Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP5 producentów telefonów w 2006 roku

TOP5 producentów telefonów w 2006 roku

WitekT 25 Stycznia 2007 18:27

0 0

2006 rok był okresem wzmacniania się największych producentów takich, jak Nokia, Motorola czy SonyEricsson. Zastanawiające jest jednak to, że tracili producenci dalekowschodni, a dokładniej koreańscy - Samsung i LG. Jak wyglądał ich udział w rynku?

Producent

Sprzedaż 2006

Udział 2006

Sprzedaż 2005

Udział 2005

Nokia

347,5 mln

34,1%

264,1 mln

31,8%

Motorola

217,4 mln

21,3%

146 mln

17,5%

Samsung

118 mln

11,6%

102,8 mln

12,3%

SonyEricsson

74,8 mln

7,3%

51,1 mln

6,1%

LG

64,4 mln

6,3%

54,9 mln

6,6%

Inni

197,8 mln

19,4%

213,1 mln

25,6%

Razem

1019,9 mln

100%

832,8 mln

100%



Nokia zakończyła zeszły rok na tej samej pozycji, co 2005 - pozycji niekwestionowanego lidera. W 2006 roku sprzedawała prawie codziennie ponad milion telefonów - to absolutny rekord. Wraz ze wzrostem wolumenu sprzedaży spadła lekko średnia cena telefonu.

Motorola także zanotowała rekordową ilość sprzedanych telefonów, ale uzyskała zysk niższy od planowanego. Firma uważa, że to wynik zbyt późnego zaprezentowania terminali 3G, na co szczególnie zamierza położyć nacisk w tym roku.




Samsung stracił minimalnie udział w rynku mimo sprzedaży powyżej własnych przewidywań, głównie dzięki komórkom z serii Ultra Edition. W przyszłym roku ma to być 133 mln telefonów.

SonyEricsson po raz kolejny zbliżył się do trzeciego Samsunga i oddalił od piątego LG - głównie dzięki szerokiemu portfolio telefonów, które ma w sobie ofertę i dla rynków rozwijających się, i dla rynków dojrzałych, szukających zaawansowanych rozwiązań.

LG mimo, że zanotował w IV kwartale rekordowy wolumen sprzedaży, to zyski były bardzo małe, głównie przez zaostrzającą się walkę cenową i spadające marże. Firma planuje zmienić to w 2007 roku i prezentować więcej "wyjątkowych" i wyróżniających się telefonów na rynku telefonów takich, jak np. Chocolate Phone.

Źródło tekstu: IDC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2007-01-25 21:14:05

    a ja mam samsunga x 640 i nawet bateria jest ok. Choć nie ma jak nokia 6310 i ale nie ukrywajmy się za duży jest już ten fon na te czasy. Nie wiem czemu nie ma telefonów z lepszą baterią już bym odżałował to 100 zł więcej :)

  • 0

    20.  2007-01-25 21:17:02

    jeśli chodzi o Samsunga to baterie imho są ok czyt. podobnej pojemności jakie stosują inne firmy, ino że prądożerność owych (Samsunga) telefonów jest większa. A nie sztuką jest wsadzenie baterii 2Ah a raczej projektowanie oszczędniejszych konstrukcji.

  • 0

    21.  2007-01-25 21:19:12

    ALe jeszcze se pomyśle o tych 6103 to nieźle nokia dała ciała :D:D:D:D:D

  • 0

    22. ~mem  2007-01-25 21:22:29  host: host-d9adaf4c.elsat.net.pl

    6103 ale to jeszcze nie jest tak zle , gdyż uszkodzone lcd są tylko w określonej parti telefonów- N6020 regularnie sypią się dzwięki i nawet najnowszy soft nie pomaga

  • 0

    23.  2007-01-25 21:24:55

    w Polsce jest tak ze prowadzi nokia przed motorola (tu zasluga v3 i reszty z serii slim) pozniej se no a 4 moze samsung (bo w 2005 byl 6 ale zwiekszyl portfolio), nastepnie siemens i sagem, lg na granicy bledu czyli ok 2%

  • 0

    24.  2007-01-25 21:27:13

    Taa SE to tylko w Europie jest takei popularne. Az dziw bierze, ze szczegolnie u nas ludzie je tak chwalą :/

  • 0

    25.  2007-01-25 21:34:30

    22 ale 6020 chyba jest tańsze i mniej reklamowane i mniej tego ludzie kupili :P

  • 0

    26. ~Rafał  2007-01-26 00:10:52  host: chello087207173180.chello.pl

    Moim zdaniem telefony SE są najlepsze. Dziwi mnie wysoka pozycja Motoroli, chociaż ich cena jest atrakcyjna. ale są koszmarnie wolne i mają beznadziejne słowniki. Nokia ma średniowygodną obsługę, akumlatory są za słabe no i ceny za wysokie jak na to co oferują. Każda Nokia to takie 2 światy... ma coś dobrego i jakiś wielki minus. Z SE tak nie ma. Samsungi są niezłe, ale nie tak wygodne w osłudze, ogólnie dużo wygodniej obsługuje się SE. Każdy oceni najlepiej markę, która mu najbardziej odpowiada, jeżeli ktoś chce tylko telefon do dzwonienia wybierze raczej NOKIE, jeżeli pisze smsy wybierze SE bo są dużo wygodniejsze pod tym względem.

