Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - marzec

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - marzec

WitekT 17 Kwietnia 2012 18:29

0 0

To, co traci SonyEricsson w rankingu marek, odzyskuje z nawiązką Sony. Z kolei Huawei i ZTE ciągle biją się o 10 miejsce, a Apple wyprzedza BlackBerry - tak wygląda marcowy ranking.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w marcu (w nawiasie pozycja z lutego):

1. (5) SonyEricsson Live with Walkman (test telefonu)
2. (N) Nokia Lumia 710 (test telefonu)
3. (2) Samsung S5830 Galaxy Ace (test telefonu)
4. (1) Nokia Lumia 800 (test telefonu)
5. (3) Samsung S5570 Galaxy Mini (test telefonu)
6. (4) Nokia 500 (test telefonu)
7. (6) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
8. (7) SonyEricsson Xperia neo V
9. (N) Samsung S5610 (test telefonu)
10. (N) Samsung S5660 Galaxy Gio

W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadł Samsung S8500 Wave (z 8. miejsca), SonyEricsson XPERIA Neo (z 9. miejsca) oraz SonyEricsson XPERIA X8 (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2172 (7 nowych w marcu), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,4 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w marcu (w nawiasach zmiana w stosunku do lutego):

1. (1) Nokia - 31,16% (-0,08 p.p.)
2. (2) Samsung - 24,95% (-0,60 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 18,61% (-0,86 p.p.)
4. (4) HTC - 8,24% (+0,25 p.p.)
5. (5) LG - 5,68% (+0,18 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,29% (+0,18 p.p.)
7. (9) Sony - 2,27% (+1,42 p.p.)
8. (8) Apple - 1,51% (+0,35 p.p.)
9. (7) BlackBerry - 1,36% (+0,02 p.p.)
10. (N) Huawei - 0,54% (+0,23p.p.)
Pozostałe marki - 2,37% (+0,34 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    16. ~  2012-04-17 21:07:41  host: z56-07.opera-mini.net

    WinPhon - nie byłem w gimnazjum, a studia za moich czasów były tylko państwow. A w Fakcie może pracować z takimi porównaniami i argumentami. Wyzywanie ludzi od plebsu, ani dzielenie na lepszych i gorszych ze względu na zamożność. nie przystoi wykształconemu człowiekowi.

  • 0

    18. ~  2012-04-17 21:37:16  host: p20-02.opera-mini.net

    A mnie to wisi co jakiś tam Gib czy jak mu tam pisze:)mirekb

  • -1

    19.  2012-04-17 21:38:20

    nokia :O chyba kpicie

  • 0

    20. ~  2012-04-17 21:56:11  host: z56-07.opera-mini.net

    WinPhone - teraz nie są moje czasy w odniesieniu do mojego rzekomego uczęszczania do gimnazjum. BartekGib chyba wczoraj nazywał użytkowników Samsunga plebsem. Teraz też pisze bez najmniejszego czacunku o innych ludziach. Tego nie jestem wstanie zrozumieć. Tak samo jak nie rozumiem tych wojenek Samsung vs Nokia vs Apple, ale to chyba tak musi być. Commodore vs Atari, DM vs inni etc. Mój podpis - nie liczy się podpis, liczy się treść. Chcę Ci podziękować za pomoc przy Lumii, i na tym kończę rozmowę.

  • 0

    21. ~zbyszek  2012-04-17 22:34:29  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    sezon na hejterstwo Andka i miłość do WP7 się zaczął, czy co? rozmawiacie o WP7, super że to się komuś podoba, mi w porównaniu z ficzerfonami 710 też się podoba, a 800 jest przepiękna w porównaniu z takim Samsungiem Solidem, ale w piaskownicy gdzie są duże dzieci, WP7 przegrywa, bo z systemami z prawdziwego zdarzenia przegrywa i to mocno, nawet nie chodzi o mośliwość (chociaż to też), ale o ogólny odbiór tego systemu, on po prostu wnerwia i to nie tylko moja opinia. Jako zastępstwo ficzerfona jest super, ale to smartphonów jeszcze mu daleko.

