Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów TELEPOLIS.PL - czerwiec

TOP10 telefonów TELEPOLIS.PL - czerwiec

WitekT 2 Lipca 2007 22:08

0 0

Znów trzy SonyEricssony na czele czerwcowego rankingu popularności pod względem największej liczby odsłon w katalogu. Tyle, że w końcu modele K700i i K750i odchodzą na zasłużoną emeryturę i zastępowane są nowszymi.



W porównaniu z poprzednim miesiącem z zestawienia wypadła Motorola FONE F3 (wysokie, 3. miejsce) i SonyEricsson K510i (8. miejsce). Po miesiącu nieobecności, do rankingu wrócił LG KU311.




Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w czerwcu (w nawiasie pozycja z maja):

1. (6) SonyEricsson W200i
2. (2) SonyEricsson K750i
3. (1) SonyEricsson K800i
4. (7) Nokia N70
5. (5) Nokia N95
6. (4) Samsung SGH-E250
7. (N) Samsung SGH-Z400
8. (9) SonyEricsson W300i
9. (10) Nokia N73
10. (N) LG KU311

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~jojo  2007-07-02 22:15:21  host: eel231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co ludzie widzą w tych SE...?

  • 0

    2. ~issa  2007-07-02 22:31:26  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Jojo , no ja widze w moim pelna klawiature , dotykowy mega ekran , bajkowego symbiana i bajeczna obsluge. Tak jak pierwsze wrazenie bylo na "nie" tak kolejny kontakt byl juz lekko elektryzujacy i juz wiem , ze zamiast Nokii e61i bedzie kiedys SE P1i. Nawet brak edge przeboleje.

  • 0

    3.  2007-07-02 22:40:12

    jojo: bo większość ma poczciwe Nokie a na telepolis tylko sprawdza co słychać u....SE:)

  • 0

    4. ~jojo  2007-07-02 22:53:57  host: eel231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "issa" ale ja mama na myśli pierwsze trzy modele z powyższej stawki... Mnie nie interesują smartphony z systememi operacyjnymi - tylo telefony. A tak pozatym, nie jestem ani za Nokią, ani za SE. ;-)

  • 0

    5. ~CYBER  2007-07-02 22:56:50  host: ewi177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rekalmy W200i robią swoje :) Pozdrawiam osobistość, która zakupiła ten telefon w salonie ERY (sam telefon bez umowy) za (ACHTUNG!) 800zł :)) Przecież ten telefon jest biedny aż do bólu... Ale może to i dobrze, że jest tak często "oglądany" na Telepolis, przynajmniej ludziska się przekonają jaka to porażka nie warta 400zł ;)

  • 0

    6. ~hmm  2007-07-02 23:30:26  host: 212.122.214.139

    chociaż jestem fanem SE to wydaje mi się że ciekawszym wyborem od W200i jest Nokia 3110 classic - ma to co konkurent + bluetooth a W200i - dają do niego głośniczki to ludzie patrzą o co chodzi z tym W200i i czy warto ;)

