Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - wrzesień

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - wrzesień

WitekT 11 Października 2010 10:22

0 0

Wrześniowy ranking przyniósł wyraźne wzmocnienie Nokii. Model C6, który znajduje się na czele popularności w naszym katalogu, stanowił rekordowe 5% wszystkich odsłon - dwa razy więcej niż kolejny telefon w rankingu.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie we wrześniu (w nawiasie pozycja z sierpnia):

1. (5) Nokia C6
2. (2) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro
3. (1) SonyEricsson Zylo
4. (4) Nokia 5230 (test telefonu)
5. (N) SonyEricsson Hazel
6. (3) SonyEricsson Elm
7. (6) Nokia C3
8. (N) HTC Wildfire
9. (9) Nokia C5
10. (8) HTC Smart

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły Nokia E52 (z 7. miejsca) i Samsung S5620 Monte (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1750 (17 nowych we wrześniu), były oglądane w zeszłym miesącu prawie 2,3 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek we wrześniu (w nawiasach zmiana w stosunku do sierpnia):

1. (1) Nokia - 40,79% (+3,91 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 20,94% (+2,50 p.p.)
3. (3) Samsung - 16,05% (-1,55 p.p.)
4. (4) LG - 7,88% (-1,02 p.p.)
5. (5) HTC - 6,05% (+1,12 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,86% (+1,15 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,10% (+0,37 p.p.)
8. (8) Apple - 0,98% (-0,13 p.p.)
9. (9) Orange - 0,32% (-0,01 p.p.)
10. (N) Emporia - 0,30% (+0,01 p.p.)
Pozostałe marki - 1,91% (-0,1 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~jo  2010-10-11 10:32:25  host: 89-24-232-56.static.akk.net.pl

    dla wszystkich co wróżą upadek nokii powinien to być zimny prysznic

  • 0

    2.  2010-10-11 11:01:23

    Po zimnym prysznicu jestem jeszcze bardziej świadom tego, co mówię: upadek Nokii jest nieunikniony. Symbian ^3 to granie na czas. Jedyne, co może uratować tego Fińskiego producenta, to powodzenie systemu MeeGo.

  • 1

    3.  2010-10-11 11:10:23

    Upadek Nokii nie grozi, bo zaesz może wrócić do korzeni, czyli przeróbki drewna...

  • 1

    4. ~  2010-10-11 11:20:07  host: t10-16.opera-mini.net

    Przecież to nie wina noki że ludzie je kupują nie rozumiem tych narzekań na nokię to raczej wina tych co je jeszcze kupują.

  • 2

    5. ~artu  2010-10-11 11:25:21  host: public13678.cdma.centertel.pl

    2@ Nie koniecznie. Jest wiele osób, które oczekują od aparatu tylko dzwonienia ewetualnie wysyłania smsów. Na Telepolis wchodza ludzie bardziej zainteresoawni tematem i z zasady z wiekszymi oczekiwaniami względem telefonów. Ale, że tu 80% nie podoba sie jakiś system (z zasady symbian)to nie znaczy,że ogół użytkowników tak ma. Zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia czy ich telefon ma androida, symbiana czy jakiś system producenta i naprawdę im to nie przeszkadza.

  • 0

    6. ~elwu  2010-10-11 11:39:38  host: efc210.internetdsl.tpnet.pl

    Przydałoby się jeszcze zestawienie wg platform systemowych. W takiej formie jak dotychczas, nie widać wyraźnie Androida.

  • 0

    7. ~Mike  2010-10-11 11:44:45  host: 87-205-128-178.adsl.inetia.pl

    @5 święte słowa: "Zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia czy ich telefon ma androida, symbiana czy jakiś system producenta i naprawdę im to nie przeszkadza." Na forach np. audiofilskich nikt nie wyobraża sobie słuchania muzyki na sprzęcie tańszym niż 20 tys. zł, a 99% ludzi ma wieżę za góra za 1,5 tys. zł i są szczęśliwi. Tak samo Nokia: to jest BMW wśród telefonów, nie ważne jaki system wprowadzi i czy będzie szybszy czy wolniejszy od systemów w Samsungach, telefony służą ludziom do dzwonienia, smsowania, na trzecim miejscu jest fotografowanie - a tu Nokia już zjada Samsunga. Amen

  • 0

    9. ~Chłopak z wioski  2010-10-11 12:01:50  host: v04-15.opera-mini.net

    Kurczę HTC przegoni LG ;/

  • 0

    10. ~RobertX  2010-10-11 12:21:15  host: 83.1.243.180

    Ja tez tego nie rozumiem... Narzekam tylko jak cos mi sie bardzo podoba ale ma wady, jesli cos mnie nie interesuje to to olewam i nie wmawiam komus, ze to smiec ;) Po co ta gadka o Nokii? Wcale sie nie podoba to olej i kup samsunga :) Bardzo proste... Poza tym ja osobiscie wykorzystuje wiekszosc dostepnych funkcji w telefonach i symbian mi bardzo odpowiada, to co mi brakuje to szybkosc i troszke animacji - nic wiecej! Skoro nowy symbian ma byc szybki to czym bedzie odstawal od reszty? wodotryskami? heh telefon ma byc ladny ale system ma sluzyc, byc intuicyjny i przejrzysty. Mnie osobiscie dla przykladu HTC Sense z wygladu sie podoba ale ergonomia uzytkowania juz nie...

