Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - lipiec 2016

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - lipiec 2016

sirmark 11 Sierpnia 2016 23:25

2 1

Lipcowy ranking telefonów i marek przyniósł dwa nowe telefony oraz zmiany w kolejności pozostałych. Pierwsze dwie pozycje pozostają bez zmian, ale na trzecie miejsce wskoczył model, który może stać się najbardziej popularnym modelem najbliższych miesięcy - Huawei P9 Lite.






Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w lipca (w nawiasie pozycja z maja):
  1. (1) Samsung Galaxy J5 (test telefonu)
  2. (2) Huawei P8 Lite (test telefonu)
  3. (10) Huawei P9 Lite
  4. (N) Samsung Galaxy J3 2016
  5. (3) Samsung Galaxy S5 Neo
  6. (N) Huawei Y3 II
  7. (7) Samsung Galaxy J1 (test telefonu)
  8. (6) LG K10 LTE (test telefonu)
  9. (4) Samsung Galaxy A5 (test telefonu)
  10. (5) Sony Xperia M4 Aqua (test telefonu)

W porównaniu z majem, z rankingu wypadł Huawei Y6 (z 7. miejsca) oraz Huawei Y5 (z 9. miejsca)

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2900, były oglądane w zeszłym miesiącu prawie 1,6 mln razy. Oto lista 10 najpopularniejszych marek w lipcu (w nawiasach zmiana w stosunku do maja):
  1. (1) Samsung - 30,55% (+2,37 p.p.)
  2. (2) LG - 11,37% (-0,17 p.p.)
  3. (4) Huawei - 11,13% (+1,82 p.p.)
  4. (5) Sony - 8,79% (-0,20 p.p.)
  5. (3) Nokia - 8,16% (-1,71 p.p.)
  6. (6) HTC - 5,96% (-0,20 p.p.)
  7. (7) Sony-Ericsson - 2,83% (-0,57 p.p.)
  8. (8) Apple - 2,75% (-0,08 p.p.)
  9. (9) Motorola - 2,49% (-0,15 p.p)
  10. (N) Alcatel - 2,37% (+0,37 p.p.)
  11. Pozostałe marki - 13,62% (-1,22 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl | top10

w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2016-08-12 00:48:31  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    a gdzie ajfony na pierwszym miejscu sie pytam?!?!?!

  • 0

    2. ~gosciu  2016-08-12 05:46:14  host: ppp-seco11pa2-46-193-134-206.wb.wifirst.net

    To jest ranking co czym faktycznie ludzie sa zainteresowani a nie czym sie podniecaja

  • 0

    3. ~aaa  2016-08-12 07:07:29  host: user-31-174-190-65.play-internet.pl

    Nie ma jablczanych telefonów wiec to nie ranking.

  • 0

    4. ~_  2016-08-12 08:27:04  host: 89.174.81.114

    @ 3, a co Ty myślisz, że przeciętnego Kowalskiego stać na I'Phona ?? w takich właśnie rankingach widać co dla ludzi jest najważniejsze, cena i jakość. W Applu jakość na poziomie, ale cena ponad nim.

  • 0

    5. ~Vidmo  2016-08-12 09:23:35  host: dzt229.internetdsl.tpnet.pl

    @4 Niestety taki ranking pokazuję na co większość stać,
    handlowiec dzwoni proponuje ci wariant ty wybierasz, i taki ranking pokazuje jakie wybory są najczęstsze.
    My oczekujemy nie wydać całej wypłaty na usługi telefoniczne bo mamy pełno innych niewolniczych obciążeń,
    nie chcemy łazić z starym telefonem by poczuć choć odrobinę nowoczesnych technologi i wybieramy kompromis jak w rankingu

  • 0

    6.  2016-08-12 09:55:29

    @5 Nie do końca tak jest. Gdzie jest powiedziane, że każdy kupuje najdroższy telefon na jaki go stać? Dla niektórych to po prostu narzędzie do porozumiewania się, nie każdy ma potrzebę posiadania najdroższego telefonu nawet jeśli go spokojnie na niego stać.

  • 0

    7. ~_  2016-08-12 09:55:38  host: 89.174.81.114

    @5, o tym właśnie mówię, ale jak słyszę, że jeżeli nie ma iphona - to nie jest to ranking ! to krew mnie zalewa, nie chcę nikogo tutaj obrażać, ale kupować telefon z Appla tylko dla jabłka to kretyństwo i debilizm.

  • 0

    8. ~Jamarak  2016-08-12 10:09:41  host: 154.127.56.70

    Ciekawe czy w przyszłym miesiący do rankingu trafi myphone X Pro. Wygląda na mocnego konkurenta.

  • 0

    9.  2016-08-12 10:13:27

    @8, Jamarak - jeśli pojawi się w ofertach operatorów, to może wzbudzić zainteresowanie i wyszukiwarkach.