  • 0

    7.  2007-07-03 01:30:00

    Nie widze za bardzo sensu prowadzenia "TOP Telefonow", ani ich rankingu - wszystko to troche sztuczne, a takze baaardzo wyrownane (zakres od 7,3997 do 7,4099 to juz li naprawde blad statystyczny :) Odzwierciedla to TYLKO oceny i glosy userow, ktorzy wchodza na strony telefonow i na nich GLOSUJA. Reszta - a wiec stalkerzy (przegladajacy, nie uczestniczacy aktywnie), badz nie przegladajacy telefonow w ogole (sa tacy ? :P) nie biorac udzialu w tych glosowaniach nie przedstawiaja 100 % glosu userow telepolis - w sposob oczywisty. A jak sie czyta niektore komentarze do telefonow, to rece opadaja... wiec pozostaje sie zastanowic, jaki przecietny user glosuje na telefon ;) (obym sie mylil) Taka 'kaczkowa' teoria spiskowa, wiem, ale to najpewniej tak wyglada ;) Abstrahujac od tego, czy ktos do tego stosuje boty, ale to juz pytanie TYLKO do admina (zapewne mr. Sirmark - pozdrowienia :D). Poza tym, nie ma dostepu do nastepnych telefonow na liscie (lista to tylko 6 pozycji, zarowno w ilosci glosow (tutaj to juz pelne przegiecie - niektore pozycje sa 'nie do przeskoczenia'), jak i ocenie telefonow)), a te ktore na niej sa, zmieniaja sie jak w kalejdoskopie - warto zauwazyc zmiane od 22:08 dnia poprzedniego (pare godzin zaledwie): teraz wyglada to tak: 1) Moto RAZR2 V8 2) Motka RAZR2 V9 3) SE W960i 4) SE K810i 5) SE Z750i 6) S500i (dalszych pozycji nie widac). Da sie zauwazyc pewna diametralna roznice miedzy tym, co jest w newsie. CHYBA, ze w statystykach jest srednia wazona ze wszytkich okresow miast jednego miesiaca (jak to jest w newsie). Co nie zmienia faktu, ze pewien (STRONNICZY, dodam to z cala premedytacja) wycinek glosuje - czym zmienia diametralnie postac rzeczy, a reszta pozostaje bez glosu. Gdyby opublikowac ankiete na stronie glownej (zarowno mobilnej, jak i nie), przykleic ja na gorze i umozliwic glosowanie kazdemu (nie tylko userom) na zasadzie wyboru dajmy na to trzech ulubionych marek, to jak sadze ranking moglby JEDNAK wygladac nieco inaczej.

  • 0

    8.  2007-07-03 01:53:20

    #issa: raczysz zartowac ? ;) Blagam, rozkladasz mnie na lopatki ta klawiatura. Sam uzywam SE (i to nawet z serii P ;), ale mimo wszystko wole WM na dotykowych ekranach - jakos lepiej sie uzywa - i ogolnie obsluga SE to wcale nie taka bajka :P. Jesli moge Ci cos doradzic - dwa slowa ;): Nokia E90 (cena w centrumgsm.pl = 3635, ale to szybko spadnie w dol ; poza tym, majac karte znizkowa Centrum GSM (wymiania z Club Nokii styknie) i kupujac cos powyzej 100 PLN dostajemy po tygodniu znizke 10 % dzialajaca pol roku (wiec na starcie cena 3271.5 PLN (nie liczac wydanych 100+ zl ;), wiec fonik mozna gladko sprzedac z marza jeszcze, przynajmniej na poczatku (na Allegro ceny nawet 3900 i to za wersje niemiecka, z niemiecka instrukcja, menu (pol biedy) i klawiatura (cala bieda) - i ktos to jeszcze chce! (OMG) :) Wracajac do P1i: mialem w reku M600 i jest to IMHO porazka w niektorych kwestiach (klawiatura - wola o pomste do nieba!), a zreszta wiekszosc recenzji jedzie P1i wlasnie za design tejze. P1i to - moim skromnym zdaniem - krok wstecz wzgledem P990i ! Dlaczego ? Bo idzie naprzod tak niewiele, ze to praktycznie gorzej, niz zastoj - porownuje do ostatniej wersji firmware'u... ojciec uzywa i nawet na niego nie narzeka... duzo ;) (wsrod paru rozniacych je detali, ktore opisalem w komentarzu przy tamtym modelu, najistotniejsza w P1i wydaje sie byc zwiekszona ilosc wbudowanej pamieci wewnetrznej - 60 MB wolnej pamieci (circa) pozwala na swobodny multitasking. Ale to i tak wysiada przy 80+ MB wolnego z E90... Cala reszta (kamera 3,2M miast 2M, wspomniana klawiatura (ROFL? jakim cudem dali gorsza), pojemnosc baterii (ale tylko delikatna roznica tutaj :/) sie nie liczy tak bardzo. Jedyna rzecz, ktora MOZE ratowac ten telefon, to wbudowany soft - choc z drugiej strony 1) to jest Symbian - i lepsze programy robione sa zarowno pod UIQ, jak i S60 (wezmy najbardziej popularne platformy w Europie), wiec nie bedzie duzych dysproporcji, roznic sie moze tylko oprogramowanie na starcie

