Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Toshiba TG01: przełom w Windows Mobile

Toshiba TG01: przełom w Windows Mobile

LuiN 3 Lutego 2009 16:57

0 0

Toshiba TG01 to telefon łamiący wiele barier technologicznych. 4,1-calowy ekran o rozdzielczości WVGA zmieszczono w obudowie o grubości zaledwie 9,9 mm. Mało tego, urządzenie napędza monstrualny wręcz procesor taktowany zegarem 1 GHz.



toshiba tg01 toshiba tg01 toshiba tg01 toshiba tg01


Toshiba zaprezentowała telefon komórkowy z największym w historii ekranem LCD (z HTC Advantage nie dało się dzwonić bez słuchawki Bluetooth, przyp. red.). Dotykowy, panoramiczny panel ma przekątną 4,1-cala i rozdzielczość WVGA (800 x 480 pikseli). Sama przekątna ekranu pewnie nie byłaby aż tak elektryzująca, gdyby nie fakt, że bryła telefonu ma niespełna 1 cm grubości (9,9 mm).


toshiba tg01 toshiba tg01 toshiba tg01 toshiba tg01


Atuty japońskiego telefonu nie kończą się jednak na samej specyfikacji, Windows Mobile 6.1 Professional dzięki trójwymiarowemu interfejsowi Tosh 3D ma być ergonomiczny jak nigdy dotąd. W telefonie nie zabraknie łączności HSDPA, WiFi i Bluetooth, GPS-u, odtwarzacza DivX, gniazda kart pamięci microSDHC i aparatu fotograficznego (3,2 Mpix), a wszystko rozpędzi najwydajniejszy na rynku mobilny procesor: Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1 GHz.


Źródło tekstu: pocket-lint, wł     


Dodaj do:
w sumie: 45
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~marker5  2009-02-04 10:56:36  host: apn-77-112-106-113.gprs.plus.pl

    To bedzie hit sprzedazy...a myslalem ze kupie HTC touch HD ale chyba zmienie zdanie na toshibe:)Pytanie tylko kiedy sie pojawi w Polsce i za ile...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~Sirrah  2009-02-04 11:59:39  host: public3918.xdsl.centertel.pl

    Oj tak... za ile... To jest dla mnie druga zagadka. Mam nadzieje że nie walną jakiejś kosmicznej ceny... Jak by kosztował tyle co Touch HD to by była dobra cena, wydaje mi się.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~jakataka  2009-02-04 12:27:19  host: che73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~XXX a po co Ci klawiatura przy tak ogromnym ekranie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~aki ross  2009-02-04 12:35:25  host: 195.205.247.142

    W końcu ładnie wyglądający smartfon, a nie cegła.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2009-02-04 15:58:57

    do 28: Po to żeby normalnie, szybciej i bez wzrokowo pisać, a nie bawić się w trafianie literek na ekranie. 4.1 calowego ekranu z rozdzielczością 800x480 nie przebije nawet nokia, ze swoimi wyświetlaczami z ditheringiem może się schować, wolę n73 z 262 tyś kolorów niż nokię z wyświetlaczem 16 mln. Nie widać różnicy więc po co ma żreć baterię ?. Wyświetlacz 16 mln, a 262 tyś k niczym się nie różni, tylko tym że oprogramowanie telefonu podbija kolorki i rośnie zapotrzebowanie na energię i procesor. (czyt dithering na wikipedia.org)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2009-02-05 11:41:35

    Mordrag - a o ile szybciej zużywa się bateria od tego ditheringu? Jak dla mnie cała ta dyskusja na temat wyższości 256 tys. kolorów nad 16 mln to jedna wielka bzdura. Dithering na 240 x 320 pikseli to tak wielki pobór mocy obliczeniowej, że coś strasznego... ech...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2009-02-05 12:06:12

    Tak samo bluetooth taki mały pobór mocy, a jednak coś.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~:o  2009-02-07 09:51:46  host: bn54.osiedle.net.pl

