Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Toshiba TG01: przełom w Windows Mobile

Toshiba TG01: przełom w Windows Mobile

LuiN 3 Lutego 2009 16:57

0 0
Toshiba TG01 to telefon łamiący wiele barier technologicznych. 4,1-calowy ekran o rozdzielczości WVGA zmieszczono w obudowie o grubości zaledwie 9,9 mm. Mało tego, urządzenie napędza monstrualny wręcz procesor taktowany zegarem 1 GHz.



Toshiba zaprezentowała telefon komórkowy z największym w historii ekranem LCD (z HTC Advantage nie dało się dzwonić bez słuchawki Bluetooth, przyp. red.). Dotykowy, panoramiczny panel ma przekątną 4,1-cala i rozdzielczość WVGA (800 x 480 pikseli). Sama przekątna ekranu pewnie nie byłaby aż tak elektryzująca, gdyby nie fakt, że bryła telefonu ma niespełna 1 cm grubości (9,9 mm).



Atuty japońskiego telefonu nie kończą się jednak na samej specyfikacji, Windows Mobile 6.1 Professional dzięki trójwymiarowemu interfejsowi Tosh 3D ma być ergonomiczny jak nigdy dotąd. W telefonie nie zabraknie łączności HSDPA, WiFi i Bluetooth, GPS-u, odtwarzacza DivX, gniazda kart pamięci microSDHC i aparatu fotograficznego (3,2 Mpix), a wszystko rozpędzi najwydajniejszy na rynku mobilny procesor: Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1 GHz.

Źródło tekstu: pocket-lint, wł     


Dodaj do:
w sumie: 45
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~marker5  2009-02-04 10:56:36  host: apn-77-112-106-113.gprs.plus.pl

    To bedzie hit sprzedazy...a myslalem ze kupie HTC touch HD ale chyba zmienie zdanie na toshibe:)Pytanie tylko kiedy sie pojawi w Polsce i za ile...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~Sirrah  2009-02-04 11:59:39  host: public3918.xdsl.centertel.pl

    Oj tak... za ile... To jest dla mnie druga zagadka. Mam nadzieje że nie walną jakiejś kosmicznej ceny... Jak by kosztował tyle co Touch HD to by była dobra cena, wydaje mi się.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~jakataka  2009-02-04 12:27:19  host: che73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~XXX a po co Ci klawiatura przy tak ogromnym ekranie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~aki ross  2009-02-04 12:35:25  host: 195.205.247.142

    W końcu ładnie wyglądający smartfon, a nie cegła.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2009-02-04 15:58:57

    do 28: Po to żeby normalnie, szybciej i bez wzrokowo pisać, a nie bawić się w trafianie literek na ekranie. 4.1 calowego ekranu z rozdzielczością 800x480 nie przebije nawet nokia, ze swoimi wyświetlaczami z ditheringiem może się schować, wolę n73 z 262 tyś kolorów niż nokię z wyświetlaczem 16 mln. Nie widać różnicy więc po co ma żreć baterię ?. Wyświetlacz 16 mln, a 262 tyś k niczym się nie różni, tylko tym że oprogramowanie telefonu podbija kolorki i rośnie zapotrzebowanie na energię i procesor. (czyt dithering na wikipedia.org)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2009-02-05 11:41:35

    Mordrag - a o ile szybciej zużywa się bateria od tego ditheringu? Jak dla mnie cała ta dyskusja na temat wyższości 256 tys. kolorów nad 16 mln to jedna wielka bzdura. Dithering na 240 x 320 pikseli to tak wielki pobór mocy obliczeniowej, że coś strasznego... ech...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2009-02-05 12:06:12

    Tak samo bluetooth taki mały pobór mocy, a jednak coś.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~:o  2009-02-07 09:51:46  host: bn54.osiedle.net.pl

