Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP20 telefonów katalogu TELEPOLIS.PL w 2009 roku

TOP20 telefonów katalogu TELEPOLIS.PL w 2009 roku

WitekT 2 Stycznia 2010 16:52

0 0

8 modeli Nokii, 5 SonyEricssona, 4 Samsunga i 3 LG - tak wygląda lista 20 najpopularniejszych telefonów w katalogu TELEPOLIS.PL w 2009 roku. Wszystkie telefony w katalogu były oglądane w 2009 roku prawie 28 mln razy, a te z TOP20 - prawie 6,5 mln.



Oto lista 20 najpopularniejszych telefonów w katalogu TELEPOLIS.PL w 2009 roku wraz z liczbą odsłon. 13 z nich mieliśmy okazję testować:




1. LG KU990 - 581 tys. razy (test telefonu)
2. Samsung S5230 Avila - 466 tys. razy (test telefonu)
3. Nokia N73 - 463 tys. (test telefonu)
4. SonyEricsson C702 - 416 tys. (test telefonu)
5. SonyEricsson C902 - 410 tys. (test telefonu)
6. Nokia E51 - 345 tys. (test telefonu)
7. SonyEricsson K800i - 344 tys.
8. Nokia 6300 - 342 tys. (test telefonu)
9. LG KU990i - 336 tys.
10. LG KP500 - 326 tys. (test telefonu)
11. Nokia N70 - 295 tys. (test telefonu)
12. SonyEricsson W910i - 291 tys. (test telefonu)
13. Nokia N95 - 279 tys. (test telefonu)
14. Nokia 6500 slide - 277 tys.
15. Nokia 6303 classic - 253 tys.
16. Samsung SGH-F480 - 233 tys. (test telefonu)
17. SonyEricsson W595 - 213 tys.
18. Samsung SGH-U900 Soul - 207 tys. (test telefonu)
19. Nokia 6220 classic - 205 tys.
20. Samsung SGH-J700 - 204 tys.

O najpopularniejszych telefonach katalogu TELEPOLIS.PL w 2008 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    38. ~skalarek  2010-01-03 14:38:29  host: 89.191.147.125

    Albo rankingi TOP telefonów podzielić trochę podobnie jak TOP wiadomości czyli TOP wszech czasów i TOP ostatniego roku ;)

  • 0

    39.  2010-01-03 15:33:30

    podobnie jak przedmówca, uważam, że należałoby podzielić TOP ze względu na czas oddania głosu, np miesiąc, rok i all Tylko tyle, a miałoby to sens.

  • 0

    40.  2010-01-03 15:35:15

    Smooth: o, i to jest sensowne... Tylko wymaga zmian w bazie - zrobimy coś takiego przy nowej wersji serwisu.

  • 0

    41.  2010-01-03 19:28:39

    Nie czytałem komentarzy, i nie wiem co dokładnie pisaliście... Osobście uważam, że jak już pisze się o topie, to trzeba dodać czego to jest top. Na pewno nie popularnoiści danego modelu - w tym przypadku. Ilość odsłon w żadnym razie nie mówi o tym jaki telefon jest popularny. Z obserwacji widzę ze na pewno mało który z listy powyżej ;-) Tak samo nie sądzę by specyficzne towarzystwo odwiedzające telepolis korzystało z takich telefonów głównie.

  • 0

    42. ~  2010-01-03 20:26:41  host: chello089076158166.chello.pl

    polecam C901, super telefon

  • 0

    43.  2010-01-03 23:49:14

    42. za tą cenę, nowy? Wart nie jest tej ceny, wiem bo go miałem ;)

  • 0

    44. ~Ele  2010-01-04 18:47:17  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    "Witek " w jaki sposób ranking "Top telefony (głosy)" mówi o jakości danego modelu??? Już pomijając fakt "kibicowania" określonym markom i modelom telefonów (które z ocenianiem jakości, funkcji i działania telefonu nie ma nic wspólnego) jest proste i logiczne, że jakiś stary "Sony-Ericsson K800i" będzie w tym zestawieniu wyżej niż nowe i dużo lepsze terminale - np. HTC Touch2, czy też Nokia X6! A tak w ogóle to po co komu ten ranking ze starymi modelami telefonów, których nie dostaniemy już w sklepie lub u operatora?!

