Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Totalnie nowa oferta T-Mobile PL

Totalnie nowa oferta T-Mobile PL

WitekT 19 Maja 2011 12:05

0 0
Nowa oferta T-Mobile ma nie mieć nic wspólnego z dotychczasową ofertą Ery. Mają to być zupełnie nowe mechanizmy, a wszystkie szczegóły zostaną ujawnione na kilka dni przed rebrandingiem.

Nowa oferta ma dotyczyć wszystkich segmentów - abonament (prywatny / biznesowy), mix i prepaid. Na pytanie TELEPOLIS.PL, czy dotychczasowi klienci związani kontraktem będą mieli możliwość przejścia do nowej oferty i czy będą do tego zachęcani, Miroslav Rakowski, prezes PTC, powiedział krótko Tak!.

Teraz jest temat T-Mobile, ale Heyah będzie dalej rozwijana. To mocna marka i zależy nam na niej - odpowiedział Rakowski na pytanie o przyszłość "czerwonej łapy".

Walka ma odbywać się głównie na polu międzynarodowym, na położeniu nacisku na ceny usług międzynarodowych, aż do, jak wynika ze słów prezesa, wręcz absurdalnego poziomu. W usługach krajowych walki cenowej raczej nie będzie.

O pierwszych szczegółach oferty T-Mobile PL szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Oferta T-Mobile względem Ery będzie:

Zdecydowanie lepsza
32.23%
Lepsza
23.47%
Taka sama
19.26%
Gorsza
7.13%
Zdecydowanie gorsza
6.36%
Nie mam zdania
11.54%

Wszystkich głosujących: 2876



Źródło tekstu: wł     


Dodaj do:
w sumie: 338
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    353. ~a-go  2011-05-29 18:23:31  host: user-46-112-224-242.play-internet.pl

    Trzy najwieksze polskie firmy sa wlascicielami ok 70% akcji Polkomtela. Korzystajac z jego uslug placa faktury, ale jednoczesnie czerpia zyski jako wlasciciele. Firmy te lacznie zatrudniaja ok 100 tysiecy pracownikow i zapewne "troche" telefonow maja na stanie.. Bardzo watpie, by zdecydowaly sie na zmiane operatora :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    354.  2011-05-29 19:35:56

    340. - nie bardzo wiesz, bo nie korzystając z oferty jaką ja mam, nie masz też ofert lojalnościowych, wiec nie wiesz co oferują. W czasach Biznesklasy (niemal identyczna z obecną Elastyczną) dawali obniżkę abonamentu (typowe 50%) teraz dodają pakiety. Bajek nie muszę opowadadać. I naprawdę nie obchodzi mnie czy kloś ma taniej czy nie, bo mi nie zależy żeby mniej płącić od kogoś kto mam miliony minut do milionów numerów w jakiejś sieci - ja dzwonie tylko do maksymalnie 100 numerów miesięcznie ;-) I nie muszę płącić najmniej. Poza tym - jeśłi bym tak bardzi zazdrościł, nie podpisywałbym nowej umowy (wchgodzi w życie za niercałe 2 tygodnie, tylko pędem bym przenosił numer do prepaida... Nie mam zamiaru bo lubię przepłącać ;-) 341. ~a-go - oczywiście że istnieją, nawet dla takich małych jak ja ;-) Oczywiście nie są papierowe oferty, a tzw. indywidualkne podejście do klienta. Dlatego ja zawsze ok. 2 tygodni czekam na decyzję o ofercie na ANu dla konkretnego numeru ;-) Ostatnio dostałem 20 zł netto pakietu kwotowego do taryfy 30 zł netto. To zdaje się o połowę obniża cenę minuty z cennika? Tej za 45 gr netto jak i tej za 10 gr netto oczywiście ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    355.  2011-05-29 19:39:38

    30 zł do taryfy za 30 zł oczywiści - 20 zł do taryfy za 30 zł to standardowa oferta przedłużeniowa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    356. ~  2011-05-29 19:50:58  host: afbb84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    354 tak, wiem na czym polegają oferty lojalnosiowe, to jest taki zabieg marketingowy polegający natym żeby odwrócic uwage ofiary od istoty transakcji

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    357. ~  2011-05-29 19:58:26  host: afbb84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    355 a ja do 30zł dostaje 60zł, tylko ze umnie minuty sa dwa razy tańsze więc to tak jak byś ty dostawał do 120zł

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    358. ~  2011-05-29 19:59:12  host: afbb84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    355 a ja do 30zł dostaje 60zł, tylko ze umnie minuty sa dwa razy tańsze więc to tak jak byś ty dostawał 120zł

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    359. ~  2011-05-29 20:13:08  host: p21-08.opera-mini.net

    Grószka to drogo płacisz, ja w play 10gr nie mam zwyczaju płacić bo ładuje przez internet w wykorzystaniem programu doładowan, profili nie zmieniam często więc zbieram także minuty, 10gr/min to dla mnie zdecydowanie za drogo, sd nie używam bo dzwonię za sieć więc mam co zbierać jeśli chodzi o te minuty

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    360. ~  2011-05-29 20:45:39  host: z22-09.opera-mini.net

    grószka strasznie przeplacasz. Place polowe tego co ty i tez uwazam ze to duzo. Rozejzyj sie i zmien operatora bo ten ccie strzyze

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    361. ~  2011-05-29 22:13:46  host: p14-10.opera-mini.net

