Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - listopad

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - listopad

WitekT 1 Grudnia 2011 13:26

0 0

W listopadowym TOP10 Samsung opanował połowę zestawienia, jednak jako jedyny z trójki największym producentów zanotował spadek zainteresowania biorąc pod uwagę wszystkie modele. Nokia, która ma w zestawieniu tylko jeden model, ciągle prowadzi jako marka.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w listopadzie (w nawiasie pozycja z października):

1. (2) Nokia 500
2. (1) Samsung S5570 Galaxy Mini (test telefonu)
3. (3) Samsung S5830 Galaxy Ace
4. (5) SonyEricsson XPERIA X8 (test telefonu)
5. (4) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
6. (N) SonyEricsson XPERIA Neo
7. (9) Samsung S8500 Wave (test telefonu)
8. (10) Samsung I5510 Galaxy 551 (test telefonu)
9. (N) Samsung S5660 Galaxy Gio
10. (6) HTC Wildfire S (test telefonu)

W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadły SonyEricsson Hazel (z 7. miejsca) i SonyEricsson txt pro (z 8. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1922 (32 nowych w listopadzie), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,7 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w listopadzie (w nawiasach zmiana w stosunku do października):

1. (1) Nokia - 30,63% (+0,87 p.p.)
2. (2) Samsung - 25,84% (-0,06 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 19,68% (+0,96 p.p.)
4. (4) HTC - 8,21% (-1,18 p.p.)
5. (5) LG - 6,18% (-0,05 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,62% (+0,29 p.p.)
7. (8) BlackBerry - 1,32% (-0,09 p.p.)
8. (7) Apple - 1,19% (-0,62 p.p.)
9. (9) Huawei - 0,47% (-0,19 p.p.)
10. (10) ZTE - 0,38% (-0,03 p.p.)
Pozostałe marki - 2,48% (+0,10 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    30. ~  2011-12-02 02:16:03  host: v09-15.opera-mini.net

    Wpis nr 29. jest oczywiście mój. Coś wcięło podpis.

  • 0

    31. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 02:17:54  host: v09-15.opera-mini.net

    Aha, bo to teraz w ogóle nie chce dodać podpisu. Wpisy nr 29. i 30. są moje. Podpisano: J-K-B-T-B-K

  • 0

    32.  2011-12-02 07:55:51

    Re 11: 100-uDent - Niestety pudło. O problemach E52 prekonałem się bliżej, są firmowymi telefonami u nas w pracy więc nie musisz mi bajek opowiadać.

  • 0

    33. ~  2011-12-02 08:02:46  host: z15-05.opera-mini.net

    @jkbtbk - znowu ty :) Niestety, ale na pudelku Nokii 500 jest napisane MADE IN KOREA. Pudelko od C2-02 dumnie glosi MADE IN INDIA.

  • 0

    34. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 12:41:42  host: v04-15.opera-mini.net

    @33. - widziałeś na pudelku Nokii 500 napis MADE IN KOREA?? To dlatego, że Koreańczycy słyną z produkcji niezawodnych pudełek (w odróżnieniu od telefonów komórkowych) :-) W Indiach też sobie dobrze radzą z pudełkami. Natomiast europejska Nokia produkuje bardzo dobre telefony - do kompletu z tymi pudełkami.

  • 0

    35. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 12:49:56  host: v04-15.opera-mini.net

    @ Hose, a ty miałeś nocne objawienie i wielki duch telefonów kazał ci iść na strony internetowe i ogłaszać światu o jakiś problemach z telefonem w twojej firmie. Bierz coś na lepszy sen skoro Nokia E52 atakuje cię nawet w nocy i nie daje ci spać :-)

  • 0

    36. ~a_lex  2011-12-02 13:16:14  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Ponieważ wycięto mój wpis widzę, że wątek jest zastrzeżony dla sporu Nokia - Samsung, i inne marki nie mogą się do niego mieszać. Poniekąd to rozumiem gdyż zaprawdę niewiele jest rzeczy tak fundamentalnych jak problem, czy Samsung przewyższa Nokię.

