Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - maj

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - maj

WitekT 2 Czerwca 2012 13:04

0 0

Zaprezentowany na początku miesiąca Samsung Galaxy SIII wskoczył od razu na 6. miejsce zestawienia, ciekawe co będzie w czerwcowym, kiedy zacznie się sprzedaż i publikacja testów. Dzięki temu cała marka zyskuje, kiedy inne potrafią spadać.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w maju (w nawiasie pozycja z kwietnia):

1. (3) SonyEricsson Live with Walkman (test telefonu)
2. (4) Samsung S5830 Galaxy Ace (test telefonu)
3. (7) Sony Xperia S (test telefonu)
4. (2) Nokia Lumia 800 (test telefonu)
5. (1) Nokia Lumia 710 (test telefonu)
6. (N) Samsung I9300 Galaxy S III
7. (N) Nokia Asha 302
8. (10) Samsung S5610 (test telefonu)
9. (8) Nokia 500 (test telefonu)
10. (6) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)

W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadł SonyEricsson Xperia neo V (z 5. miejsca) i Samsung S5570 Galaxy Mini (z 9. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2195 (15 nowych w maju), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,2 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w maju (w nawiasach zmiana w stosunku do kwietnia):

1. (1) Nokia - 28,89% (-1,20 p.p.)
2. (2) Samsung -26,08% (+1,73 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 17,15% (+1,12 p.p.)
4. (4) HTC - 9,24% (-0,03 p.p.)
5. (5) LG - 4,76% (-0,13 p.p.)
6. (6) Motorola - 4,64% (+0,76 p.p.)
7. (7) Sony - 3,24% (+0,53 p.p.)
8. (8) BlackBerry - 1,63% (+0,09 p.p.)
9. (9) Apple - 1,15% (-0,20 p.p.)
10. (N) ZTE - 0,68% (+0,05 p.p.)
Pozostałe marki - 2,54% (-0,43 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    31. ~  2012-06-03 19:37:13  host: z57-16.opera-mini.net

    * zapomnieć

  • 1

    32. ~  2012-06-03 20:42:28  host: user-46-112-143-79.play-internet.pl

    28 No akurat jest tutaj też spore grono miłośników Symbiana, WP7, a ja np. uważam, że nie ma telefonów które lepiej łączą wygodę i funkcjonalność niż stare SE.

  • 2

    33.  2012-06-03 22:19:26

    @28 no wybacz, ale jak pod wpisem na temat dowolnego sprzętu stwierdzasz, że i tak iPhone lepszy to dziwnie żebyś się spotykał z przyjacielską reakcją. Do tego jesteś kłamcą a ta Twoja merytoryka jet o kant tyłka potłuc. Zapomniałeś już jak pisałeś o tajnych fabrykach Apple gdyby Samsunga szlag trafił? Albo "niebite" dowody na to, że Apple to największa firma na świecie? Lub o tym, że w Chinach stopa życiowa jest niemal na równym poziomie co w Polsce? I wszystkie te Twoje "oparte na faktach" wpisy zostały obalone bez większych przeszkód. Regularnie atakujesz inne marki, wychwalasz Apple gdzie się da więc z łaski swojej nie rób z siebie cierpiętnika i jedynego sprawiedliwego bo wybitnie Ci to nie wychodzi.

  • 3

    34.  2012-06-03 23:42:56

    Fanatyku apple, jak zauważyłeś, na tym portalu nie zrobisz ludziom sieczki w mózgu, na Twoje nieszczęście nie trafiłeś na podatny, pusty i ciemny grunt. Obyś tak już trafiał zawsze :-)

  • 0

    35. ~  2012-06-04 09:18:28  host: z32-10.opera-mini.net

    maniiiek wypowiadaj się w swoim imieniu,zapomnij o liczbie mnogiej

  • 0

    36.  2012-06-04 10:04:13

    a mnie zastanawią to pierwsze miejsce Nokii. Czyżby stare modele czytelnicy prz?eglądali

  • 0

    37.  2012-06-04 10:25:37

    @35 akurat jest masa osób myśląca podobnie jak ja w tej sprawie: Kamil_K, Planet, paranoia, Calm7 i paru innych. Więc mam prawo wypowiadać się przez MY bo reprezentuje zdanie kilku osób.

  • 0

    38. ~wojtek  2012-06-04 10:29:04  host: 82-160-155-121.tktelekom.pl

    Przecież to jest ranking najczęściej przeglądanych telefonów w Telepolis i nie ma nic wspólnego z wielkością sprzedaży. Po prostu ludzie sobie przeglądają dane techniczne i nie oznacza to że chcą dany telefon kupić (być może wprost przeciwnie).