  • 0

    22.  2012-04-17 23:39:53

    @21 idź spać. Wypowiedź kupy się trzyma i w ogóle mimo, że się nie zgadzam ale tylu głupich literówek narobiłeś że to bajka:P @17 odpuść. To troll i hipokryta, szkoda czasu na niego.

  • 0

    23.  2012-04-17 23:46:18

    @22 mimo, że się nie zgadzam z treścią. Chyba ja też powinienem już iść spać :P

  • 0

    24. ~rymekkk  2012-04-17 23:58:42  host: v11-15.opera-mini.net

    MUCUS no jak mają tylko jeden model (odświeżany), to czego się spodziewasz?? PS. nie [SPACJA] wierzę

  • 0

    26.  2012-04-18 07:24:28

    @25 ile razy mam Ci powtarzać, że nie interesują mnie chłopcy więc skończ mnie podrywać...

  • 0

    27. ~franco baresi  2012-04-18 07:42:22  host: public91046.xdsl.centertel.pl

    dziwne że o teście Samsunga Galaxy Ace dowiadujemy się z linku zamieszczonego na tej stronie, a podobno test pojawił się w grudniu. Wnioskując po ilości wpisów pod tym testem nie ja pierwszy dowiedziałem się o nim wczorajszego wieczoru.

  • 0

    28. ~  2012-04-18 07:48:50  host: z39-03.opera-mini.net

    Maniek, kogo bronisz? Proxowego trola z Gabonu?

  • 0

    29. ~zbyszek  2012-04-18 08:16:14  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    @22: sory, masz racje, troche senny byłem, co do treści to wlasnie uwazam ze WP7 to system skrajnie pomylony, dla dzieci jest ok, ale dla ludzi ktorzy uzywaja telefonu nie tylko do puszczania mp3, to jakis dowcip:)

  • 0

    30. ~  2012-04-18 08:46:20  host: p21-06.opera-mini.net

    Maniiiek jesteś naszym idolem!opera mini

  • 0

    31. ~pelmnik  2012-04-18 14:09:12  host: 178.180.180.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kiedy pojawi się test SE xperia neo/neoV ?

  • 0

    32. ~justme  2012-04-18 17:21:15  host: user-164-127-205-119.play-internet.pl

    Czyli jednak miałam dobry węch i gust, że ten S.E Walkman to całkiem niezłe cacko :D Czy on nadal dostępny jest tylko w T-Mobile? Z tego co pamiętam, premierę tego telefonu miał tylko ten operator. W sumie chciałam porównać ceny z innymi, chociaż z tego co się orientuje to w TM mają najtańszy sprzęt.

  • -1

    33. ~wlkp  2012-04-18 17:44:56  host: 85.219.163.130

    (32) W play'u tez maja

  • 1

    34. ~  2012-04-18 17:49:03  host: z48-06.opera-mini.net

    33. Tak, w play jest ale niedostepny

  • 0

    35. ~prefix  2012-04-19 15:22:23  host: 91.209.141.10

    ciekawy ranking, pierwsze trzy miejsca odnotowały spadek,z kolei cała reszta odnotowała wzrost, czyżby szykowały się zmiany na podium. Osobiście najczęściej ostatnio przeglądałam telefony LG, zwłaszcza ta nowa Pradę - jest naprawdę świetna.

  • 0

    36.  2012-04-19 18:27:03

    To, ze Nokia spadła procentowo wcale mnie nie dziwi, dziwi mnie trochę samsung. Ja tez jak prefix najczęściej oglądałam telefony LG, sa dobre. Zreszta fajne na tej stronie sa opisy, można podsyłać znajomym

  • 0

    37. ~prefix  2012-04-23 10:09:09  host: 91.209.141.10

    tak naprawdę zadziwia to, że LG wypuszcza na rynek coraz więcej i coraz lepszych telefonów, dają dużą różnorodność potencjalnym nabywców.

Dodaj swoją opinię