  • 0

    37. ~  2011-12-02 14:26:08  host: 178.183.144.178.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @34 - kiedyś Finowie byli znani z dobrych pudełek, teraz tylko z tego że mają śnieg. No, ale przynajmniej wiemy czemu Nokia zlikwidowała fabrykę w Niemczech - złe pudełka robili.

  • 0

    38. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 14:55:43  host: v04-15.opera-mini.net

    @ 37.- Finowie są też znani z produkcji dobrych telefonów komórkowych i smartfonów oraz tworzenia oprogramowania do nich (na przykład do nawigacyjni GPS, które jako jedyny producent udostępnili swoim klientom za darmo). No ale Azjaci zajęci składaniem pudełek dla Nokii widać o tym nie wiedzą ;-)

  • 0

    39. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 15:00:53  host: v04-15.opera-mini.net

    @ 37. - Dobrze, że chociaż wiedzą, że w Finlandii pada śnieg i NIE ma obozów pracy gdzie za miskę ryżu dzieci składają elektroniczne podróbki - żeby później tym szajsem zalewać europejskie rynki wykańczając tutejszą konkurencję. Nic dziwnego że w Europie coraz głębszy kryzys skoro azjatyckie firmy coraz bardziej się tu panoszą.

  • 0

    40. ~  2011-12-02 15:21:25  host: 178.183.144.178.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @bełkot z 38, 39 - jeśli coś bierzesz to przestań, jeśli nie bierzesz to zacznij.Ale skoro jesteśmy w krainie absurdu zwanego statek bez steru HMS Nokia, to mam pytanie - ile ryżu dostają dzieci w Indiach które składają pudełka dla Nokii C2-02? oraz ile ryżu dostają dzieci składające pudełka w Koreii dla Nokii 500? PS To nie Nokia najpierw dostała grant od rządu niemieckiego, aby potem zamknąć fabrykę w Bochum? PS2 Widzę że długo siedzisz w internecie, i potrafisz przekształcić dyskusję w bezsensowny bełkot, albo odwracać uwagę pisząc o bzdurach. Zupełnie jak zarząd pewnej firmy, która nie mogąc się zdecydować co zrobić z własnym produktem kupiła Windowsa.

  • 0

    41. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 17:05:22  host: v10-16.opera-mini.net

    @ 40. - Jak nie zrozumiałeś tekstu to może to dla ciebie być nawet bełkot. Ale żeby insynuować branie czegoś?? Nie mierz innych swoją miarą i swoimi upodobaniami. No i mów za siebie skoro jesteś w krainie absurdu, a Nokia jawi ci się jako statek bez steru. Pewnie szukałeś steru na odkrytym pokładzie - jak w chińskich statkach pirackich. Tymczasem nowoczesny statek Nokia ma ster na mostku kapitańskim, czyli w zabudowanej części, więc marnych obserwator go nie dostrzeże. Masz rację - długo siedzę w Internecie i potrafię pisać. No ale nie jestem tak "kreatywny" w nawiązywaniu do tematu jak ty - żeby wyjechać tu ni z gruchy ni z pietruchy z kwestią zamknięcia (a w zasadzie przeniesienia, ale za to również do Europy) fabryki z Bochum - i to ponad 3 lata temu! Ale masz reeefffllleeekkksss ;-) Swoją drogą to nie spodziewałem to hejtera Nokii, który "narodził się" przy okazji przenosin fabryki z Niemiec do Rumunii i dotąd żyje tym wydarzeniem ;-) Nie dziwię się za to twojej hejterskiej stronniczości - wypominasz dotację jaką Nokia dostała na początku inwestycji w Bochum - miedzy innymi za to, że na okres określony w umowie stworzyła miejsca pracy. No i miejsca pracy były - przez dany okres czasu. Jeśli ten okres czasu był krótszy niż w umowie to firma, która wcześniej zamyka inwestycję musi zwrócić część otrzymanego grantu - takie prawo obowiązuje w całej UE, czyli w Niemczech również. Pewnie tego nie wiesz, ale nawet jakbyś wiedział to byś nie powiedział - że Nokia na same wydatki socjalne związane z zamknięciem fabryki w Bochum wydała około 200 milionów Euro! Zaś odprawy dla zwalnianych pracowników sięgały nawet 220 tysięcy Euro! (średnio po 80 tysięcy Euro na pracownika, a było ich łącznie 2300) Jakbym miał dostać tyle kasy odprawy to mój zakład pracy mogliby likwidować chociażby jutro! ;-) Tak przy okazji tak się przejmujesz rynkiem pracy w niemieckim Bochum to mam dla ciebie świeższą, złą wiadomość otóż w drugim kwartale bieżącego roku niemiecki O

  • 0

    42. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 17:10:57  host: v10-16.opera-mini.net

    @ 40. - ...dokończenie: Tak przy okazji jak się przejmujesz rynkiem pracy w niemieckim Bochum to mam dla ciebie świeższą, złą wiadomość otóż w drugim kwartale bieżącego roku niemiecki Opel w fabryce w Bochum zredukował zatrudnienie o 1 800 osób (czyli niewiele mniej niż Nokia) - ciekawe czy przy okazji tego wydarzenia podnosiłeś larum na jakimś forum, a może w zemście rozbijałeś lusterka w napotkanych samochodach marki Opel ;-) Ciekawe, czy Opel zwrócił w związku z tym choć część ogromnej pomocy finansowej udzielonej mu przez rząd niemiecki na początku kryzysu w 2008 roku??

  • 0

    43. ~  2011-12-02 17:31:11  host: 178.183.144.178.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @42 - oczywiście że to był bełkot, kiedy wyjechałeś z tym ryżem, i że Koreańczycy robią dobre pudełka. Ależ gdybym oceniał podług siebie, to miałbym Cię za kogoś więcej niż najemnika z szemranego marketingu. Obecny prezes Nokii jest różnie ocenianany w branży, zaś niezdecydowanie co do własnych produktów widać świetnie po spadającej wartości akcji. O Bochum wyjechałem kiedy napisałeś o niszczeniu europejskiego rynku przez azjatów, podczas gdy sama Nokia się wynosi tam gdzie tańsza siła robocza (czyli do Korei i Indii). Co do grantu nie wiem - nie interesowałem się tym, nie moja brocha - ale pamiętam wypowiedzi polityków niemieckich. Czy jestem hejterem? Tak - jestem niezadowolonym konsumentem produktów firmy Nokia. Najgorszym typem hejtera. I nie, nie mam Samsunga. Co do Opla - znowu trolujesz. Ale jak zacznę robić w branży motoryzacyjnej to może gdzieś wtedy się wypowiem.

  • 0

    44. ~  2011-12-02 18:37:06  host: v10-16.opera-mini.net

    @ 43. Dalej nie rozumiesz tego co czytasz więc powiem tak - dla prostego chłopa słuchającego disco polo ambitniejsze i bardziej złożone nurty w muzyce, będę bełkotem, ponieważ ich nie ogarnia. Jakbyś czytał uważniej i ze zrozumieniem to byś się domyślił, że ten ryż i pudełka składane w Korei pojawiły się w reakcji na niskich lotów zaczepki i chyba tylko osłu trzeba tłumaczyć, że miało to formę żartu i uszczypliwej riposty. Tak w ogóle to mój pierwszy komentarz pod tym newsem był odpowiedziom na atak na Nokię, niczym nie poparte bzdury o niej oraz idiotyczne pozycjonowanie Nokii poniżej wszystkich producentów telefonów. Stąd też wziął się mój nick. Zdaje się że na telepolis co niektórzy komentujący tak się przyzwyczaili do bezkarnego najeżdżania na Nokię, że jak ktoś wstawi się za fińskim producentem to od razu pojawiają się głupie insynuacje, że jest działu PR lub marketingowego Nokii. Swoją drogą kiedy jakiś czas temu zacząłem komentować na tym portalu od razu rzuciło mi się w oczy dość wyraźne negatywne nastawienie do Nokii, a nawet wrogość wobec tej firmy wśród części piszących. Z początku myślałem, że może to być czymś sensownym uzasadnione, że krytykanci mają przynajmniej podstawowe argumenty - tymczasem im dłużej tu jestem (czytam, nieraz piszę) to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta hejterska nagonka na Nokię jest pozbawiona podstaw, sensu, zaś argumentów po stronie atakujących Nokię jest mniej niż na lekarstwo. Zazwyczaj po kliku moich kontrargumentach krytykant wywiesza białą flagę insynuując, że piszę dla Nokii - a to z działu marketingu, a to z działu PR, a to z siedziby Nokii. Po takich śmiesznych oskarżeniach i pomysłach przynajmniej wiem, że piszący nie mają pojęcia o czym mówią, tylko strzela na oślep, myśląc że trafią w jakiś dział, który w firmach zajmuje się śledzeniem opinii o marce w Internecie. Sam nie wiem co to za działy i gdzie się znajdują, no ale wtedy z pomocą przychodzą mi insynuatorzy, którzy mi powiedzą gdzie pracuje ;-)