  • 0

    45. ~E  2010-01-04 19:04:43  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    Tak czytam powyższe komentarze i trafiłem tu na "perełkę" jeśli chodzi o wypowiedź... ha ha ha - komentarz nr 28: "no ale ocena mówi o jakości telefonu - wynika z tego, że nic lepszego sięnie pokazało (obiektywnie rzecz biorąc)" - buuuahahaha Czyli zgodnie z tą delikatnie mówiąc "odważną" tezą po Sony-Ericssonie K800i oraz W610i (na tą chwile pierwsze pozycje obu rankingów) nic lepszego na rynku telefonów komórkowych się nie pokazało i to "obiektywnie" ha ha ha - nie, no szok! I to napisała osoba, która na co dzień zajmuję się tą tematyką?! A może ktoś się pod nią podszył ;-)

  • 0

    46.  2010-01-04 19:20:18

    E: a co dla Ciebie jest wyznacznikiem oceny telefonu? Liczba funkcji? I czemu uważasz, że dla wszystkich, obiektywnie (albo jak w tym przypadku - średnio) HTC Touch2 będzie lepszy? Dla wielu może być zbyt skomplikowany i niewygodny. Pomyślałeś o tym zanim napisałeś komentarz?

  • 0

    47. ~E  2010-01-04 20:04:01  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    Do Witka: Zawsze odpowiadasz pytaniem na pytanie? ;-) To ty wygłosiłeś te swoje śmieszne tezy, więc po twojej stronie leży obowiązek wytłumaczenia i obrony tych tez (przynajmniej jeśli chodzi o przyzwoitość)! Pewnie będziesz bronił tych rankingów "Top telefony (głowy i ocena)" nawet "wyrzekając się" wiedzy i logiki, ale prawda jest taka, że nawet kryterium ceny, które jak wiadomo nie jest w tym obszarze doskonałe i ma liczne "niedomagania" jest bardziej obiektywnym i miarodajnym wyznacznikiem jakości telefonów niż te rankingi! Już nie wspominając o postępie technologicznym, który w tej branży ma bardzo dużą dynamikę i oprócz nielicznych wyjątków w porównaniu dwóch modeli telefonów z tego samego lub zbliżonych segmentów starszy o 4, 5 lat telefon generalnie będzie gorszy niż ten, który miał premierę w ostatnim czasie. Tym bardziej jeśli oba telefony będą pochodziły od tzw. renomowanych producentów lub nawet będą produkowane przez tą samą firmę. Poza tym mi coś zarzucasz, a sam robisz to samo - dlaczego uważasz że HTC Touch2 będzie obiektywnie gorszy dla owych "wszystkich" od np. Sony-Ericssonia K800i? (nie wiem co u ciebie oznacza ten termin - wszystkich ludzi, czy wszystkich odwiedzających ten serwis, czy jakiś innych "wszystkich" hehe) Uwzględniając chociażby rachunek prawdopodobieństwa wydaje mi się, że w miarodajnym i rzetelnie przeprowadzonym głosowaniu więcej osób uznało by za lepszy właśnie HTC Touch2.

  • 0

    48.  2010-01-04 20:05:46

    E: to zrób takie badanie i wtedy wrócimy do rozmowy, bo na razie coś mocno bazujesz na intuicji i rachunku prawdopodobieństwa...

  • 0

    49. ~E  2010-01-04 20:28:54  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    I powtórzę pytanie, bo mi na nie nie odpowiedziałeś: w jaki sposób ranking "Top telefony (głosy)" mówi o jakości danego modelu??? Podobnie można by zapytać w przypadku "Top telefony (ocena)". Zwłaszcza zważając przykładowo na takie na fakty: 1) im starszy telefon (z dłuższym "stażem" w tym serwisie) tym więcej głosów mógł zgromadzić i nowy, nawet dużo lepszy telefon nie ma z nim szans w tym zestawieniu; 2) często wystawianie tu ocen to bardziej "kibicowanie" jakiejś marce lub modelowi niż obiektywna i rzetelna ocena telefonu; 3) są tu modele, na które uwzięła się pewna grupa osób (fanatycy innej marki) i wyraźnie zaniżyła mu średnią wystawiając ocenę "1", mimo, że ten model niczym sobie "nie zasłużył" na taką notę; 4) często jest tak, że im lepszy telefon nielubianej tu marki tym jej antagoniści wystawiają mu gorsze oceny; 5) można tu wielokrotnie i często głosować na ten sam model, co sprzyja zawyżaniu i dołowaniu ocen telefonów; 6) oceniający telefony są nieokreśloną i niemożliwą do zidentyfikowania grupą osób, a sam proces oddawania głosów jest całkowicie przypadkowy i niemiarodajny. itp. itd.

