Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - marzec 2016

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - marzec 2016

sirmark 5 Kwietnia 2016 19:17

3 3

Marcowy ranking telefonów i marek przyniósł dwa nowe telefony oraz niewielkie zmiany w kolejności pozostałych. Jak się można domyślać Huawei P8 Lite w dalszym ciągu utrzymuje 1. miejsce, a Top10 opanowane jest nadal przez dwóch producentów.



Tymi dwoma producentami są Samsung (4 modele) i Huawei (4 modele). Nowym modelem w rankingu jest LG K10, którego test opublikujemy już wkrótce.




Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w marcu (w nawiasie pozycja z lutego):
  1. (1) Huawei P8 Lite (test telefonu)
  2. (2) Samsung Galaxy J5 (test telefonu)
  3. (4) Samsung Galaxy S5 Neo
  4. (3) Sony Xperia M4 Aqua (test telefonu)
  5. (N) LG K10 LTE
  6. (6) Samsung Galaxy A5 (test telefonu)
  7. (7) Huawei Y6
  8. (5) Huawei Y5
  9. (N) Samsung Galaxy Grand Prime (test telefonu w wersji G531F)
  10. (9) Huawei P8 (test telefonu)

W porównaniu z lutym, z rankingu wypadł Huawei ShotX (z 8. miejsca, test telefonu) oraz Samsung Galaxy J1 (z 10. miejsca test telefonu).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2835, były oglądane w zeszłym miesiącu prawie 1,5 mln razy. Oto lista 10 najpopularniejszych marek w marcu (w nawiasach zmiana w stosunku do lutego):
  1. (1) Samsung - 26,53% (-0,46 p.p.)
  2. (2) LG - 12,68% (+0,55 p.p.)
  3. (4) Sony - 10,41% (+0,07 p.p.)
  4. (3) Huawei - 10,39% (-0,55 p.p.)
  5. (5) Nokia - 8,38% (+0,28 p.p.)
  6. (6) HTC - 6,14 (-0,03 p.p.)
  7. (N) Alcatel - 2,86 (+0,62 p.p.)
  8. (8) Microsoft - 2,84% (+0,14 p.p.)
  9. (7) Apple - 2,82% (-0,02 p.p.)
  10. (9) Sony-Ericsson - 2,76% (+0,16 p.p.)
  11. Pozostałe marki - 14,20% (+0,25 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl | top10

w sumie: 18
  • 0

    1.  2016-04-05 19:27:40

    Sony ma mniej procent a jest wyżej :D

  • 0

    3. ~  2016-04-05 21:16:41  host: n12-01-06.opera-mini.net

    2. apple_fan ma. Musisz Go tylko poprosic o przyslanie info

  • 0

    4.  2016-04-05 23:05:37

    #1. Z sony jest ok, to z Huawei był czeski błąd.

  • 0

    5.  2016-04-05 23:16:47

    Którą lumię kupić? żadna mi nie pasuje w 100%, a andrut i japko w ogóle mi nie pasują, symbian wróć !!!

  • 0

    6.  2016-04-05 23:17:53

    Nie oczekuję odpowiedzi, mi nie da się pomóc, jestem skazany na wymarcie.

  • 0

    7.  2016-04-05 23:18:37

    @5, Wojtaszek - skoro Lumie też nie pasują w 100%, to może zostań z tym, co masz.

  • 0

    8.  2016-04-05 23:21:56

    Alcatel 2010 ?

  • 0

    9.  2016-04-05 23:22:36

    Nokia 700 mi się zepsuła i tak się bujam z zakupem od pół roku.

  • 0

    10.  2016-04-05 23:23:02

    Bujam, że od pół roku. Bujam się od ponad roku.

  • 0

    11.  2016-04-05 23:31:36

    LuiN wykasuje te moje wypociny.

  • 0

    12.  2016-04-06 00:00:27

    Nokie 930, Sony Z3 Compact, LG G3/4 może któregoś od Xiaomi ? Jak nie wiesz co to coś ze średniej wyższej/starszego uznanego, ale tak żeby nie wydawać bardzo dużo. Zależy od preferencji. Jak korzystałeś z Symbiana to poza pewną płynnością, niezłą szybkością WP cię odrzuci. Prawie martwy system, sporo rzeczy na opak, a do dzisiaj niektórych rzeczy, które można zrobić na Symbianie nie zrobisz na WP. O tym, że sklep gry i programy w porównaniu do iOS i Andka to jak Litwa do USA chyba wiesz ;)

  • 0

    13.  2016-04-06 08:51:11

    @5 dlaczego iOS i Android Ci nie pasują?