  • 0

    45. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 18:42:20  host: v10-16.opera-mini.net

    Coś nie dodało podpisu, dlatego informuję, że wcześniejszy wpis jest mój. A tak przy okazji - to jeśli bezimienny spod nr 43. ma godność osobistą to niech zacznie się podpisywać, bo używanie podpisów (nicków) należy do podstawowych kanonów kultury w Internecie.

  • 0

    46. ~  2011-12-02 18:57:14  host: z15-05.opera-mini.net

    @45 - nie slucham disco polo, wiec Ci zadnych kaset nie pozycze. I nie klam, ze Cie zaczepialem. Napisalem ze humor piarowcom z Nokii dopisuje, a Ty do mnie wyskoczyles z tekstem o zbiory ryzu. Ja natomiast zauwazylem wprost przeciwnie, napisz cos a propos Nokii a wyskoczy zawsze jakis serwisant, stado zadowolonych uzytkownikow E52 oraz jakis ekspert. Czasem jest dwoch uzytkownikow ktorzy nie moga skonczyc z zachwalaniem Nokii i ganieniem konkurencji (przy okazji, pierwszy zasugerowales ze pracuje dla Koreanczykow). Albo konkurancja Nokii ma normalniejszych uzytkownikow, albo zatrudnia dyskretniejsza firme od szemranego marketingu. PS operq mini czesto zjadala nika, wiec w koncu przestalem go pisac. A klamca nie bedzie mnie uczyl kultury, ale dzieki Twoim tekstom o niku jestem pewien ze juz kiedys rozmawialismy. Pan od proxy niemieckiego znowu :) i znowu Nokia. Jaki ten portal maly.

  • 0

    47. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-02 18:58:05  host: v10-16.opera-mini.net

    Tak przy okazji to nr 43. bardzo pasuje na opłacanego propagandowego pismaka - nie lubi Nokii, a przejmuje się ceną akcji tej firmy. Nie interesuje go Nokia, a na śledzi jej losy - pewnie żeby zebrać materiał do krytyki. Jest przeciwny Nokii, ale użytkuje jej produkty - też pewnie po to żeby wychwytywać wady (każdy produkt je posiada) i je nagłaśniać. Ma racje pisząc, ze jest najgorszym typem hejtera - z mentalnością psa ogrodnika - sam nie chce, ale innym to obrzydza.

  • 0

    50. ~abc  2011-12-02 22:53:21  host: domtel184.domtel.ptc.pl

    Nokia z symbianem to wielka klęska na obecne czasy - i nie chodzi tu o low endy takie jak ta marna 500tka ale o flagowca np. N8. Byle jaki android za 600zł lepiej działa niż ta cegła. Aparat - jedyny plus. Reszta tragedia. Jedyna nadzieja w WP7

  • 0

    53. ~J-K-B-T-B-K  2011-12-03 11:02:20  host: v11-16.opera-mini.net

    @50. - Nokia N8 vs. telefonik z Andkiem za 600 zł?? - ale masz poczucie czarne humoru buuuahahahaha - Jaki tester takie oceny ;-) A Symbian OS to niech krytykant najpierw pozna, a później się o nim wypowiada. Widzę, że "bezimienny" anty-Nokiowy propagandzista objawił się pod kolejnym hostem i wreszcie się podpisał - Wow! Teraz już wiem skąd były te insynuacje pod moim adresem o sianie propagandy za pieniądze - to jest właśnie to co robi "bezimienny" vel abc (pewnie ma jeszcze wiele innych podpisów). Pytanie pozostaje tylko kto zleca tą nagonkę na Nokię?

Dodaj swoją opinię