  • 0

    9.  2007-07-03 02:12:28

    issa c.d. : 2) E90 (bezposredni konkurent ?) ma naprawde mocny soft - brakuje niewiele rzeczy (fax (sprzetowo takze), niektore elementy w funkcjach organizera i niektorych innych programow), wiec to TEZ bedzie ciezko przeskoczyc. P1i oczywiscie ma rzeczy, ktorych konkurent nie ma: RDS w radiu, jog dial i - jakby nie patrzec - interfejs dotykowy (choc klawiatura dotykowa jest mimo wszystko gorsza od pelnej wygodnej). Jednak brakuje mu takze paru elementow: GPSu, EDGEa, HSDPA, WLAN w wersji g, nieco wiekszego wyswietlacza (choc to kwestia gustu, mnie akurat by pasowal), oraz 16M kolorow na nim, klapki a'la P910/990i (P800 juz raczej nie ;), innego typu baterii (LiPoly anyone ?) - i mozna by wymienic jeszcze z pare rzeczy, w zaleznosci od gustu i nakladu czasu (procek, jeszcze wiekszy wyswietlacz, jakosc zdjec (teraz srednia jak na SE), jakosc filmow (aktualnie TRAGICZNA), ogolna wydajnosc i predkosc OSu i czas jego ladowania, (jak to kazdy SE z serii P, na poczatku tragicznie, na koncu (finalny firmware po roku-poltora ;) - super :P) etc. . Sam Symbian (9.1) jest kwestia dyskusyjna - znalezli by sie zarowno zwolennicy, jak i przeciwnicy obydwu (vs 9.2). I to zagorzali :D Nie, zebym odradzal Ci go totalnie - po wyjsciu paru firmware'ow bedzie naprawde stabilny i szybki - ale o ile pamietam, wolales pelna klawiature BEZ wynalazkow, gdzie wielkosc jest drugorzedna - i stad E61, jak sadze. Pozdrawiam & gute Nacht.

  • 0

    10. ~r  2007-07-03 05:50:25  host: chello087207229190.chello.pl

    #7: *Planet: chyba nie doczytałeś bo była późna godzina. To nie jest lista najlepiej ocenianych telefonów przez czytelników tylko najczęściej przeglądanych. To jednak stanowi różnicę i moim zdaniem ma pewną wartość. Pokazuje co ludzie oglądają. :-)

  • 0

    11.  2007-07-03 07:20:18

    Niektorzy nie potrafia rozroznic bardzo prostych spraw wiec i potem niepotrzebne postojebstwo sie tworzy. To, ze przegladam sobie na telepolisie W200i to czyni z niego wypas komorke ? Otoz, oprocz K800i to odrocilbym ta liste jezeli chodzi o to co mi sie podoba.

  • 0

    12. ~issa  2007-07-03 08:32:31  host: inet20908nb-2.eranet.pl

    ***PLANET - jeszcze wszystko może się wydarzyć , zawsze pozostaje te 1% niepewności , że jednak nie wezmę P1i. GPS nie jest mi potrzebny , edge , cóż... Sam jeszcze nie wiem jaką kartę będę w nim miał jeśli kupię. wlan ma , to się może przydać. Wiem , że jest to w pewnym sensie niekonsekwencja , bo jak mówię pierwsze rważenie było zdecydowanie na "nie" , ale teraz jestem przekonany w 100%. e90 odpada praktycznie w przedbiegach ze względu na cenę (naprawdę szkoda tyle pieniędzy na telefon) i otwieraną konstrukcję (irytujące jeśli chce się dostać do pełnej klawiatury). Myślę , że P1i będzie w sam raz. Ale na razie go nie ma i w pewnym sensie nie ma też problemu:-)

  • 0

    13.  2007-07-03 09:25:43

    PLANET: to nie jest ranking pod względem wysokości oceny czy liczby ocen. To jest ranking pod względem ODSŁON. Czyli co jest najczęściej OGLĄDANE w naszym serwisie w danym miesiącu, co wzbudzało najwięcej zainteresowania. Tych statystyk na stronie nie zobaczysz. Pierwsza pozycja była przeglądana 57,5k razy, druga lekko ponad 50k.

