach wszystkich sieci w Polsce

WitekT 17 Lipca 2006 13:58

0 0

14. lipca prezes UKE wyznaczył Telekomunikację Polską do świadczenia wszystkim użytkownikom usługi ogólnokrajowego spisu abonentów i usługi ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych. Prezes UKE określił także szczegółowe warunki świadczenia przez TP obu tych usług, w tym dane dotyczące formy oraz zakresu ich świadczenia oraz stopień szczegółowości danych abonentów, które będą objęte spisem i usługą informacji o numerach telefonicznych.

Ogólnokrajowa informacja o numerach telefonicznych

Usługa ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych (telefoniczne biuro numerów tp 118 913) powinna być dostępna przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. W ramach jednego połączenia zainteresowany może uzyskać informację o czterech numerach telefonicznych. Pozostałe dane osobowe (np. imię i nazwisko, adres) nie podlegają udostępnieniu i służą do sformułowania zapytania i skutecznego odszukania danego abonenta.

TP jest zobowiązana udzielać informacji o numerach telefonicznych wszystkim użytkownikom sieci stacjonarnych i komórkowych, a także osobom dzwoniącym z publicznych aparatów telefonicznych - rzetelnie, po przystępnej cenie, bez ograniczeń dotyczących stref numeracyjnych i zgodnie z zasadami niedyskryminacji.

Udzielenie informacji o numerach telefonicznych powinno być poprzedzone każdorazowo bezpłatną informacją głosową o wysokości opłaty za połączenie, z wyszczególnieniem ceny brutto i netto.

Ogólnokrajowy spis abonentów w formie książkowej i elektronicznej
Książkowy spis wszystkich abonentów sieci stacjonarnych i komórkowych powinien być wydawany przez TP nie rzadziej niż raz na dwa lata, natomiast jego uaktualnienie powinno następować nie rzadziej niż raz w roku. Uaktualnienie ogólnokrajowego spisu abonentów w formie książkowej polega na wydaniu uzupełniającej książki telefonicznej zawierającej dane abonentów, które uległy zmianie.

Ogólnokrajowy książkowy spis abonentów powinien zawierać:
dane abonentów będących osobami fizycznymi w porządku alfabetycznym,
dane abonentów instytucjonalnych oraz firm w porządku alfabetycznym.

Każdy użytkownik publicznej sieci telefonicznej ma prawo do otrzymania ogólnokrajowego spisu abonentów po kosztach jego wydania, z zastrzeżeniem, iż w przypadku uzyskiwania przez TP przychodów z działalności reklamowej, spisy powinny być bezpłatne. Ogólnokrajowy książkowy spis abonentów jest też udostępniany przez TP na żądanie w placówce obsługującej użytkowników tej Spółki.

Na tych samych warunkach co książkowy spis abonentów, TP jest zobowiązana do umożliwienia wyszukiwania numerów telefonicznych na nośnikach elektronicznych, np. na płycie CD. Dodatkowo TP może świadczyć usługę ogólnokrajowego spisu abonentów w formie wyszukiwarki na własnej stronie internetowej.

Decyzja prezesa UKE ma rygor natychmiastowej wykonalności.

TP uzgadnia obecnie z pozostałymi operatorami przekazanie danych teleadresowych o ich abonentach na potrzeby świadczenia przez TP ogólnopolskiego biura numerów oraz spisu abonentów. Do końca czerwca 32 operatorów (w tym 31 sieci stacjonarnych oraz komórkowej) już przekazało dane o swoich abonentach do TP. Kolejnych dwóch operatorów sieci stacjonarnych podpisało z TP porozumienia o przekazywaniu danych teleadresowych. Zdaniem prezesa UKE, negocjacje z resztą operatorów powinny zakończyć się do końca lipca.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 10
 • 0

  1. ~kopix  2006-07-17 14:35:20  host: absf149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no ja nie wiem, czy to tak bezpiecznie w TP dane praktycznie WSZYSTKICH polaków umieszczać...

 • 0

  2. ~kopix  2006-07-17 14:35:50  host: absf149.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ja sobie np. nie życzę, żeby ktoś moją komórkę mógł w taki sposoób zdobyć

 • 0

  3. ~  2006-07-17 14:39:46  host: external.ciech.waw.pl

  kopix: no to kup prepaida - nawet jak ktoś przekupi pracownika sieci ... ;-)

 • 0

  4.  2006-07-17 15:07:04

  hehe to będzie że mam 4 numery telefonów - te zarejestrowane:) a ciekawe jak TELEPIES będzuie aktualizował te numery komórkowe?? i jeszcze dostanę Książkę numerów od TP:)a w zasadzie 4 :)

 • 0

  5. ~ptok  2006-07-17 15:31:34  host: chello084010246137.chello.pl

  To ich znowu krew zaleje, bo w tej chwili podają max 2 numery, a biorą za to 4 impulsy./1,42 PLN/ Czyli 2/3 numeru na impuls. Znowu się odwołają, bo znów będa mieć straty.

 • 0

  6.  2006-07-17 16:29:38

  najgorsze ze nie chcą podawać numerów innych operatorów:/ jak zapytaćich a czy pan x ma telefon w Dialogu yo oni nic nie wiedzą ,a ja wiem ze pan x ma telefon w Dialogu :? granda i oszustwo:/

 • 0

  7. ~sympatyczny  2006-07-17 16:35:07  host: chello081018196007.chello.pl

  @kopix: nie wszystkich tylko tych ktorzy tego sobie zycza. podpisujac umowe zaznaczasz czy chcesz zeby Twoj numer byl podawany w publicznej ksiazce tel.

 • 0

  8.  2006-07-17 18:35:50

  ptok: teraz tez podaja do 4 numerow na polaczenie... przynajmniej tak powinni, trzeba uwazac zeby panienka po jednym sie nie rozlaczyla z rozpedu:)

 • 0

  9. ~ptok  2006-07-17 19:02:10  host: chello084010246137.chello.pl

  Robaas: zwracam honor tepsie, rzeczywiscie 4 numery, nie jestem na bieżąco.
  /niedawno było 2/ Ale i tak ich nie lubię!

 • 0

  10. ~xxx  2006-07-17 21:41:19  host: edz73.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tp tym samym "nabyła" za friko megabazę abonencką, którą można puścić do Francji zapewne za parę euro. No nie ma co mają smykałkę do interesów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet