Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tortury ekstremalne: Nokia N8 i iPhone 4

Tortury ekstremalne: Nokia N8 i iPhone 4

LuiN 19 Lutego 2011 10:46

0 0

Od radości tworzenia większą przyjemność daje chyba tylko niszczenie. Witryna GadgetStrees poddała wnikliwej analizie wytrzymałość Nokii N8 i iPhone'a 4. Który smartfon waszym zdaniem lepiej wytrzymał tortury - stylowy iPhone czy może aluminiowa Nokia?

Rosyjscy testerzy sprzętu znani są z bezkompromisowych metod gdy chodzi o testy wytrzymałościowe - nie inaczej było tym razem. Upadki na dywan i płytki, ściskanie, zgniatanie, wytrzymałość ogólna, wysokie i niskie temperatury, zarysowania czy nawet kąpiele w wodzie i piwie - wszystkie te testy zostały skrupulatnie przeprowadzone i ocenione.

Wreszcie na koniec prawdziwe krzesło elektryczne, czyli ładowanie telefonu rozmaitymi napięciami... aż do spalenia płyty głównej. Nokia N8 zdobyła w przeliczeniu 53 ze 100 punktów, podczas gdy iPhone 4 aż 94 punkty. Szczegółowe testy Nokii N8 znaleźć można pod tym adresem, a iPhone'a 4 pod tym adresem. Poniżej prezentujemy skróconą wersję testów:








Źródło tekstu: GadgetStrees     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • -3

    17. ~Adam  2011-02-19 16:18:25  host: 89-79-3-237.dynamic.chello.pl

    Boss: na dresa bardziej to ty wyglądasz bo nawet poprawnie po polsku pisać nie umiesz. Dobrze, że "odeszłeś".

  • 0

    18. ~...  2011-02-19 16:24:55  host: 213-158-216-16.eranet.pl

    @17 Jakie to przewidywalne, nie podoba się komuś czyjaś opinia a znajdzie błąd to od razu teksty ad personam. Smutne.

  • 1

    19. ~  2011-02-19 16:41:06  host: z19-12.opera-mini.net

    Pamiętam jak kiedyś mieszałem kawę Ericssonem T28s. To był wytrzymały telefon ! :)

  • 0

    20.  2011-02-19 16:42:41

    @15: Zanim się wypowiesz zapoznaj się z treścią, bo głupoty gadasz. W tekście jest wyraźnie napisane "we took a box filled with ice cubes, placed the iPhone 4 in it, and then placed the box in a freezer for 2 hours". Zdziwiony?

  • 0

    21. ~  2011-02-20 02:01:57  host: nat1.res.pl

    Naciagany cos ten test.Ja tam wole poczytac na forach od posiadaczy.A prawda taka ze n8 filmy klatkuja i ponad gigowe aviki "niektore" sie nie przewijaja,swietny aparat,malo klatek na sekunde w grach,wylacza sie na mrozie(zostawiona np w aucie)Co do ip4 sama sie potrafi polaczyc z netem i nabic rachunek,traci zasieg,ziarnko piasku pod pokrowcem potrafi doprowadzic do mikropekniec i stluczenia szklanej obudowy,w niektorych kregach uwazany za geyofon...

  • 0

    22. ~ziziziz  2011-02-20 15:46:32  host: 89-76-148-62.dynamic.chello.pl

    @14: tak samo jak bzdury wypisywane na temat iPhone przez fanbojów Androida do rzeczywistości - czyli nijak. @21: oczywiście, sam się łączy z netem. Pewnie usłyszałeś to w tych samych "kręgach", w których nazywa się go gejofonem. Ja bym niespecjalnie chciał mieć z takimi "kręgami" cokolwiek wspólnego, tak samo jakbym nie chciał mieć nic wspólnego z kibolami albo posiadaczami 20-letnich BWM, ale każdy sobie sam wybiera znajomych...

  • 0

    23.  2011-02-20 20:17:27

    @19: a faktycznie moj blad. w drugiej serii testow bylo -15 do -20 przez 2 godziny

  • 0

    24. ~  2011-02-20 21:08:38  host: p10-11.opera-mini.net

    Gejofon? Haha dobre. Wg mnie gejofanami powoli wszystkie marki się stają.

  • 0

    25. ~Marcin  2011-02-20 22:56:45  host: 89-78-213-1.dynamic.chello.pl

    Fakt. Iphone zaczyna być coraz bardziej uważany za gejofon także coś w tym jest.

  • 0

    26. ~jacob  2011-02-20 23:56:25  host: 178.73.48.90

    Tia, zaczyna być uważany, przez zazdrośników których na niego nie stać.

  • 0

    27. ~code  2011-02-21 08:08:53  host: 89-78-99-80.dynamic.chello.pl

    @26: nie tylko! sporo osób woli spędzać swój czas na szukaniu zastępczych romów po forach, ślęczeć nad personalizacją i ogarnieniem niejasności w menu, lub też widzą świat kanciasto i nie widzą różnicy pomiędzy obrazem, a reprodukcją w antyramie. ten cały czas i braki w wiedzy muszą być czymś tłumaczone, bo taki iPhone jest prosty, łatwy i przyjemny, a słuchawki tych osób nie - to jest tłumaczony ideałem męskości, jak śmierdzenie potem i prysznic raz na miesiąc.

  • 0

    28. ~jak  2011-02-21 09:12:57  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    A jak by wypadło wasze HTC ??? :)

  • 0

    29. ~stefan  2011-02-21 10:09:02  host: 86-68-n1.aster.pl

    Qwerty

  • 0

    30. ~void  2011-02-21 10:43:47  host: nat-coig130.coig.katowice.pl

    do 22. Posiadałem 20 letnie BMW i jakością swojego wykonania i bezawaryjnościa prześcigało wiele nowych samochodów np. fiat, kia itp.

  • 0

    31.  2011-02-21 21:51:23

    Profesjonalny test - podgrzanie telefonu żarówką. Pewnie każdy użytkownik kładzie aparat na lampce. Nie mówiąc już o wrzucaniu do piwa...

  • 0

    32. ~ernov  2011-02-21 21:59:01  host: nat1.res.pl

    ...no nie znowu mi wpadl do piwa :(

  • 0

    33.  2011-02-22 14:37:07

    zgadzam się z @30. stare BMW są lepsze niż te nowe wozy naszpikowane elektroniką jak parówki odpadami produkcyjnymi.

  • 0

    34.  2011-02-22 20:31:51

    To używaj siekiery zamiast piły motorowej. To jest ten sam "inteligentny" poziom porównania.

  • 0

    35. ~  2011-03-04 12:49:25  host: mail.ingcarlease.pl

    Ha ha ha, ale nie pokazali jak jabło wygląda po wyjęciu z bębna. Z resztą wiadomo jest, że plastik tylko się porysuje a metal przy takich rysach odkrywa swe naturalne barwy... Co nie zmienia faktu, ze wolę obudowę metalową. Wogóle nie rozumiem krytyki N8. Mi się nie zawiesza, filmów mi nie klatkuje, sama się nie wyłącza. Na prawdę nie mam z nią żadnych problemów.

  • 0

    36.  2011-03-29 17:05:52

    Moze uzytkownicy starszego sonfu w n8 maja tego typu problemy.

Dodaj swoją opinię