Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Toshiba fanfun 815T - telefon w 240 milionach wariantów

Toshiba fanfun 815T - telefon w 240 milionach wariantów

Immortal 4 Sierpnia 2007 22:01

0 0
toshfanfun 815tm Toshiba wyprodukowała telefon, w którym główny nacisk położyła na możliwość personalizacji jego wyglądu.

Potencjalni nabywcy fanfun 815T mają do wybory 12 wariantów obudowy, 300 paneli oraz 30 schematów "oświetleniowych". Wszystko to razem daje 240 mln wariantów wyglądu tego telefonu. Specyfikacja techniczna nie została udostępniona, wiadomo jednak, że 815T posiada wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala oraz wbudowany moduł HSDPA.

Sam wygląd (i jego możliwe niektóre kombinacje) sugerują, że ma raczej przykuć uwagę pań. Premiera telefonu ma odbyć się 8. sierpnia.


Źródło tekstu: slashphone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Tlc  2007-08-04 22:33:48  host: p04-03.opera-mini.net

    W pierwszej chwili po przeczytaniu tego newsa zadałem sobie pytanie a na cholere coś takiego wymyślają.Ale w sumie co całkiem fajna sprawa.Jak ma się trochę wyobraźni to pewnie będzie można tak dobrać sobie wszystkie elementy żeby wyszło z tego coś naprawę fajnego i napewno niepowtarzalnego :-) A przy i producent coś zarobi ;-)

  • 0

    2. ~123  2007-08-04 23:19:04  host: 79-67-72-67.dynamic.dsl.as9105.com

    czy mozna sie dowiedziec skad 240mln? 12*300*30=108 000

  • 0

    3. ~Dina  2007-08-04 23:31:45  host: 85.195.123.22

    Dobrze,że można coś zmieniać w wyglądzie telefonu,bo po jakimś czasie sprzęt po prostu się opatrzy i znudzi. Ostatnio właśnie sprawiłam nowe "opakowanie" mojej Nokii i mam wrażenie jakbym miała nowy telefon. :)

  • 0

    4.  2007-08-04 23:40:02

    Eh...to jest kombinacja zmiennych, którą można policzyć funkcją logiczną, a nie zwykłym mnożeniem. Wynik jest dobry.

  • 0

    5.  2007-08-05 09:30:09

    Immortal: Tak z ciekawości. Co to jest ta funkcja logiczna i jak się dochodzi do wyniku jak wyżej?

  • 0

    6. ~Juraviell  2007-08-05 10:21:51  host: coq89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tu masz co nieco o funkcji logicznej. http://www.wckp.lodz.pl/leonardo/elektro/techcyfr/postac_kanonic zna.html

  • 0

    7.  2007-08-05 11:55:39

    Dzięki Juraviell. Miałem to na pierwszym roku studiów, ale nie bardzo rozumiem w jaki sposób można to wykorzystać w powyższym przykładzie.

  • 0

    8.  2007-08-05 13:03:46

    tez jestem bardzo ciekaw jak mozna osiagnac wieksza liczbe kombinacji niz liczac "zwyklym" mnozeniem. prosimy o wyjasnienia.

  • 0

    9. ~frytko  2007-08-05 13:33:55  host: acte142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sympatyczny: kwestia permutacji i kombinacji w zaleznosci od ilosci wykorzystanych elementów

  • 0

    10.  2007-08-05 13:46:14

    @Sympatyczny --> Frytko napisał dokładnie wszystko co zamierzałem napisać. @Depablo --> jak odpowiednio ułożysz funkcję to się da, ale faktycznie nie jest to najleszy sposób, są dużo łatwiejsze. Pisałem to późno dość. ----------- Ja wszystko rozumiem, ale czy Telepolis to portal matematyczny ? Nikomu udowadniać niczego nie będziemy. To nie szkoła średnia / studia, a ja nie cierpię na nadmiar wolnego czasu, żeby udowadniać "każdemu" swoją rację (lub korygować każdą jedną pomyłkę). Mylę się czasem jak każdy - jeśli tak się dzieje to już na zapas - przepraszam.

  • 0

    11. ~Wiktor  2007-08-05 20:39:43  host: 87-205-203-113.adsl.inetia.pl

    Kombinacji jest 108000, tak jak wiele osób już zauważyło. W tym przypadku przy podanych danych oblicza się to po prostu mnożąc, nie trzeba innych funkcji.

  • 0

    12. ~Kamil  2007-08-06 01:27:18  host: host-2-181.edata.net.pl

    hehe, dobre :) to teraz nie jest wazne ile kombinacji jest naprawde tylko to zeby tak nakombinowac zeby wyszlo 240mln? :) a tlumaczenie Immortala jest hmm... troche smieszne zwlaszcza ze wynik jest oczywisty :) pozdrawiam.

  • 0

    13.  2007-08-06 06:55:15

    *frytko, immortal: no tak chlopaki, w "w zaleznosci od wykorzystanych elementow". czyli wieksza liczba mozliwych kombinacji wynika z tego ze trzeba wziac pod uwage ze zamiast jednego z 12 wariantow obudowy, moze nie byc uzyta zadna obudowa? ;p) mozna i tak ;)

  • 0

    14. ~lukasz  2007-08-06 13:13:58  host: xdsl-20896.wroclaw.dialog.net.pl

    Jeśli do każdego z wariantów dodasz nie wykorzystanie żadnego, to do każdego czynnika w mnożeniu dodaje się jeden; na prawdę pomyśl zanim to napiszesz. 13*31*301= 121 303 żeby komuś z tego wyszło 240 mln to trzeba jeszcze domnożyć 2000... Na prawdę ktoś nie potrafi tu liczyć.

  • 0

    15.  2007-08-06 15:14:07

    drogi *lukaszu, nie wyczules ironii. ja to wiem, ty to wiesz ale genialni matematycy z telepolis i tak beda wiedziec swoje. w koncu wszystko to "kwestia permutacji i kombinacji" :))

  • 0

    16.  2007-08-06 17:46:11

    Podobno Nokia nigdy nie wypuściła dwóch takich samych telefonów. Każdy z nich ma inny IMEI ;). Oni mają miliardy modeli!!! ;) Pozdrawiam

  • 0

    17. ~sub0  2007-08-07 21:58:32  host: 253-tor-2.acn.waw.pl

    Z tymi milionami to pewnie chodzilo o dodatkowy czynnik ilosci stanow aparatu tzn. np. ile elektronow jest na okladkach kondestorow, czy natezenie pradu w trazystorach uwarunkowane czestotliwoscia naciskania klawiszy w czasie obslugi fona.

Dodaj swoją opinię