Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP będzie fakturować usługi MediaTela

TP będzie fakturować usługi MediaTela

WitekT 22 Sierpnia 2005 11:24

0 0

MediaTelowi udało się to, na czym kilka lat temu poległ NOM - zmusił TP do wykazywania swoich usług świadczonych klientom TP na faktrach krajowego monopolisty.

18. sierpnia do MediaTelu wpłynęło pismo, w którym TP informuje, że od 8. sierpnia stosuje się do zaleceń pokontrolnych URTiP i w związku z tym decyzja wydana 18. października 2002 r. przez prezesa URTIP została wdrożona.

Decyzja dotyczy warunków połączenia sieci telekomunikacyjnych oraz zasad rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci pomiędzy MediaTel a TP w zakresie działalności telekomunikacyjnej oraz świadczenia dostępu do sieci Internet i transmisji danych.
Od momentu wydania decyzji TP podejmowała szereg czynności usiłując oddalić w czasie jej realizację. Z opóźnieniem został uruchomiony punkt styku MediaTel z siecią TP z ograniczeniem możliwości stosowania ustaleń wynikających z decyzji do warszawskiego obszaru tranzytowego tzn. dla abonentów ze stref numeracyjnych 23, 24, 25, 29 i 48. W uzasadnieniu podano powody techniczne. Ponadto TP rozliczała połączenia do sieci Internet z wykorzystaniem numerów NDSI należących do MediaTel przez dwa miesiące. Od 1. grudnia 2003 r. nie było rozliczeń między spółkami, a TP skarżyła decyzje URTiP do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie pomogło również oficjalne stanowisko Naczelnika Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, że TP może zamieszczać w wyodrębnionym miejscu we własnych fakturach dane dotyczące usług innych operatorów. Połączenia na numery dostępowe MediaTel do sieci Internet przez prawie dwa lata nie były wyszczególniane na fakturach z TP stwarzając tym samym abonentom pozory darmowego dostępu do sieci Internet. Dopiero na wniosek MediaTel a następnie wezwanie, URTiP przeprowadził kontrolę przestrzegania swojej decyzji i wydał postanowienie nakazując TP usunięcie nieprawidłowości oraz fakturowanie usług świadczonych przez MediaTel SA na rzecz abonentów TP.

Przekierowanie ruchu do sieci Internet z całej Polski na jeden punkt styku sieci w Warszawie powinno nastąpić w terminie określonym w zaleceniu pokontrolnym URTiP czyli do 8. listopada. Po tej dacie abonenci TP w całym kraju będą mogli korzystać z oszczędności, jakie daje połączenie z siecią Internet poprzez numery dostępowe MediaTel.

Zastosowanie się TP do obowiązujących przepisów pozwoli MediaTel przystąpić do realizacji projektów opartych na zapisach decyzji prezesa URTiP a mogących generować znaczne przychody dla spółki.

Źródło tekstu: MediaTel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~zofia  2005-08-22 19:04:12  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  To znaczy że jutro akcje MediaTel,a w górę?

 • 0

  2.  2005-08-22 19:08:25

  Już dziś poszły w górę.

 • 0

  3. ~zofia  2005-08-22 19:10:04  host: aqg22.internetdsl.tpnet.pl

  Nie pozbyłam się innych i nie kupiłam ale MNI wypaliło:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet