Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - lipiec

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - lipiec

WitekT 15 Sierpnia 2012 13:22

0 0

Lipiec cechował się tym, że telefony cieszące się największym zainteresowaniem czytelników, wypadły zupełnie z rankingu popularności. Po chwilowym spadku marka LG wróciła na swoje stałe, piąte miejsce.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w lipcu (w nawiasie pozycja z czerwca):

1. (1) SonyEricsson Live with Walkman (test telefonu)
2. (10) Nokia Lumia 610
3. (N) Samsung Galaxy Ace 2
4. (7) Nokia Asha 302 (test telefonu)
5. (8) Samsung S5610 (test telefonu)
6. (3) Samsung S5830 Galaxy Ace (test telefonu)
7. (N) Nokia 500 (test telefonu)
8. (6) SonyEricsson Xperia neo V
9. (N) Sony Xperia U
10. (N) Sony-Ericsson Xperia arc S(test telefonu)

W porównaniu z poprzednim miesiącem, z zestawienia w wypadły Sony Xperia S (z 2. miejsca), Nokia Lumia 800 (z 4. miejsca), Samsung I9300 Galaxy S III (z 5. miejsca) oraz Samsung I5510 Galaxy 551 (z 9. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2206 (5 nowych w lipcu), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,2 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w lipcu (w nawiasach zmiana w stosunku do czerwca):

1. (1) Nokia - 27,28% (+0,08 p.p.)
2. (2) Samsung -25,16% (-0,82 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 15,21% (-0,95 p.p.)
4. (4) HTC - 9,74% (-0,15 p.p.)
5. (7) LG - 6,01% (+1,07 p.p.)
6. (5) Sony - 5,65% (+0,52 p.p.)
7. (6) Motorola - 4,30% (-0,68 p.p.)
8. (8) BlackBerry - 1,51% (+0,02 p.p.)
9. (9) Apple - 1,42% (+0,14 p.p.)
10. (N) Huawei - 0,73% (+0,24 p.p.)
Pozostałe marki - 2,99% (+0,95 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2012-08-15 18:18:51

    @19 jak nie mówimy? Chcesz mi powiedzieć, że Telepolis ma taką renomę, że osoby z innych krajów wchodzą pooglądać telefony w katalogu w języku którego nie znają?

  • 0

    22.  2012-08-15 18:48:55

    @21 tym razem Ty nie czytasz co ja pisze. Wkleilem linka do newsa sprzedazy globalnie na swiecie. PL nie ma znaczenia, bo Sony nie wyzywi sie z rynku PL.

  • 0

    23.  2012-08-15 19:31:02

    @22 ale co mnie to obchodzi, że wkleiłeś? Czy ja do tego się odnoszę? Piszę jedynie na temat artykułu. Sam napisałeś, że ludzie tutaj tylko oglądają ale nikt tego nie kupuje, zaprzeczysz temu? Swoją drogą myślałem, że masz więcej rozumu. Nikt o zdrowych zmysłach nawet by nie porównywał rankingu odwiedzin na stronie internetowej w malutkim państewku gdzieś w środkowej Europie do sprzedaży w skali globalnej.

  • 0

    24.  2012-08-15 19:36:06

    22. applefan: jak to sie nie wyżywi !! pół Europy i kawał Chin, Indii, Malezjii i dalekiego wschodu żywimy, to ile tego świata nam jeszcze zostało ? Małe USA ? Ich tez żywimy - kupiliśmy od nich F16 które miały ić na złom, chyba jakiś okręt w podobnym stanie :) I ten mi pisze że się jakieś nędzne sony u nas nie wyżywi :) śmiechu warte :P

  • 0

    25.  2012-08-15 19:37:30

    22. applefan: że o Isromach nie wspomne :) tyż z USA :P

  • 0

    26. ~JustMe  2012-08-15 20:05:11  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    W UK kazdy telefon to "zetafon" lacznie z iPhone a jakos on nie kroluje na ulicach. A w tym rankingu iPhone jest ponizej Blackberry pomimo tego ze w PL BIS I cala jego otoczka to jakies zarty...