  • 0

    39. ~Piotr  2012-06-04 10:29:41  host: dgg14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36, przecież w TOP10 są 4 telefony Nokii. SE i szajsung mają po 3 modele, więc nic w tym dziwnego, że Nokia jest pierwsza w ogólnym.

  • 0

    40. ~marzenkaGG16026379  2012-06-04 11:58:24  host: idstelecom.k.omnitec.pl

    Widac ze tutaj niektórzy nie czytaja ze zrozumieniem:-D

  • 0

    41. ~agata  2012-06-04 14:26:56  host: host-80-238-108-198.jmdi.pl

    Moim zdaniem w kolejnym miesiącu po tym co teraz pokazało LG bedzie jeszcze wyzsze miejsce.

  • 0

    42. ~paranoia  2012-06-04 14:39:30  host: public-gprs514746.centertel.pl

    ze zrozumieniem to oni czytają, tylko w trakcie pisania coś się im przestawia ;)

  • 0

    43. ~RICO X5  2012-06-04 14:44:25  host: user-46-113-184-204.play-internet.pl

    KRÓLUJE SAMSUNG S III i niestety albo stety też mam iPhona i powiem krótko : do DUPY ten Iphone4 . Używam go bez badziewiarskich obudów i podczas rozmowy gubi zasięg.Muszę go trzymać za szkło jednym palcem... To jest telefon ???smartfon??? Tyle kasy i rozgłosu za takie "G".Tylko tyle ,że ładnie wygląda.

  • 0

    44. ~JustMe  2012-06-04 15:11:37  host: cpc4-wolv6-0-0-cust42.wolv.cable.virginmedia.com

    Maniiiek napisal/opisal problem perfekcyjnie.Takie samo mam I ja zdanie.Juz kiedys pisalem ze obojetne mi to jest jaki kto ma telefon.Ja mam co mam I jestem mega zadowolony.Tak na marginesie,chetnie pobawilbym sie tymi nowosciami jakie sa obecnie na rynku,potestowac I nabyc jeszcze wieksza "wiedze" na ten temat.Do tej pory mialem tylko w reku iPhona 3 I 4,4s,HTC desire HD I Samsunga Galaxy W I8150,jesli mowa o tych nowszych.Wszystkie w/w nie przekonaly mnie ale to kwestia wyboru I zapotrzebowan.

  • 0

    45. ~  2012-06-04 17:01:12  host: 123.150.182.136

    przecież maniiiek to pajac,ale widzę że ma swoich wielbicieli

  • 0

    46.  2012-06-04 18:52:12

    @45 Mila89 już z pracy wróciłeś czy cię w końcu wywalili z call center?

  • 0

    47. ~iMSQ  2012-06-05 10:06:27  host: 212.160.172.70

    Maniek nie jestes zmeczony tlumaczeniem applefan'owi wszystkiego od podstaw i obalaniu jego teorii spiskowych ?? Chcialbym sie doczekac momentu kiedy wejde na temat i nie zobacze jego wpisu o tym ze Apple jest takie zajebiste.. Applefan --> iPhone jest bardzo dobrym telefonem ale sa ludzie dla ktorych nawet Nokia 3310 bedzie lepszym rozwiazaniem jak do tego dojdziesz bede naprawde szczescliwym czlowiekiem. Zyjemy w czasach gdzie mamy roznych odbiorcow a nie kazdy potrzebuje apple zeby spelnial jego oczekiwania =) jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

  • 0

    48. ~prefix  2012-06-05 14:33:24  host: 91.209.141.10

    ciekawe czy po tych nowościach, które ostatnio na rynek wypuszcza LG rankingi w kolejnym miesiącu ulegną poważnym zmianom?

  • 0

    49.  2012-06-06 21:06:47

    prefix- mysle, ze powinny wzrosnąć, a już na pewno wzrosną jak LG puści w obieg LG LS970, który wyróżnia się spośród reszty smartfonów 2 GB pamięci RAM. Posiada 4,67-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 768 x 1280 pikseli , aparat 13 mpix. Bedzie działał z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Bateria ma mieć 2100 mAh

  • 0

    50. ~prefix  2012-06-08 09:25:25  host: host-89-231-130-39.rawamaz.mm.pl

    nie wiadomo jeszcze kiedy jest palnowana premiera LG LG 970 na polskim rynku, bo jego parametry sa naprawdę zachęcające.

Dodaj swoją opinię