  • 0

    14.  2016-04-06 10:23:04

    przetestujcie honora 5x lub 7 bo ta mobzilla i inne tego typu serwisy na usługach telekomów zachwycają się wszystkim, więc nie traktuje ich poważnie, a chciałbym kupić jeden z tych dwóch modeli.

  • 1

    15.  2016-04-06 10:39:35

    @15 5X mam jakieś 1,5 tygodnia. Za 1000 zł jest ok. Najbardziej bolą spadki wydajności. Nie są jakieś kosmiczne, ale ten sam problem jak w Huaweiu P7. 2-3 dni działa, zapcha mu się pamięć i nawet podczas pisania SMS-a widać, że coś się wlecze. Poza tym duży, bardzo ładny ekran, muzycznie najlepszy Huawei jakiego miałem, a już parę sztuk było z P8 włącznie, aparat wpasowuje się w półkę cenową, ale nad nim jeszcze za długo nie siedziałem. Akumulator szału nie robi, u mnie starcza do wieczora, ale też telefon jest ciągle w użyciu.

  • 0

    16.  2016-04-06 12:54:53

    orson_dzi ja nie jestem hardcorowym graczem, także myślę, że hardware będzie dla mnie satysfakcjonujący, wątpliwości dotyczą jedynie aparatu i ew wyświetlacza(chociaż 400ppi robi wrażenie jak na tę półkę cenową), natomiast pytanie o szybkie ładowanie... jest czy nie ma? bo sprzeczne informacje są po internecie porozrzucane :D pytanie nr 2. czy to prawda, że można korzystać z dwóch kart sim i microsd jednocześnie i pytanie o kolor, jeśli masz złoty to prezentuje się dobrze czy lepiej biały? z góry dziękuję za odpowiedz :D

  • 1

    17.  2016-04-06 13:20:18

    @16 Nie ma szybkiego ładowania. Po Galaxy A5 mocno mnie to boli. Ekran jest ok, w tej półce cenowej cieżko o coś lepszego. Z kartami masz rację, mogą siedzieć praktycznie wszystkie trzy. Mam biały ze srebrnym tyłem. Tył wygląda naprawdę fajnie, z przodu jest jakoś tak pusto strasznie, jakieś logo na dole dużo by dało wizualnie. W kwestii gier, ładnie działają mi np. Gods of Rome, Dead Effect 2 i Implosion. Jest ok.

  • 0

    18.  2016-04-07 11:01:19

    Cytat ze strony plusa np. ""Korzystaj ze smartfonu nie martwiąc się wyczerpaniem baterii. Pojemną baterię możesz dodatkowo oszczędzać dzięki technologii SmartPower 3.0, która redukuje zużycie energii o 30 procent. A kiedy już musisz naładować telefon – wystarczy ci pół godziny na doładowanie go do połowy.""

    ogólnie waham się między tymi dwoma honorami i moto x play. honor 7 raczej odpada bo po lg g pro jest mocno przyzwyczajopny do 5,5 cala i taka przekatna mi odpowiada.

  • 0

    19.  2016-04-13 14:38:08

    od soboty jestem posiadaczem 5x w wersji złotej i na gorąco, pierwsze wrażenia, można powiedzieć że:
    telefon jest wykonany bardzo dobrze, wygląda ładnie, jak wspomniałeś troche brakuje jakiegoś logo na froncie pod wyświetlaczem, ale jest ok.
    muzycznie rzeczywiście świetnie, słuchawki z zestawu są bardzo dobre(trochę za duże jak dla mnie, czasami wypadają), te basy normalnie ekstraklasa.
    ekran również super, ramki mogłyby być mniejsze, ale przy tej wielkości i tak wygląda to dość estetycznie.
    czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu.
    co do lagów, to niestety są, delikatne ale jednak. Natomiast myślę, że tak jak to wspominało kilku recenzentów na yt jest winą softu nie hardware. Gry asphalt 8 i nova 4 kiedy już sie w końcu uruchomią chodzą bardzo płynnie. Tak na szybko pierwsze spostrzeżenia.

Dodaj swoją opinię