    :oooooooo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~zając  2009-02-10 08:28:53  host: apn-77-115-239-20.gprs.plus.pl

    a ktoś wie gdzie jest tu wyjscie na sluchawki?? gdyby tak był minijack 3,5 i rysik to ideał...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~malloth  2009-02-12 22:31:39  host: public32266.xdsl.centertel.pl

    Śliczny ale nie ma dwóch rzeczy, które pozostawiają w znaku zapytania jego użyteczność: brak d-pada(do gier) i brak (widocznego) portu miniUSB. Poza tym - ten ekran przy tym procku zje baterię za 3-4h (każdą).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2009-02-13 22:07:58

    do 35: Do gier i codziennego użytku się nie nada (brak klawiatury qwerty), ale do nawigacji jak najbardziej 4.1 calowy ekran 800x480 + procek 1 ghz, automapa czy tom tom będzie na tym latać. Przez iphone nowe telefony godne uwagi nie mają klawiatury i niech ktoś jeszcze napisze że duży ekran to po co klawiatura, to przejdź się na ulicę z iphone lub htc touch hd i pisz smsa idąc lub jadąc w tramwaju.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~imeersah  2009-02-16 22:04:54  host: eue91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 36 mam omnie i na 3,2 cala pisze bez problem czy idę czy stoję;].. a co do Tosi to bardzo mi się podoba ze względu na procka jak nie bd żarła baterii jak głupia to czemu by jej nie kupić..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~boj  2009-07-11 11:27:07  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Mam Omnie o dziwo tu bateria trzyma ok.Ok 6 dni wydzwaniam 6 godz miesiecznie i tylerz sam odbieram jakas fotka jakis filmik. Gps mało uzywam a chodzi dobrze AutoMapa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~sr  2009-07-14 10:16:19  host: afv37.internetdsl.tpnet.pl

    By bateria szybko nie schodzila jest w nim regulacja taktowania. Mozecie sobie zmniejszyc jesli nie potrzebujecie pelnej mocy np do 400MHz i bedzie tyrac jak w innych tel tego typu. Jak bedziecie chcieli dac wiecej bo cos tam to ustawicie 600MHz. Proste. Bateria ma byc ponoc 1500mAh. Ilosc kolorow w zupelnosci wystarczy. Ma 12cm "wysokosci" poniewaz ma 1cm grubosci. Podobnie robi motorola. Osobiscie wydaje mi sie ze wazniejsza rzeczą bedzie dzialanie softu. Co z tego ze to bedzie kombajn jak soft tego nie bedzie wspieral. Ciekawa alternatywa dla HTC.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~wm_power_user  2009-07-24 22:42:19  host: host86-149-78-235.range86-149.btcentralplus.com

    Dalem rade przeczekac Touch HD a juz mialem na niego chrapke :D Ale powstrzymalem sie dopoki nie wypuszcza TG01. Warto bylo czekac!! Ten ppc to potwor. Kladzie Axima x51v i Touch HD razem wziete :) A za miesiac automatyczny update do WM6.5. Jedna wielka wada i za to duzy minus!! - Dodaja rysik, wielki plastikowy, ktory nie chowa sie w pocketa tylko jest na paseczku :/ Pozdrawiam goraca i zycze milej zabawy z nowa TG01 tym ktorzy zdecyduja sie na zakup ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2009-09-23 12:10:50

    Przez ta tośke jest dylemat: piękna ona czy piękna Omnia HD?? Ah

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~  2009-10-01 23:59:27  host: host86-135-190-161.range86-135.btcentralplus.com

    Hej ja ide po to Toshibke w sobote tylko zastanawia mnie jak długo bedzie mi trzymac bateria. ;-(

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~  2009-11-04 17:32:27  host: 188.33.174.192

    @42 - sorewicz, ale gdzie "idziesz"? Gdzieś już jest poza Allegro? Jak już ją będziesz miał to napisz co ciągnie usb: klawiatura, pendrive, myszka :)?