Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TouchWiz, nowe menu Samsunga

TouchWiz, nowe menu Samsunga

LuiN 16 Lutego 2008 01:32

0 0

samsung sgh f480Podczas MWC 2008, prócz najnowszych aparatów, Samsung przedstawił także nowe menu o nazwie TouchWiz. Wczesną wersję tego interfejsu zastosowano w Samsungu Giorgio Armani. Daleko jej jednak do tego, co czeka użytkownika Samsunga F480.

O Samsungu F480 pisaliśmy szerzej w tej wiadomości. Jak się okazało, wyśmienita specyfikacja techniczna telefonu została dodatkowo uskrzydlona bardzo szybkim i efektownym menu.

Na pulpit składa się pakiet dynamicznych widgetów, których układ Samsung pozostawia pod pełną kontrolą użytkownika telefonu. Pojawiają się półprzeźroczyste elementy menu i płynne animacje. Do pełni szczęścia brakuje jedynie wyświetlanej w orientacji poziomej, pełnej klawiatury QWERTY.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung F480 w katalogu.

Źródło tekstu: phonescoop, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~jojo  2008-02-16 01:49:05  host: eew138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Całkiem niezłe. A co do menu w Samsungach, to mogliby przywrócić "normalny" jego wygląd, a nie ten biało - czarny z pomarańczowym wskaźnikiem. Brrr. Co im nie pasowało w "starym" menu!? Teraz to jest d..a gorsza od menu w telefonach Motoroli. :-(

  • 0

    2.  2008-02-16 08:48:52

    No to nareszcie ale werto bylo czekac wyglada na telefon naprawde user friendly

  • 0

    3. ~1  2008-02-16 09:21:03  host: 87-205-167-200.adsl.inetia.pl

    No no, fajna zabawka.

  • 0

    4.  2008-02-16 09:32:45

    ładne ładne to nowe menu no i telefony ktore teraz robi samsung tez super

  • 0

    5.  2008-02-16 10:38:32

    "Samsung Walczy" chciałoby się powiedzieć :) Cóż, byc może hi-endowe telefony lepiej im wyjdą niż te z dolnej półki? Robi się trochę tłoczno jeśli chodzi o sprzęt z dotykowym ekranem, pojawia się coraz więcej projektów, tak więc rywalizacja będzie ostra :] Jeśli chodzi o ten model to jedyną rzeczą, która mi się nie podoba to prostokątne, pastelowe (dość tandetne) ikonki w menu (tam gdzie jest skrzynka sms na przykład). Reszta OK :)

  • 0

    6. ~kil  2008-02-16 11:11:46  host: aarv192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wow... zmutowali pradę LG (wygląd) z iPhonem (sposób obsługi), dodając kilka zmian w celu uniknięcia procesu. przy okazji, tapeta pokazana przed wybraniem ostatecznej bardzo mi się kojarzy motywem właśnie z Prady... czym walczy Samsung? brakiem pomysłów? Cen już nie daje dobrych, telefony latają do serwisu...

  • 0

    7. ~Ganc2  2008-02-16 13:03:04  host: nat0.gress.com.pl

    Zmieni się styl, zmieni się menu :) boczny sidebar po raz pierwszy został zaprezentowany właśnie w Windows Vista (Longhorn) parę lat temu. kiedy wchodził xp, pojawił się wysyp niebieskich motywów z windowsową luną na tapecie xd

  • 0

    8.  2008-02-16 13:32:33

    Ja tam bardzo sobie chwale czarno-biale menu samsunga z pomaranczowym podswietlaniem. Przy wyswietlaczu QVGA to menu jest proste a zarazem eleganckie i charakteryzuje sie swietnym kontrastem i widocznoscia nawet w sloncu. Niestety postep wymusza zmiany. Akurat to menu bardzo mi sie podoba jezeli chodzi o sposob korzystania z niego. Nie jest przekombinowane i w codziennym uzytkowaniu powinno sie sprawdzic. Od dotykowych ekranow nie uciekniemy. Do nich nalezy przyszlosc

  • 0

    9. ~fred  2008-02-16 13:43:12  host: a49.na5.pl

    ktos sie orientuje co to za model samsunga jest pokazany w ciagu ostatnich ~5sek filmiku (zamieszczonego powyzej w news'ie)?

  • 0

    10.  2008-02-16 14:55:34

    Wojna na interfejsy dotykowe rozpoczeta przez HTC i Apple rozkreca sie na dobre ;-) A nawiasem mówiąc ten powyzej chodzi bardzo szybko, nie widac rzadnych "lagów" choć jak dla mnie barwy menu troche nie logiczne np. zielona ikona niebieskiego kła ?!? What the hell.. :-D

  • 0

    11. ~jojo  2008-02-16 15:08:40  host: eew138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Vincenzo - rozumiem, Tobie, komuś innemu się podoba. Więc powinni zostawić możliwość wyboru, pomiędzy starym, a nowym menu. Niestety takiej opcji nie ma (zresztą tak samo jak z wyborem pomiędzy czarnym, a srebrnym Samsungiem - srebrnych praktycznie nie ma). :-(

  • 0

    12. ~gigi  2008-02-16 17:24:21  host: 195.117.208.112

    toż to prada

  • 0

    13. ~po co  2008-09-17 21:42:53  host: public58229.xdsl.centertel.pl

    czy jest tu kurwa ktos kto posiada ten telefon i moze o nim naprawde cos powiedziec a nie pierdolic o zjebanym wygladzie menu??

  • 0

    14. ~Borek  2008-09-27 09:53:40  host: aayw80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja posiadam i jest zajebisty. Nie rozumiem tych debili co nie maja i pisza. Ekran jest wyrazny ma wiele funkcji net chodzi szybo. Co tu wiecej gadac poprostu super.

Dodaj swoją opinię