  • 0

    50.  2010-01-04 20:34:15

    E: ale przecież my nigdy nie mówiliśmy, ani nigdzie nie pisaliśmy, że jest to jakiś super-ekstra miarodajny ranking. Tu chyba leży sedno problemu, bo Ty traktujesz go jako wręcz jak jakiś konkurs o złote kalesony, co jest zupełnym nieporozumieniem. Nie, to ma mniej więcej pokazywać zainteresowanie danym modelem na przestrzeni czasu i pokazywać średnią przyznanych ocen. Wogóle nie rozumiem dwóch rzeczy - po co na siłę próbujesz go zdyskredytować (co Ci to da?) i czemu tak bardzo się emocjonujesz i stosujesz wycieczki osobiste. Ja go nie bronię, ja próbuję wytłumaczyć wyniki userów - przecież nie ja siedze i nie ja klikam!

  • 0

    51. ~E  2010-01-04 21:50:19  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    Fajnie Witku, że wiesz lepiej ode mnie jak ja to traktuję... a może wiesz jeszcze jakie będą najbliższe wyniki w losowaniu Lotto ;-) Wybrałem tą wiadomość spośród wielu innych w tym serwisie, bo akurat zainteresowała mnie jej tematyka, a po przeczytaniu tej wiadomości wystawiłem jej ocenę "10" i nie dlatego, że uważam, że jest ona idealnie zredagowana, super przedstawiona w mistrzowskim stylu i retoryce, ale dlatego, że dużo bardziej interesuje właśnie ta tematyka w niej poruszona niż w wielu innych wiadomościach. I nawet to mogłoby posłużyć jako przykład przypadkowości i niemiarodajności ocen, ponieważ ktoś mógłby mi zarzucić - "jak to?! Oceniłeś ten tekst na "10" a przecież sam WitekT zamieścił na tym serwisie wiele dużo lepszych (treściowo, stylistycznie, retorycznie lub od strony redakcyjnej) wiadomości, które nadają się do ocenienia na "10", a ta co najwyżej na "7"! Nawet wkład pracy przy tworzeniu tej wiadomości nie był zbyt duży...". Ja natomiast wystawiłem tej wiadomości "10" i zrobił bym to jeszcze raz. Zbliżona sytuacja ma tu miejsce w przypadku wystawiania ocen telefonom, gdzie ich jakość, funkcje, działanie może schodzić na dalszy plan, a podstawą do oceny może być sympatia (lub antypatia) do marki, czy modelu, pewnego rodzaju moda na wychwalanie lub najeżdżanie na daną markę lub model, niepotwierdzone pogłoski, reklama itp. Dla mnie to oczywiste, że do wyników tych rankingów należy podchodzić delikatnie mówiąc z dystansem i nie traktować ich zbyt poważnie. Teraz mówisz w wypowiadasz się w zbliżonym tonie, jednak wcześniej napisałeś ten "nieszczęsny" komentarz nr 28. I właśnie to skłoniło mnie do zabrania głosu w tym miejscu, a nie przypisywana mi chęć zdyskredytowania rankingów "Top telefony".

  • 0

    52. ~E  2010-01-04 21:58:01  host: 77-254-196-6.adsl.inetia.pl

    Sam chyba teraz przyznasz, że twierdzenie, że ocena w tych rankingach niby mówi o jakości telefonu i że z tego niby wynika, że nic lepszego się nie pokazało (jeszcze jakby tego było mało "obiektywnie rzecz biorąc") jest delikatnie mówiąc niefortunne i błędne.

  • 0

    53. ~Pawełł  2010-01-09 19:15:18  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Jak tendencja się utrzyma, to za parę lat w rankingu nie będzie ani jednej badziewnej Nokii :)

  • 0

    54. ~  2010-01-10 13:43:42  host: 213-238-118-155.adsl.inetia.pl

    "Pawełł" płaci ci ktoś za najeżdżanie na Nokię, czy to tylko objaw twojej pospolitej bezmyślności?! Idź ulep sobie podobnego do ciebie kumpla - bałwana... ;-) Może ci miną te szczenięce podrygi.

  • 0

    55. ~jan  2010-01-14 09:46:54  host: 91.209.141.10

    Widzę ze LG Ku990 było przeglądane na portalu najczęściej, co oznacza że zainteresowanie tym modelem jest ogromne, moich kilku znajomych ma ten telefon i są bardzo z niego zadowoleni!

  • 0

    56.  2010-01-23 13:37:40

    Test

  • 0

    57. ~  2010-12-27 10:26:59  host: 178.182.99.38.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    J700 w topce?

Dodaj swoją opinię