  • -1

    10. ~r  2016-08-12 10:31:24  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    W sumie gdzieś u opa widziałem w ofercie jakieś telefunkeny więc może i majfon ma szanse. Ale to byłby obciach. Musiałby być chyba z dopłatą dla klienta ;-)

  • 1

    11. ~_  2016-08-12 13:14:57  host: 89.174.81.114

    @ 10 nie na miejscu opinia, Ci których nie stać na drogie telefony zawsze mogą kupić sobie choćby ,,majfona,, przynajmniej dzwoni i ma dostęp do internetu.

  • 0

    12. ~r  2016-08-12 13:33:45  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    @11: Jak najbardziej na miejscu. Są po złotówce telefony renomowanych producentów w abonamentach najniższych więc co niby taki majfon może zaproponować taniej? Że będzie za 1 grosz. Wolne żarty. Nawet najbiedniejszego stać na wydanie złotówki czy nawet 50zł. Więc nie widzę sensu. Jak nie to się nie bierze abo tylko siedzi w prepaidzie i klupuje majfona w biedrze czy innym oszołomie. Nie widzę sensu takich sprzętów w abo, jak widać opy też nie. No może mały wyjątek na tego telefunkena, którego u jakiegoś opa widziałem.

  • 0

    13.  2016-08-12 13:36:58

    @12, r - jeśli telefon działa zgodnie z oczekiwaniami i ma polski serwis, to mnie jest wszystko jedno jaką metkę mu naklejono w chińskiej fabryce - Samsung, Apple, MyPhone - co za różnica. No może jedna - w portfelu. Jeśli ktoś chce łechtać sobie ego przepłacając za brand - jego sprawa.

  • 0

    14. ~_  2016-08-12 13:57:26  host: 89.174.81.114

    @11 , Ty dalej człowieku nie rozumiesz, telefony za 1zł Samsunga, Sonego ect. są do ścianę rozbić w tych najniższych abonamentach, a te mimo, że nie są popolarne takie będą, bo przy niskiej cenie mamy produkt dość dobrej jakości, temat studnia, skończ patrzeć tylko na koniec swojego nosa i ogarnij, że mimo wszystko znajdzie się docelowa grupa klientów, która będzie bardzo zadowolona

  • 0

    15. ~r  2016-08-12 14:54:42  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    @13, LuiN: chyba raczysz sobie żartować? O jakim łechtaniu ego telefonem za 1zł opowiadasz? Nie wiem, śmiać się, czy płakać? O żadne łechtanie nie chodzi tylko o gwarancję działania podstawowych funkcji. Kolega kupił sobie właśnie w biedrze majfonka to staram się do niego nie dzwonić jak nie muszę bo tak nędznie mu mikrofon zbiera i słychać jakby mówił z kneblem w ustach. Nie mam zaufania do firm krzaków i nawet jak biorę telefon za 200-300 w sklepie to wolę wziąć coś sprawdzonego niż krzaka. Ze względu na szacunek do swoich nerwów.
    @14: Ależ kto zabrania brać majfonka w sklepie? Nie stać na wydanie 200zł na raz? To może wziąć na raty? A z tymi opowieściami że tanie słuchawki sonego, czy samsunga są do bani a tanie majfony to rewelacja to żeś pojechał po bandzie. Dawno się tak nie uśmiałem :-D

  • 0

    16. ~jacenty  2016-08-12 15:38:03  host: apn-37-249-88-53.dynamic.gprs.plus.pl

    min dzieki Waszemu testowi się zdecydowałem na Huaweia p8 lite i bardzo dzieki, bo śmiga swietnie. co prawda musiałem w abo, ale w TM mi zaproponowali spoko oferte bez dodatkowych kosztów. mysle, ze dwa lata umowy wytrzyma spokojnie ;>

  • 0

    17. ~r  2016-08-12 15:44:04  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    16: bez zwyżek czy z prostą fakturą?

  • 0

    18.  2016-08-13 18:35:53

    Test oparty o co? O wynikie sprzedażowe? Czy sponsorowany?

    Niemal na każdej stronie do 800 zł polecanę są Xiaomi, których tu nawet na liście nie ma. Samsung czy Huawei w tej cenie to zabawka bez diody powiadomień czy automatycznego ściemniania wyświetlacza.

    Taki to i obiektywny ranking.

  • 0

    19.  2016-08-16 09:09:53

    @18, sindikat - chodzi zapewne o nasz test sprzed roku: http://tlp.is/7ly . Jeśli uważasz, że jesteśmy nierzetelni w testowaniu sprzętu, poszukaj sobie innych testów i nie siej tutaj kłamliwych opinii.

Dodaj swoją opinię