  • 0

    14. ~czikus  2007-07-03 09:49:35  host: wlan3-250.srem.net

    WitekT a nie szło by zrobić coś takiego jak na np FOTKA.PL że idzie tylko raz zagłosować na dany telefon? znam kilku takich ktorzy codziennie wchodza by dac 10 lub 1 danemu telefonowi by spadł z listy a wg mnie to juz nie jest fair play

  • 0

    15.  2007-07-03 09:52:12

    czikus: nie wszystkie kliknięcia liczymy do bazy. Zabezpieczamy się przed tego typu rzeczami.

  • 0

    16.  2007-07-03 11:45:18

    No cóż...ranking odsłon na pewno uwidacznia, jak profesjonalnie reklamowane są telefony SE :) Zauważcie, że wszystkie telefony z tego rankingu mają swoje spoty reklamowe w TV :D

  • 0

    17.  2007-07-03 12:09:56

    Argh... niewyspanie rzadzi. Rzeczywiscie - mea culpa - walnalem byka. Ranking ogladalnosci oddaje popularnosc telefonow - szczegolnie tych, ktore ostatnio wyplynely na swiatlo dzienne. Jest wiec w pelni zasadny - przepraszam. Witku: ale czy to nie zmienia faktu, ze TOP TELEFONY (ocena) (przede wszystkim) oraz TOP TELEFONY (głosy) (w duzo mniejszym stopniu) to tylko kalejdoskop ? Po co to komu do szczescia ? :) issa: EDGE pokrywa zdecydowana wiekszosc kraju, jakby nie patrzec jest przydatny na obecna chwile bardziej, niz UMTS - przynajmniej nominalnie (chyba, ze ktos przebywa prawie zawsze w obrebie wiekszej metropolii). GPS - ot, kwestia gustu, ale wydaje mi sie, ze nawet taki Sirf Star II jest od czasu do czasu potrzebny kazdemu (no i dobre mapy oczywiscie). WLAN ma P1i owszem, ale 'tylko' w wersji b ;) Cena E90... prawda - wysoka, ale tylko w sklepach i niskich taryfach. Jesli masz jakies abo (szczegolnie firmowe), moze warto pomyslec nad zostaniem w sieci kosztem cyrografu 24k ? W niektorych sieciach (Orange ?:P) proponuja oprocz telefonu np. 40 % znizki na abo na 12 miesiecy, okolo 20 % wiecej minut do wszystkich na 18 miesiecy i do tego jeszcze jakas drobna usluge (zwykle pakiet MMS badz SMS albo cos w tym stylu - moze to byc dostepne, albo i nie - zaleznie od stopnia negocjacji osoby z ProPozycji :) - takie propozycje dostaje od Orange (wraz z telefonem, kazdy z palety za 1zl), 'oczywiscie' umowa na 2 lata. Tylko, ze jesli wezme takiego E90 (jak juz wejdzie), to chyba nie musze sie martwic o to, ze SZYBKO pojawi sie E90i ? ;) (choc dodac cos mozna ZAWSZE) Pozdrawiam.

  • 0

    18.  2007-07-03 12:24:31

    PLANET: może i jakiś tam kalejdoskop - ale zauważ ile ocen mają te telefony... Po prostu taka średnia wychodzi. ;) Ogólnie tak jakoś myślimy od dłuższego czasu nad zrobieniem kompleksowych statystyk serwisu, w oddzielnym dziale - żeby sobie można było zobaczyć co było najczęściej komentowane, najczęściej oceniane czy oglądane w newsach, artach i katalogu.

  • 0

    19.  2007-07-03 13:58:38

    Juz czuje ze wyjda z tego bardzo ciekawe efekty... :D Sam pomysl przedni i na pewno bardziej hmm... zajmujacy ;)

Dodaj swoją opinię