  • 0

    27. ~jojo  2007-01-26 02:28:13  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Tak SE mają dosyć miłe menu, przyjemnie się z niego korzysta. Samsung, troche inaczej rozwiązał obsługę swoich telefonów, ale niepowiedziałbym, że gorzej - kwestia przyzwyczajenia. Mnie np. (mam jeszcze T610) podoba się obsługa tego telefonu, choć mógłby być szybszy (nowsze SE pewnie są). Jednak wciąz coś ciągnie mnie do Samsungów (szczególnie tych z klapką). Od chwili, gdy pierwszy raz kupiłem sobie R210 w zestawie TT ;-D Zresztą już wcześniej podobały mi się te telefony. Ale co do baterii, to fakt Samsung POWINIEN nad nimi popracować.

  • 0

    28.  2007-01-26 09:13:32

    kto to i gdzie mówił, że nokia padnie jak nie obniży cen?

  • 0

    29.  2007-01-26 09:20:58

    Co do telefonów... Dziwi mnie, ze dajecie się namówić na telefon z niższej półki jakim jest 6103 - nie czarujmy się - to jest ładny, ale ZWYKŁY telefon - wymagający użytkownicy takiego nie kupują ;-) Tak przynajmniej wynika z opinii czytanych na forach - mogę się mylić, bo na ulicy widzę dużo 3310 jeszcze w użyciu ;-) Samsungi są fajne - siostra ostatnio "przestawiła soę" na Samsunga - kupiła sobie E380 i córce X680. Nawet mi się podobają - mówię o funkcjonalności, bo nie lubię klapkowych wszelkiej maści. SE? No pewnie, że fajne. Chociaż nie popularne. Bardzo mało ludzi znam, którzy używają SE. Poza tym jakieś takie plastikowe się wydają. Namawiam szwagra na K750i - chociaż może lepiej Nokię 6151?

  • 0

    30.  2007-01-26 11:34:23

    HA HA HA : macie tego swojego SE na 4miejscu..... i udział ponad 6% az mi sie płakać chce ze śmiechu. Zawsze nokia najgorsza itd... jakby była najgorsza to by była na szarym koncu tej listy. Nokia to firma ze stażem i długą historią. Taki SE wszedł na rynek jakies 4-5lat temu i juz wszyscy zachwyceni. Duzo ludzi go lubi bo to SONY ( telewizory i te sprawy ). Tylko dzięki sony SE zawdzięcza swoją reutacje. Nokia sama na to zapracowała przez długi czas i chwała jej za to. Oby tak dalej! Nokia RLZ.

  • 0

    31.  2007-01-26 11:35:58

    aha sory udział ponad 7% a nie 6.

  • 0

    32. ~drwlodson  2007-01-26 12:27:03  host: chj52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwne że sony eryk miał większy wzrost niż samsung. Przecież Koreańczycy mają produkty lepszej jakości niż Sony z ciągle psującymi się dżojami...

  • 0

    33. ~yagi  2007-01-26 13:31:32  host: 157.25.122.86

    drwlodson: Joye w Erykach az tak bardzo sie nie psuja - to zalezy jak kto dba o telefon... A sprzedaz w 2006r. napedzil model K800i ktory problemow z joyami nie ma :P

  • 0

    34.  2007-01-28 00:30:59

    30. popieram!!!

  • 0

    35. ~getITright  2007-01-28 14:18:01  host: chello087206213042.chello.pl

    @yagi - co ty wygadujesz, na świecie nie ma ani jednego SE w którym joy się wilokrotnie nie zepsuł :D ale nie tylko to powoduje że SE to najgorsze telefony, porównywalne wg. mnie z sagemem albo allcatelem... @Rafał - "Moim zdaniem telefony SE są najlepsze." no widzisz, a moim NAJGORSZE, cóż różne mogą być opinie :) "jeżeli ktoś chce tylko telefon do dzwonienia wybierze raczej NOKIE" ale żeś pojechał :D jak chcesz telefon tylko do dzwonienia to wybierz SE, albo allcatela ! bo nokia robi najbardziej zaawansowane telefony na świecie np. N73, N80, N93... więc sory, ale jak ktoś mówi że jak chcesz telefon tylko do dzwonienia to wybierz nokie, to chyba musi być nie spełna rozumu...

  • 0

    36. ~martinezowiec  2007-01-29 02:52:48  host: c73-201.icpnet.pl

    WitekT odezwij się i przywołaj do porządku to forum! Przecież właśnie na Telelepolis czytałem newsa o kolejności sprzedaży w Polsce za 2006 i była taka: Nokia, SE oraz Samsung który wbił się na trzecie miejsce. Niestety nie pamiętam kiedy był ten news więc potrzebna jest Twoja interwencja w postaci info o tym co to była za wiadomość lub (jeszcze lepiej oddzielnej informacji o sprzedaży w Europie i Polsce) żeby niepoprawni czciciele SE wreszcie się uspokoili wobec potęgi faktów (chodzi oczywiście o fakty z małej litery :-)).

  • 0

    37.  2007-01-29 10:01:27

    36: za 2006 danych nie podawaliśmy jeszcze - więc nie mogłeś widzieć. :)

  • 0

    38.  2007-09-01 07:02:46

    do 33: Masz rację - jak się nie używa to się nie psują.

Dodaj swoją opinię