  • 0

    29. ~JustMe  2012-08-15 21:16:20  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @27 Znowu liczby ktore nijak maja sie do rzeczywistosci? Juz pisalem w Twoim stylu: Ile Fiat sprzedal samochodow w 2011 a ile Bentley??? Wiec Fiat to iPhone a Bentley to np Blackberry...:D

  • 0

    30. ~zen  2012-08-15 22:15:38  host: 147.162.91.79.rev.sfr.net

    A tutaj głos rozsądku i co najdziwniejsze, że z USA. Apple nic nigdy nie wymyśliło !! www.youtube.com/watch?v=wFeC25BM9E0&feature=g-vrec

  • 0

    31.  2012-08-15 22:20:07

    UUU SE LWW prowadzi . Mam go jest spox :)

  • 0

    32.  2012-08-15 22:36:45

    @27 tak, ale pisanie, ze BB widac na ulicy a iPhonow nie, jest dyskusyjne skoro tych drugich sprzedaje sie 4xwiecej. Moze to tez oznaczac, ze po prostu iPhony to wolki robocze na co dzien, a BB nadaje sie tylko do lansu po ulicach, bo ile tych maili mozna w koncu odebrac.

  • 0

    33. ~jacek  2012-08-15 23:05:24  host: public-gprs491983.centertel.pl

    maniiiiek , twoje wypociny sa nedzne i widac wszedzie musisz je wklejac. masz nic do powiedzenia i zyjesz z istnienia poprzez chlapanie w klawiature.. precz mi z oczu

  • 0

    34.  2012-08-15 23:25:04

    Bentley to np Blackberry...:D chyba resorak

  • 0

    35. ~L3oNaRdo  2012-08-15 23:41:52  host: z51-05.opera-mini.net

    też mam live with walkman i nie mogę na niego narzekać ;-) bardzo fajny telefonik :-)

  • 0

    36.  2012-08-15 23:50:53

    @33 chętnie podyskutuje, ale może jakieś konkrety poza "gupi jesteś"? A, racja... czego tu się po pracowniku orange spodziewać który ma jakąś chorą obsesje na moim punkcie...

  • 0

    37. ~jacek  2012-08-16 09:30:26  host: public-gprs83603.centertel.pl

    maniiek.skoro sam siejesz ogólniki i głupote gdzie tylko możesz to nie oczekuj powaznego traktowania.jestes nikim zeby miec obsesje na twoim punkcie, a co jedyne irytujace sa twoje wypociny

  • -1

    38.  2012-08-16 10:06:00

    @37 Rzekła osoba która własne imię pisze z małej litery...

  • 0

    39.  2012-08-16 10:36:52

    @applefan [...]Moze to tez oznaczac, ze po prostu iPhony to wolki robocze na co dzien, a BB nadaje sie tylko do lansu po ulicach[...] Trochę tutaj masło maślane wymieszałeś z maślanką. iPhony to wołki zbożowe. Poczytaj sobie na wikipedii co to takiego. A BB to woły robocze, czyli wytrzymałe telefony do poważnych zastosować, bez szklanych "plecków". Nie są one im potrzebne do niczego, bo użytkownicy telefonów BB to zazwyczaj dorośli mężczyźni i nie potrzebują żeby tył telefonu robił im za lusterko do wyciskania pryszczy - pokwitanie mają już za sobą.

  • 0

    40.  2012-08-16 10:45:25

    @39 w takim razie albo prawdziwi mezczyzni odwrocili sie od tej marki bo sprzedaz BB masakrycznie spadla lub prawdziwych mezczyzn jest jakby mniej...

  • 0

    41. ~crank1985  2012-08-16 19:26:21  host: 150.254.106.98

    @40 I tu trafiłeś w sedno, hipsterów jak ulęgałek. Najwięcej w pobliżu modnych galerii ze Starbucksem, bo na szklany telefon ich nie stać, ale kreatywni, że ho ho (siedzą tył na przód w tramwaju). P.S. Znam jedną tylko osobę z mojego otoczenia, na szczęście normalną, która ma "ajfona".

  • 0

    42. ~  2012-08-17 12:19:45  host: z49-12.opera-mini.net

    ja bym kupił se lww gdyby miał 2 rdzenie (najlepiej tegrę), więcej ramu i pamięci oraz sprzętową qwerty bo mały weświetlacz ma swój urok ale pisać się na nim nie da.

Dodaj swoją opinię