Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - październik

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - październik

sirmark 10 Listopada 2015 13:12

3 7

Październikowy ranking telefonów i marek pokazał, że zainteresowanie marką Huawei nie mija. Model P8 Lite, w dalszym ciągu utrzymuje 1. miejsce. Prawie wszystkie pozostałe miejsca opanował jednak Samsung, popularnymi i promowanym u operatorów modelami.






Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w październiku (w nawiasie pozycja z sierpnia):
  1. (1) Huawei P8 Lite (test telefonu)
  2. (2) Sony Xperia M4 Aqua (test telefonu)
  3. (3) Samsung Galaxy A3 (test telefonu)
  4. (N) Samsung Galaxy S5 Neo
  5. (N) Samsung Galaxy Trend 2 Lite
  6. (N) Huawei Y6
  7. (4) Samsung Galaxy Grand Prime
  8. (N) Samsung Galaxy Core Prime LTE
  9. (N) Samsung Galaxy A5 (test telefonu)
  10. (5) Samsung Galaxy J1

W porównaniu z sierpniem, z rankingu wypadły Samsung Galaxy Grand Prime G531F (z 6. miejsca, ale jego starszy brat jest w TOP10), Samsung Galaxy S5 (z 7. miejsca test telefonu), Huawei Y635 (z 8. miejsca), HTC Desire 620 (z 9. miejsca), Sony Xperia M2 (z 10. miejsca test telefonu).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2768, były oglądane w zeszłym miesiącu prawie 1,6 mln razy. Oto lista 10 najpopularniejszych marek w październiku (w nawiasach zmiana w stosunku do sierpnia):
  1. (1) Samsung - 28,03% (+0,08 p.p.)
  2. (2) Sony - 13,25% (-0,49 p.p.)
  3. (4) LG - 11,25% (+0,44 p.p.)
  4. (3) Nokia - 9,78% (-1,75 p.p.)
  5. (6) Huawei - 8,68% (+2,61 p.p.)
  6. (5) HTC - 6,47 (+0,20 p.p.)
  7. (10) Apple - 3,32% (+1,21 p.p.)
  8. (7) Sony-Ericsson - 2,98% (-0,52 p.p.)
  9. (8) Motorola - 2,39% (-0,31 p.p)
  10. (9) Microsoft - 2,27% (-0,37 p.p.)
  11. Pozostałe marki - 11,57% (-1,09 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: top10 | telepolis.pl

w sumie: 13
  • -4

    1.  2015-11-10 13:41:57

    Widać, że czytelnicy kierują się w życiu mistycyzmem i życiem pozagrobowym, bo takie nieżywe wynalazki jak Nokia czy Sony-Ericsson są wciąż na topie :)

  • 2

    2. ~Bawar  2015-11-10 13:52:41  host: 188.146.9.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ad 1.: Nokia żyje i ma się dobrze, no ale co o tym może wiedzieć tak zaślepiony fanatyzmem człowiek ja ty?!

  • 4

    3.  2015-11-10 13:53:41

    applefan_ - co powinno być na topie, żeby kupujący o mistycyzm nie byli przez Ciebie oskarżani?

  • 1

    4.  2015-11-10 13:58:03

    @4 Apple? Bo przecież nic innego... :-)

  • 0

    5. ~Jack  2015-11-10 14:08:30  host: 93.175.85.113

    Wlo a może trochę inne modele. Nawet te od samasunga

  • 1

    6. ~barad_dur  2015-11-10 14:09:32  host: wan.unima2000.pl

    Ale jesteście sztywni, ja tam lubię czytać pitolenie applefan_ :)

  • -1

    7.  2015-11-10 14:16:32

    5 - 7 Samsungów na 10 w topie... A o które modele chodzi? Może zostawmy ludziom to co lubią? Gość kocha się w marce Apple - niech się kocha...
    To jest ranking dot. przeglądania katalogu. Wchodzi model - ludzie czytają... To oczywiste. Jeśli Apple tak rzadko (tak mało modeli) wypuszcza... No to oczywiste, ze Apple nie będzie szczytowało raczej nigdy w tym rankingu, nie?

  • 0

    8. ~Jack  2015-11-10 14:23:36  host: 93.175.85.113

    7 no tak. Nic dodać nic ująć

  • 1

    9.  2015-11-10 14:31:54

    Kupcie ajphona za 4tys i bedzie mieć spokój :)

  • 0

    10.  2015-11-10 15:06:58

    @wlo: no przeglądania katalogu, ale też wynika to z zainteresowania klientów, a zainteresowani bierze sie z tego co jest promowane lub co się w dobrej cenie sprzedaje.

  • 0

    11.  2015-11-10 15:31:28

    Uhm 'w sierpniu' (w teście)? 'zmiana do czerwca' ? Mamy listopad :)

  • 0

    12.  2015-11-10 17:28:18

    haha widzę że jak nie apple jest na topie to już czcicieli jabłuszka szlag trafia. Szczerze mam samsunga i się z niego cieszę nie zawodzi mnie jak na razie, tak więc i cieszę się że ta firma ma powodzenie ale nie robi mi jak na testach wyjdzie lepiej iphon, lg czy sony wszystko jedno każdy korzysta tylko z tego czego potrzebuje a narzucanie innym czyjejś woli to już fanatyzm.

  • 0

    14.  2015-11-10 18:54:49

    applefan_ coś dla Ciebie ten pierwszy obrazek :D http://tlp.is/84v

Dodaj swoją opinię