  • 0

    11.  2010-10-11 13:02:56

    Właśnie sobie uświadomiłem, że symbian jest na tyle dobry by wygrywać z futurephone'ami i na tyle słaby by przegrywać z innymi platformami dla smartfonów. Do momentu gdy w końcu większość ludzi będzie chciała inteligentny telefon (co się nie stanie nigdy) Nokia będzie dominować. Ja bym co najwyżej zdegradował symbiana do miana systemu autorskiego, co by maniacy telefonów się więcej nie stresowali. ;)

  • 0

    12.  2010-10-11 13:05:38

    @10 RobertX jak Ci brakuje animacji zainstaluj "SPB mobile shell". Szybkość to pewnie kwestia sprzętu. U mnie działa szybko. Nokia ma kiepski stosunek ceny do możliwości. Dlatego proponuje Samsunga ;)

  • 0

    13.  2010-10-11 13:27:49

    W polityce Nokii nie podoba mi się kilka rzeczy np. cena - taka E72 czy C6, telefon/y ma/ją już rok a cena to 1000-1200zł w sklepach/na stronie Nokii. Kiedy ktoś szuka w miarę solidnego, z qwerty, aparatem z lampą, systemem, z niezłą baterią itp. to nie ma za dużo do wyboru. Tylko, że za 1200zł jest już Motka Milestone :/ C6 jest spóźniona sporo i w stosunku oferowanego wnętrza znowu za droga albo wypuszczanie w niedługim czasie telefonów podobnych, ale niby z innej serii N czy E, które są specjalne okaleczane :P Jak tandetne wykonanie 6220c z dobrym aparatem, czy tragiczny aparat w E52...nie można było tam dać takiego jak w 6220c, Nokia musi mieć 1000 modeli? Są np. Samsungi, ale niestety nie wszystkie dostępne w Polsce jak Samsung Epic 4G.

  • 0

    14. ~tit  2010-10-11 14:23:26  host: 178-37-107-161.adsl.inetia.pl

    @13 jest dokładnie tak jak piszesz. zastanawiałem się nad nokią e52 ale jak zobaczyłem że niema focusa to się zdziwiłem bo o ile seria biznesowa nie musi mieć dobrej mp3 i super aparatu 12mpix o tyle biznesmeni powinni mieć dobry aparat do robienia zdjęć jakiś dokumentów.

  • 0

    15.  2010-10-11 15:44:13

    @Mike: Kiedy miałem Nokię także uważałem że telefon służy do dzwonienia. Oj, jakże okrutnie się myliłem...

  • 0

    16. ~Mike  2010-10-11 18:42:10  host: 94.254.201.189

    @5 Czy ja piszę w jakimś niezrozumiałym języku? Napisałem,że dla zdecydowanej większości użytkowników telefon służy zasadniczo do rozmawiania, pisania sms, w ostateczności do robienia zdjęć czy nawigowania i są to najbardziej zaawansowane funkcje, z jakich korzysta. Na jakim to OS smiga, jest mu to zupełnie obojętne. A Ty jesteś pro skoro w ogóle tutaj piszesz,więc nie mierz prostych mas laików swoją miarą. Inna rzecz, że gdyby ludzie potrzebowali genialnego systemu operacyjnego to nie windows a linux zdominowałby rynek komputerów.

  • 0

    17. ~  2010-10-11 20:10:52  host: t12-04.opera-mini.net

    ad 16. Zdecydowana wiekszosc ludzi nie czyta telepolis i nie kupuje smartfonow. Oni kupują Nokie 6300 czy Avile a nas to zbytnio nie obchodzi.

  • 0

    18.  2010-10-14 11:17:14

    ciekawe że C6 zajmuje pierwsze miejsce, w najczęściej przeglądanych modelach telefonów. No ale w sumie, nie ma się czemu dziwić. Ten modele obecnie jest dość popularny. Przynajmniej patrząc na promocje abonamentowe operatorów ( Era, Orange w planach optymlanych)już od złotówki go oferują. Więc może stąd ten dobry wyniki Nokii.

Dodaj swoją opinię