    :oooooooo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~zając  2009-02-10 08:28:53  host: apn-77-115-239-20.gprs.plus.pl

    a ktoś wie gdzie jest tu wyjscie na sluchawki?? gdyby tak był minijack 3,5 i rysik to ideał...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~malloth  2009-02-12 22:31:39  host: public32266.xdsl.centertel.pl

    Śliczny ale nie ma dwóch rzeczy, które pozostawiają w znaku zapytania jego użyteczność: brak d-pada(do gier) i brak (widocznego) portu miniUSB. Poza tym - ten ekran przy tym procku zje baterię za 3-4h (każdą).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2009-02-13 22:07:58

    do 35: Do gier i codziennego użytku się nie nada (brak klawiatury qwerty), ale do nawigacji jak najbardziej 4.1 calowy ekran 800x480 + procek 1 ghz, automapa czy tom tom będzie na tym latać. Przez iphone nowe telefony godne uwagi nie mają klawiatury i niech ktoś jeszcze napisze że duży ekran to po co klawiatura, to przejdź się na ulicę z iphone lub htc touch hd i pisz smsa idąc lub jadąc w tramwaju.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~imeersah  2009-02-16 22:04:54  host: eue91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 36 mam omnie i na 3,2 cala pisze bez problem czy idę czy stoję;].. a co do Tosi to bardzo mi się podoba ze względu na procka jak nie bd żarła baterii jak głupia to czemu by jej nie kupić..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~boj  2009-07-11 11:27:07  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Mam Omnie o dziwo tu bateria trzyma ok.Ok 6 dni wydzwaniam 6 godz miesiecznie i tylerz sam odbieram jakas fotka jakis filmik. Gps mało uzywam a chodzi dobrze AutoMapa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~sr  2009-07-14 10:16:19  host: afv37.internetdsl.tpnet.pl

    By bateria szybko nie schodzila jest w nim regulacja taktowania. Mozecie sobie zmniejszyc jesli nie potrzebujecie pelnej mocy np do 400MHz i bedzie tyrac jak w innych tel tego typu. Jak bedziecie chcieli dac wiecej bo cos tam to ustawicie 600MHz. Proste. Bateria ma byc ponoc 1500mAh. Ilosc kolorow w zupelnosci wystarczy. Ma 12cm "wysokosci" poniewaz ma 1cm grubosci. Podobnie robi motorola. Osobiscie wydaje mi sie ze wazniejsza rzeczą bedzie dzialanie softu. Co z tego ze to bedzie kombajn jak soft tego nie bedzie wspieral. Ciekawa alternatywa dla HTC.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~wm_power_user  2009-07-24 22:42:19  host: host86-149-78-235.range86-149.btcentralplus.com

    Dalem rade przeczekac Touch HD a juz mialem na niego chrapke :D Ale powstrzymalem sie dopoki nie wypuszcza TG01. Warto bylo czekac!! Ten ppc to potwor. Kladzie Axima x51v i Touch HD razem wziete :) A za miesiac automatyczny update do WM6.5. Jedna wielka wada i za to duzy minus!! - Dodaja rysik, wielki plastikowy, ktory nie chowa sie w pocketa tylko jest na paseczku :/ Pozdrawiam goraca i zycze milej zabawy z nowa TG01 tym ktorzy zdecyduja sie na zakup ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2009-09-23 12:10:50

    Przez ta tośke jest dylemat: piękna ona czy piękna Omnia HD?? Ah

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~  2009-10-01 23:59:27  host: host86-135-190-161.range86-135.btcentralplus.com

    Hej ja ide po to Toshibke w sobote tylko zastanawia mnie jak długo bedzie mi trzymac bateria. ;-(

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~  2009-11-04 17:32:27  host: 188.33.174.192

    @42 - sorewicz, ale gdzie "idziesz"? Gdzieś już jest poza Allegro? Jak już ją będziesz miał to napisz co ciągnie usb: klawiatura, pendrive, myszka :)?