    358 naucz się liczyć, masz 30 robisz 90 i pomnożone razy 2 daje 180, nic dziwnego że przeplacasz w play

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    362. ~  2011-05-30 06:28:12  host: cja40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    361 ja liczyłem tylko dla bonusa , licząc dla caloości to żeczywiście wlo żeby wyrównac ilość minut do mijej musiałby dostać 150zł

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    363. ~  2011-05-30 13:10:51  host: cja110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    361 ja liczyłem tylko dla bonusa , licząc dla caloości to żeczywiście wlo żeby wyrównac ilość minut do mojej musiałby dostać 150zł

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    364. ~kamil  2011-05-30 14:13:38  host: evdo-78-30-96-114.subscribers.sferia.net

    mnie ciekawi czy bede mial lepsza oferte w blueconnect :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    365.  2011-05-30 20:03:07

    358. mówisz o jakiej ofercie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    366. ~grószka  2011-05-30 20:26:21  host: z04-16.opera-mini.net

    W pley mam w sieci 0-5gr a poza sieć 10gr. I co, miny wam posmutniały?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    369. ~  2011-05-31 00:31:49  host: cjf254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    play godziny ,które łączą ..... w3 minuty ,które łączą ...... tmobile chwile, które łączą ..........

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    370. ~  2011-06-02 00:40:46  host: 178.73.48.137

    @357 to taka trochę pozbawiona sensu licytacja. Przede wszystkim t- mobile dopiero wchodzi na rynek, a co za tym idzie muszą czymś przyciągnąć klienta. Nie wiadomo jak będzie potem. Chyba już raz mieliśmy podobny przykład w innej sieci, hmm? stawki poszły wyraźnie w górę, więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Jeśli mialabym wybierać korzystnego operatora( wśród tych co są dłużej na rynku) to osobiście postawiłabym na Orange. Głównie ze względu na poszerzanie swoich możliwości (hspa+dc). Od jakiegoś czasu co roku wprowadzają też nowości niemal w każdym segmencie: wspólna orbita, zwierzęce taryfy II, nowości sprzętowe w bussines everywhere etc. Domyślam się, że w każdej sieci są zwolennicy i przeciwnicy, ale plusem na pewno jest to, że nie stoją w miejscu. Reszta to oczywiście kwestia potrzeb, oczekiwań itp.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    371. ~  2011-06-03 14:12:11  host: 31.41.144.41

    @370. Pisząc o podniesieniu stawek to pewnie miałeś na myśli Orange ;). Co do HSPA+ DC to nie tylko Orange dysponuję taką technologią, ale również Era. Tyle, że praktycznie nic nie wiadomo jaki obszar pokrywają pracujące w tym standardzie Node-B. Play przynajmniej podał, że uruchomił HSPA+ DC na terenie całej Warszawy. Ale tak na prawdę to HSPA+ DC nie wnosi wiele ponad HSPA+, gdyż nie powiększa pojemności sieci z czym właśnie są największe problemy w godzinach szczytu. Jedynie pobierający dane w nocy w ofertach, gdzie nie ma limitów mogą się nią nacieszyć. Nie dotyczy to wszystkich, gdyż w nocy to zazwyczaj jesteśmy w domu i możemy skorzystać ze stałego łącza, jeżeli akurat cierpimy na bezsenność. Jak nie swojego to sąsiada ;).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    372. ~  2011-06-06 12:24:52  host: dpd39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @371. Orange nie podwyższyło swoich stawek:). Wręcz przeciwnie. Aczkolwiek może masz na myśli jakaś konkretną ofertę. Z tych nowości o których wspomniałam, to zwiększył się abonament w przypadku zwierzęcych taryf(kwestia 0,90 zł), ale zmieniły się teŻ warunki. Pozostałe taryfy raczej bez zmian. W orbicie możesz mieć przy kwocie 6 zł - 1200 minut (w tym 600 obdarowujesz wybraną osobę).W bussines everywhere możesz mieć nowości sprzętowe od 1 zł (chociażby netbook samsung NC110). Jeśli chodzi o hspa+dc to nie bardzo wiem co masz na myśli. Przecież dzięki tej technologii można mieć prędkość do 42 Mb/s i chyba nie ma znaczenia czy jest to dzień czy noc?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    373. ~Calm7  2011-06-06 12:51:58  host: z27-11.opera-mini.net

    372). No nie podwyzszylo stawek, ale troche minut z abonamentu DelfinII zabralo :-p Faktem jest poprawa w PelikanieII -dali wiecej sms :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    374. ~  2011-06-06 18:51:44  host: 31.41.144.41

    @372. Tłumaczyłem już że zysk z HSPA+ DC (Dual Carrier lub Cell) w stosunku do użycie jednej nośnej z kodowaniem QAM64 (HSPA+) jest dla ogółu użytkowników żaden. W takiej sytuacji korzystając z drugiej nośnej "podkradamy" transfer innym użytkownikom. Ale poza godzinami pełnego obciążenia i przy braku limitów jednak można się cieszyć dwa razy większymi transferami niż w HSPA+ a nawet 5-6 niż w HSDPA (QAM16). W innych okresach nie dość, że trzeba uważnie śledzić limit transferu. Przykładowo 20 minutowy film z youtube HD w rozdzielczości 720p zajmuje około 350-400MB, a na takim łączu może się wczytywać nawet tylko niewiele ponad 2 minuty. Taka "lekkość" transferu może być niebezpieczna.

Dodaj swoją opinię