Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - styczeń

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - styczeń

WitekT 2 Lutego 2012 08:33

0 0

Styczniowe TOP10 przyniosło jedną, wyraźną zmianę - pojawienie się marki Sony w rankingu marek. To wszystko dzięki jednemu modelowi - Xperii S. Ciekawa będzie obserwacja trendu w najbliższych miesiącach - pięcia się Sony do góry i spadku SonyEricssona, jako znikającej marki.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w styczniu (w nawiasie pozycja z grudnia):

1. (2) Samsung S5830 Galaxy Ace
2. (5) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
3. (1) Nokia 500 (test telefonu)
4. (3) SonyEricsson XPERIA X8 (test telefonu)
5. (4) Samsung S5570 Galaxy Mini (test telefonu)
6. (N) Nokia Lumia 800 (test telefonu)
7. (6) Samsung S8500 Wave (test telefonu)
8. (10) SonyEricsson Hazel (test telefonu)
9. (9) HTC Wildfire S (test telefonu)
10. (7) Samsung S5660 Galaxy Gio

W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadł z 8. miejsca SonyEricsson XPERIA Neo.




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2100 (50 nowych w grudniu), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,8 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w styczniu (w nawiasach zmiana w stosunku do grudnia):

1. (1) Nokia - 28,19% (-0,40 p.p.)
2. (2) Samsung - 27,29% (+0,81 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 18,21% (-2,26 p.p.)
4. (4) HTC - 8,75% (+0,61 p.p.)
5. (5) LG - 6,51% (-0,10 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,83% (-0,21 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,36% (+0,07 p.p.)
8. (8) Apple - 1,30% (+0,12 p.p.)
9. (9) ZTE - 0,78% (+0,06 p.p.)
10. (N) Sony - 0,71% (+0,69 p.p.)
Pozostałe marki - 3,07 (+0,97 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2012-02-02 09:25:57  host: p14-10.opera-mini.net

    Czekam na opinie i komentarze ekspertów telepolisowych,znawców rynku telekomunikacyjnego

  • 0

    2. ~miro  2012-02-02 09:31:54  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    A co tu dużo by mówić, przy takim spadku Nokii i wzroście Samsunga to za miesiąc w rankingu Telepolis Nokia zostanie zdominowana przez plastikowego Samsunga. Zadzwia wysoka pozycja Nokii Lumii 800 bo reszta to z promocji za 1zł

  • 0

    3.  2012-02-02 10:00:13

    Co tak się ludzie na tą X10 mini PRO uwzięli? Ani to do internetu dobre ze względu na mały ekran, ani muzycznie nie zachwyca, zdjęć też cudownych nie robi. No jak się do klawiatury przyzwyczaić to pisze się na niej wygodnie ale do tego lepsze by była nokia C3 albo jakiś SAMSUNG Ch@t.

  • 0

    4. ~stz  2012-02-02 10:40:29  host: 93-186-23-81.rdns.blackberry.net

    Telefon ma być telefonem a nie przede wszystkim aparatem czy odtwarzaczem mp3

  • 0

    5.  2012-02-02 10:50:14

    @4 a mnie nie stać na dobry odtwarzacz a aparatu wszędzie ze sobą nie noszę.

  • 0

    6. ~  2012-02-02 10:51:40  host: z13-04.opera-mini.net

    @3 - przeglądam neta, odpisuję na meile, słucham muzyki, robię zdjęcia, nagrywam filmy, i wszystko to w telefonie który jest tyci. Jakość zdjęć jest absolutnie zadawalająca jak na telefon za 600zł (rok temu). Jeżeli mam na co narzekać, to na ilość pamięci. Żona używa SGS2, bo jest taki ładny i ma Skype'a, ale paletki do ping ponga są takiej wielkości. Co do wielkości wyświetlacza i internetu - korzystałem z WAPa na mniejszych wyświetlaczach; przeglądałem internet na mniejszych rozdzielczościach; a zdjęcia robiłem Łomo.

  • 0

    7.  2012-02-02 11:03:00

    @6 widocznie mam za duże wymagania bo na nim źle przegląda mi się internet, jakość muzyki jest marna, nagrywane filmy i zdjęcia też mnie nie zadowalają. Co do wielkości to jest strasznie gruby i gorzej w kieszeni leży od takiego Wave S8500. Najbardziej w X10 mini PRO podoba mi się mocna dioda która może służyć za latarkę, a mały ekran jest atutem przy emulacji GBA (piksele nie rażą).

  • 0

    8. ~  2012-02-02 11:06:16  host: ip-78-30-121-40.free.aero2.net.pl

    Nokia trzyma się pozycji oby tak dalej.

  • 0

    9. ~told  2012-02-02 11:29:01  host: static-62-233-165-186.devs.futuro.pl

    Kto ustala te rankingi??? Jakie ma kryteria? Jak dla mnie jakieś dno.....

  • 0

    10.  2012-02-02 11:31:52

    told: czy naprawdę tak trudno przeczytać zdanie "Oto lista 10 najczęściej PRZEGLĄDANYCH telefonów w naszym serwisie (...)"?

  • 0

    11.  2012-02-02 11:38:00

    Dlaczego jest 6(N) - jak rozumiem bez zmian, a w 9(9)?

  • 0

    12.  2012-02-02 11:38:49

    Chyba, że N oznacza nowość. W takim razie mój błąd.

  • 0

    13. ~  2012-02-02 12:39:11  host: z54-12.opera-mini.net

    @7 - S8500 jest jednym z najlepiej wykonanych telefonów. Świetne zdjęcia i filmy, jednak jest na Badzie, i nie ma qwerty, akurat dla mnie to dwa minusy.

  • 0

    14.  2012-02-02 12:57:37

    @13 sprzedałem go i teraz tymczasowo na X10 mini PRO siedzę.

  • 0

    15. ~johnny  2012-02-02 19:37:21  host: ip-78-30-110-160.free.aero2.net.pl

    ja tez uzywam x10 mini pro i powiem Wam ze telefon daje rade i przy okazji jedyny z ktorych mam laczy sie z netem aero2 :) moze sobie w przyszlosci kupie jego nastepce mini pro - jest troszke wiekszy i bebechy ma lepsze :p

  • 0

    16. ~  2012-02-03 00:47:28  host: z27-02.opera-mini.net

    @15 - już się przymierzałem, ale brak mi tych sprzętowych klawiszy, bo dotykowe funkcyjne to nieporozumienie. I parę rzeczy w obsłudze zmienione.ale tak, to X mini pro jest bardzo fajnym i sympatycznym telefonem.

  • 0

    17. ~wert  2012-02-04 07:48:48  host: 178-37-50-5.adsl.inetia.pl

    A ja czekam na porządny telefon klasy nokia 6300 z czcionką 5 mm. Fony dla seniorów (prawie wszyskie bez orgaznizera) na śmietnik.

Dodaj swoją opinię